damian4422

Sipma z569/1 problem z podawaniem siatki

Polecane posty

damian4422    0

Witam, pierwszy sezon posiam prase Sipma Z569/1 i takze to pierwszy sezon gdy owijam bele siatka. Prasa ma elektryczne podawanie siatki i ma problem z podawaniem tej siatki. Ten elektromagnes jakby był słaby bo slizga sie tam. Wymieniłem pasek na nowy naciągniety też jest dobrze, walce co podaja siatke tez są ok bo jak troche je popuszcze to wtedy się slizgaja... Co może być nie tak? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więc w czym problem bo nierozumiem. Działa Ci to czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian4422    0

Nie działa. Wciskam przycisk elektromagnes ściąga ale ślizga się ta tarcza i nie napędza wałków przez co nie podaje siatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka tarcza się ślizga? Najlepiej wstaw foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny1225    1

Witam

 

Walczyłem z tym problem w identycznej prasie. Z tego co sie dowiedziałem od przedstawiciela produkujacego te elektromagnesy są one za słabe do tych pras ale ze wzgledu na tansze koszty sipmie to nie przeszkadzało. Wywal ten elektromagnes i zamontuj sobie wiskoze od fiata 125p lub też elektromagnes od jakiejś klimy od auta poszukaj po złomach ja dalem za to okolo 40 zł. Rwie siatke z korzeniami.

 

Opisze jeszcze problem ze sciaganiem siatki na boki moze komus sie przyda na przyszłość.

 

U mnie problem polegał na tym ze te 2 walce które trzymają siatke nie przylegały do siebie dość dobrze (ten gumowy i metalowy ). Problem polegał na tym ze ten gumowy wałek zwyczajnie sie wytarł i powstały problemy z przytrzymaniem siatki w niektorych miejscach przez co na jednym boku beli było dobrze a na drugim pojawiały się wąsy okolo 20 cm . Zobaczcie czy podczas ciagniecia siatki przez walce nie powstaja tam fale tak jak u mnie sie to działo. Dałem ten gumowy wałek do przetoczenia koszty były nie wielkie w porównaniu do nowego wałka. W mojej prasie kosz na siatke był umieszczony z tyłu a kosz na sznutek z przodu wywierciłem dziury i zamieniłem je miejscami to spowodowało lepsze rozchodzenie sie siatki na boki (jak i lepsze ułożenie na tym pręcie rozciagajcym nad walcami) uważajcie zeby nie przesadzic z wysokościa zeby siatka nie chaczyła o kosz na sznurek. Na początku używałem najtańszej siatki i myślałem ze to jej wina ale wada okazały sie walce. Także najpierw sprawdzcie sprawy mechaniczne szkoda marnować kilka set złotych na nową siatke. Teraz ładnie owija nawet najtańsza siatka

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Johny1225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13
Dnia 6.10.2015 o 12:35, Johny1225 napisał:

Witam

 

Walczyłem z tym problem w identycznej prasie. Z tego co sie dowiedziałem od przedstawiciela produkujacego te elektromagnesy są one za słabe do tych pras ale ze wzgledu na tansze koszty sipmie to nie przeszkadzało. Wywal ten elektromagnes i zamontuj sobie wiskoze od fiata 125p lub też elektromagnes od jakiejś klimy od auta poszukaj po złomach ja dalem za to okolo 40 zł. Rwie siatke z korzeniami.

Testował ktoś ten sposób? Wiskoza od 125p pasuje zamiast oryginalnego sprzęgła bez przeróbek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaso111    0

Ja miałem u siebie taki sam problem. Pozbyłem się go usuwając 2 najcieńsze podkładki pomiędzy kołem pasowym a tym nie szczęsnym elektro sprzęgłem, i teraz siatka hula aż miło się pracuje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 11:04, damian4422 napisał:

Witam, pierwszy sezon posiam prase Sipma Z569/1 i takze to pierwszy sezon gdy owijam bele siatka. Prasa ma elektryczne podawanie siatki i ma problem z podawaniem tej siatki. Ten elektromagnes jakby był słaby bo slizga sie tam. Wymieniłem pasek na nowy naciągniety też jest dobrze, walce co podaja siatke tez są ok bo jak troche je popuszcze to wtedy się slizgaja... Co może być nie tak? Pozdrawiam

Witam jaką była przyczyną bo mam ten sam problem nie wiem od czego się zabrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj