Skocz do zawartości

Zdjęcie

New holland tc5060 problem z czystością pszenicy.Pilne!!!!!

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 21:28

Witam.

Mam problem z zbiorem pszenicy.Dzisiaj kosiłem pszenice i bardzo brudna ona mi wyszła ,były i ziarka w plewach i sama plewa również klosy z z ziarkami w zbiorniku.Różnych próbowałem ustawień sita dole całkowicie zamknołem.Górne sita stopniowo zamykałem i dalej to leciało.W dolnym sicie wydaje mi sie pomimo zamknięcia całkowitego to jest szczelina i temu może nie chce spowrotem iść na młocarnie do ponownego omłotu.I przez tą dziurę w sicie może leci do zbiornika?

W każdej pszenicy brud mi zostaje ale w niektórych odmianach więcej lub mniej.

Miał ktoś z tym problem ,lub wie jak z tym się uporać w tym kombajnie z góry dziękuje za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New holland tc5060 problem z czystością pszenicy.Pilne!!!!! Dzisiaj, 01:47
  •  

#2 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 08:51

Z pszenicą to jest tak że im słabsza im mniejsze kłosy to jest bardziej zanieczyszczona w zbiorniku,ponieważ te kłosy są tak małe,że przelatują całe i niedomłócone przez sito ziarnowe do zbiornika.Jak ktoś ma pszenicę o plonie 8t.z hehtara to tam kłóska nie ujrzysz bo jest tak gruby że nie zmieści się przez szczelinę w sicie,a i klepisko można przy takiej pszenicy sporo odstawić a nawet trzeba bo przepływ masy jest tak duży że i tak się wymłóci.

Jeżeli jak mówisz zamknąłeś prawie całkiem sito dolne a nadal miałeś kłosy to masz gdzieś dziurę która przepuszcza kłosy do zbiornika.

Musisz wyjąć sita wejść w kombajn i szukać przyczyny.Pewnie myszy porobiły ci dziury w fartuchach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share 343

343

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 16:09

Dzięki za fatyge już w tym roku bizonem pszenice prawie skończyłem.Na następne żniwa trzeba szukać przyczynę.Kłosów to może śladowe ilości znajdą się ,ale plew od ciula jest.Pszenica mi sypała po 7 t może temu ,że susza potem ją przypaliła ,że plackami zółta była cała i ziarko drobniejsze się zrobiło.
Na drugi rok nowe sito dolne mam zamiar kupić z mniejszymi otworami.Bo w bizonie dolne sito ma mniejsze otwory i czyściejsze mi wychodzi.Kupował ktoś już jakieś sita poleciłby coś dobrego??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:59

trzeba było klepisko dociągnąć  na 2 ząbek  i wiatry większe i sita prawie zamknięte ale z tą żółtą pszenicą masz rację też to zauważyłem w Rykach robią ale nie wiem jak z jakością