Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie agregaty uprawowe?

391 odpowiedzi na ten temat

#381 Share StanisławG

StanisławG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 09:13

Rolnikiem z ręką na sercu, wkurzonym rolnikiem, bo inwestuje się w sprzęt, który nie nadaje się nawet do paroletniej pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie agregaty uprawowe? Dzisiaj, 16:17
  •  

#382 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 marzec 2017 - 20:47

Jakie macie agregaty uprawowe? Kilkanascie dni temu przyjechal boxer henryka batyry . Jestem mile zaskoczony wykonania i nawet ceny.ciekawe jak mtz bedzie sie z nim czul
jesli pomoglem kliknij fajne

#383 Share kamil5421

kamil5421

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 06 marzec 2017 - 22:12

Agregat uprawowo-siewny Mandam TAL-C talerze resorowane , pół zawieszany , wał ciężki . można sobie zobaczyć w mojej galerii 

#384 Share sułodaw

sułodaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 21:13

Jakie macie agregaty uprawowe? c 360 agregat 2.10

#385 Share tobi866

tobi866

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 07:25

Jakie macie agregaty uprawowe? Agregat uprawowo - siewny SUPERMET WĘGRÓW 2,7m, waży 740kg .sam jestem trochę zdziwiony ze tak ładnie radzi sobie z nim Zetor 7245.

#386 Share Dboss

Dboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 czerwiec 2017 - 06:47

Witam, chciałbym się podpiąć pod ten temat a mianowicie potrzebuje agregatu uprawowego do ursusa 914. Ziemie mam klasa 3-4-5.  Dilerzy mi proponują w "rozsądnych cenach" :

1. Bomet 3,6 m, z tyłu wałki na docisku 10,5 netto

2. Agromasz 3,6 m 10,5 netto 

3. Expom krośniewice, 3,6 m 12,5 netto.

Który według was z tych trzech byłby rozsądnym wyborem ? 

Wiadomo, do wyboru jeszcze jest unia, mandam i inne ale tamte firmy już są po za zasięgiem finansowym. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#387 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 21 czerwiec 2017 - 15:31

Jakie macie agregaty uprawowe? Z tej taniej półki najlepsze agregaty ma Dziekan. Robiłem Bometem i Dziekanem, ten drugi był o wiele lepiej wykonany

#388 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane związane z rolnictwem...

Napisany 21 czerwiec 2017 - 20:53

Jakie macie agregaty uprawowe? Dboss radził bym ci wziąść 3,2m. Sam mam 3,2 metra bometa, z przednim wałem do Mtz i powiem szczerze że to jest max. O ile na cieżkiej ziemi idzie dobrze to na lekkim piasku już tak kolorowo nie jest. Ciągnik się zapada a przedni wałek potrafi pchać ziemię, i wtedy komin sie prostuje. Poza tym agregat robi robotę głównie prędkością, gdy będziesz się wlekł to efekt uprawy będzie słaby. To nie sztuka kupić za szeroki, i skrobać na 2 cm.

Edytowany przez Skoczek1994, 21 czerwiec 2017 - 20:54.

#389 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 czerwiec 2017 - 08:34

Przed zakupem też porównywałem kilka wariantów, ostatecznie padł wybór na Dziekana ( Herkules ) . . Od niedawna zmienili wykonanie tylnych wałów strunowych i kolorystykę. Jestem z niego zadowolony zadowolony  . Do swojego ciągnika -80kM kupiłem agregat 3m i wcale nie jest za mały. Po równym czasem daje radę przy 12km /h , ale przeważnie wolniejszy bieg i predkosć 8-9 km/h ( tak pozwalaja przełożenia) a mam dużo górzystych pól . Optymalna prędkośc dla tego agregatu to 10 km/h, chociaż tak naprawdę prędkość roboczą należy uzależniac od gleby i stopnia przesuszenia aby nie zrobić popiołu.

Edytowany przez andrzej78, 22 czerwiec 2017 - 08:46.

#390 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2539 postów

Napisany 22 czerwiec 2017 - 11:30

Żaden problem gdy zbyt mocno kruszy, zawsze możesz zwolnić. Gorzej jak jest problem z rozkruszeniem to wtedy musisz mieć odpowiednią prędkość roboczą. Kolega wyżej do 914 chce 3,6m to może tylko pomarzyć o prędkościach powyżej 10 km/h.

Co do Dziekana. Wały są na wahaczu i tu duży plus w porównaniu z wcześniejszym dociskiem ( dwa wały dogniatają równo ) ale nie jest to szczyt technologii. Ogólnie agregat taki jak jego cena, cienkie profile z wątpliwej jakościowo stali, wałki duże ale tej samej średnicy ( mokre lubi zakleić, w bryłach potrafi zblokować - zobacz jakie wałki ma np. Lemken Kompaktor z wałem strunowym), malują proszkowo bo to co było wcześniej to tragedia, spasowanie i cała reszta też bez szału. No ale w tej cenie to chyba najlepiej wypada w kategorii cena - jakość uprawy.

Edytowany przez akmaly, 22 czerwiec 2017 - 11:38.

#391 Share Dboss

Dboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 czerwiec 2017 - 16:14

Dboss radził bym ci wziąść 3,2m. Sam mam 3,2 metra bometa, z przednim wałem do Mtz i powiem szczerze że to jest max. O ile na cieżkiej ziemi idzie dobrze to na lekkim piasku już tak kolorowo nie jest. Ciągnik się zapada a przedni wałek potrafi pchać ziemię, i wtedy komin sie prostuje. Poza tym agregat robi robotę głównie prędkością, gdy będziesz się wlekł to efekt uprawy będzie słaby. To nie sztuka kupić za szeroki, i skrobać na 2 cm.

Być może masz i rację, ale obecnie posiadam agregat 3 m, jakiś niemiecki dość stary i 914 wcale go nie czuje. Co prawda mam na szerokich gumach więc na piasku też problemu nie było. Tak a propo to ten agregat,który obecnie posiadam chodził na początku w fm 255 z założonymi bliźniakami na tylnej osi i i wtedy można mówić o nieosiąganiu prędkości, aczkolwiek pracę ten zestaw też wykonywał. Wszystko zależy od ziemi na której dany skład ma pracować.

Bądź co bądź, zadane pytanie dalej zostało bez odpowiedzi. Ktoś posiada agregaty z tych firm? Może się wypowiedzieć na temat jakości tych egzemplarzy, wad bądź zalet? Będę bardzo wdzięczny 

Edytowany przez Dboss, 22 czerwiec 2017 - 16:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#392 Share Diwad890

Diwad890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:nowoczesna technoligia,uprawy

Napisany 05 sierpień 2017 - 23:08

Jakie macie agregaty uprawowe? jaka maszyne do uprawy roli byscie polecili do c360 na redzine tak na 8ha,jakis agregat moze....