Polecane posty

Witam będę stawił obore na opady luzem na głęboką sciolke.
Długość około 9m szerokość około 11m. Klatki około 4m po dwu ch stronach Ile sztuk utrzymam w tej oborze
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

wiatę im p[ostaw a nie oborę. po co pakujesz się w koszty? zrób tylko wylewkę a resztę z drewna i blachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podlacze sie. Macie jakies pomysly z czego oprocz bojlerow mozna zrobic koryto dla opasow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

chodzi ci o koryto w oborze czy takie np na pastwisko? Jak na pastwisko to najszersze zastosowanie znajdują tak jak kolega wyżej napisał, wanny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi o koryto w oborze, dokladnie chodzi o to ze przerabiam obore i wmurowuje koryta, mam kamionkowe ale troche mi braknie a na skladzie juz ich nie ma i nie bedzie wiec musze cos wymyslec bo lape opoznienia w przebudowie. Myslalem nad bojlerem ale okazuje sie ze jest to tak chodliwy temat ze znalesc takowy na zlomie nie jest proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O wlasnie o takie rozwiazania mi chodzilo. Dzieki @bratrolnika, a powiec mi jeszcze robiles jakies mocowania czy bezposrednio na beton i zalane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

ustawione w poziomie i nadlane jeszcze z 5cm wyżej, bo rura jest karbowana i jakbyś zalał na równo to by ci mogła w te karby pasza wpadać i gnić

poza tym w żaden sposób nie mocowane

tylko cena trochę spora, choć i tak taniej wychodzi jak kamionkowe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj