Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma z569/1 problem z podawaniem siatki

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damian4422

damian4422

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 10:04

Witam, pierwszy sezon posiam prase Sipma Z569/1 i takze to pierwszy sezon gdy owijam bele siatka. Prasa ma elektryczne podawanie siatki i ma problem z podawaniem tej siatki. Ten elektromagnes jakby był słaby bo slizga sie tam. Wymieniłem pasek na nowy naciągniety też jest dobrze, walce co podaja siatke tez są ok bo jak troche je popuszcze to wtedy się slizgaja... Co może być nie tak? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma z569/1 problem z podawaniem siatki Dzisiaj, 02:53
  •  

#2 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 10:30

Więc w czym problem bo nierozumiem. Działa Ci to czy nie?

#3 Share damian4422

damian4422

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 11:24

Nie działa. Wciskam przycisk elektromagnes ściąga ale ślizga się ta tarcza i nie napędza wałków przez co nie podaje siatki...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 12:56

Sipma z569/1 problem z podawaniem siatki Jaka tarcza się ślizga? Najlepiej wstaw foto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Johny1225

Johny1225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 październik 2015 - 11:35

Witam

Walczyłem z tym problem w identycznej prasie. Z tego co sie dowiedziałem od przedstawiciela produkujacego te elektromagnesy są one za słabe do tych pras ale ze wzgledu na tansze koszty sipmie to nie przeszkadzało. Wywal ten elektromagnes i zamontuj sobie wiskoze od fiata 125p lub też elektromagnes od jakiejś klimy od auta poszukaj po złomach ja dalem za to okolo 40 zł. Rwie siatke z korzeniami.

Opisze jeszcze problem ze sciaganiem siatki na boki moze komus sie przyda na przyszłość.

U mnie problem polegał na tym ze te 2 walce które trzymają siatke nie przylegały do siebie dość dobrze (ten gumowy i metalowy ). Problem polegał na tym ze ten gumowy wałek zwyczajnie sie wytarł i powstały problemy z przytrzymaniem siatki w niektorych miejscach przez co na jednym boku beli było dobrze a na drugim pojawiały się wąsy okolo 20 cm . Zobaczcie czy podczas ciagniecia siatki przez walce nie powstaja tam fale tak jak u mnie sie to działo. Dałem ten gumowy wałek do przetoczenia koszty były nie wielkie w porównaniu do nowego wałka. W mojej prasie kosz na siatke był umieszczony z tyłu a kosz na sznutek z przodu wywierciłem dziury i zamieniłem je miejscami to spowodowało lepsze rozchodzenie sie siatki na boki (jak i lepsze ułożenie na tym pręcie rozciagajcym nad walcami) uważajcie zeby nie przesadzic z wysokościa zeby siatka nie chaczyła o kosz na sznurek. Na początku używałem najtańszej siatki i myślałem ze to jej wina ale wada okazały sie walce. Także najpierw sprawdzcie sprawy mechaniczne szkoda marnować kilka set złotych na nową siatke. Teraz ładnie owija nawet najtańsza siatka

Pozdrawiam

Edytowany przez Johny1225, 06 październik 2015 - 11:52.