Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie agregaty uprawowe?

374 odpowiedzi na ten temat

#321 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:39

Jakie macie agregaty uprawowe? Użytkuje ktoś moze agregat z hydropakiem z dwoma wałami tylny rurowy o szer 3m z firmy Agro Factory interesuje mnie waga tego agregatu chciałbym to podczepic pod c 385 bez przedniego napedu a współpracował by z siewnikiem hassia du 100 dodam ze gleby mam piaszczyste 5,6 i troche 4 klasy.NIech wypowiedza sie ludzie ci co użytkują takie maszyny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie agregaty uprawowe? Dzisiaj, 21:43
  •  

#322 Share marcelus81

marcelus81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:A lot of ;)

Napisany 06 październik 2013 - 22:39

Jakie macie agregaty uprawowe? A co myślicie o agregatach firmy EXPOM KROŚNIEWICE?

#323 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 19:17

Jakie macie agregaty uprawowe? Jaki byscie polecili agregat do ciagnika 80km bo aktualnie mam agregat talerzowy z rolmako 3m ale jezdze po 3 razy i jak poźniej sieje to zostaja mi koleiny po ciagniku

#324 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:06

Shark tależowy 3m grano system .Case jxu 95 ma ciężko po podpięciu siewnika.Rzepak jeszcze sieję tym zestawem ale już na zboża rozpinam i sieję solo.agregat waży 1500 siewnik poznaniak nowy ok 400 w skrzynię można wsypać jeszcze 300kg i traktorek stęka

a mógł byś powiedzieć teraz coś więcej na temat grano? jak sobie case radzi, jak rozdrabnia i kryje resztki, jak pole po nim wygląda? itp czy na przykład da zie nim uprawić poplon i potem odrazu jechać z siewnikiem ( redlice stopkowe).
chce taki kupić i jestrem ciekaw opinii. podobno rewelacja... i ile za niego dałeś?

#325 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:24

Jakie macie agregaty uprawowe? Użytkuję go od 3 lat jak na razie nic złego z agregatem się nie dzieje poprzesuwały się jedynie talerze na gumach ,co robią za amortyzatory .Bardzo denerwuje mnie oklejanie wału pakera ziemią po 10ha trzeba brechą skrobać nadmiar ziemi skrobaki nie dają rady.Mój traktor naprawdę ma co robić w polu z tym zestawem a osiągnięcie chociażby 10km ha jest nie realne ogólnie polecam ale dzisiaj wybrałbym wał rurowy pozdrawiam

#326 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:35

Użytkuję go od 3 lat jak na razie nic złego z agregatem się nie dzieje poprzesuwały się jedynie talerze na gumach ,co robią za amortyzatory .Bardzo denerwuje mnie oklejanie wału pakera ziemią po 10ha trzeba brechą skrobać nadmiar ziemi skrobaki nie dają rady.Mój traktor naprawdę ma co robić w polu z tym zestawem a osiągnięcie chociażby 10km ha jest nie realne ogólnie polecam ale dzisiaj wybrałbym wał rurowy pozdrawiam

mój trakot ma 90 KM to chyba pomyślę o 2,7. zawsze marzył mi się packer ale jak słyszę otym zaklejaniu to może rurowy lepszy... a jak wyrównuje pole? kupił byś inny agregat teraz?

#327 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 07:27

Jakie macie agregaty uprawowe? Wadą tych agregatów jest to że zawsze w jedną stronę lekko zarzucają ,widać poszczególne przejazdy pod siew jest to jakimś problemem, ogólnie polecam za te pieniążki amazone nie kupisz tak więc niema się czego czepiać

#328 Share fiolek

fiolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 14:48

Jakie macie agregaty uprawowe? ja mam agregat unia mars 4m +ursus1212 :) nom i jeszcze siewnik do tego amazoned7

Edytowany przez fiolek, 17 marzec 2014 - 14:48.

#329 Share SMOK102

SMOK102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 07:34

Jakie macie agregaty uprawowe? Macie może agregat AGRO-MASZ, z siewnikiem nadbudowanym -proszę o opinie

#330 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 01 listopad 2014 - 10:51

Witam

Jaki  tylni wał w agregacie uprawowo siewnym będzie najlepszy na gleby głównie lekkie  trochę gliny  rurowy Packer czy może Crosskill.  Lepiej brać 3 rzędy łap  czy 2 wystarczą jest różnica.

I jaką markę polecacie

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 11:08

Jeśli tylko trochę gliny to packer raczej odpada , juz lepiej crosskill lub jakis lżejszy  ale nie rurowy .

Ja mam UPS z Agro Tom-a z trzema rzędami łapek i crosskllem ale ziemie troche cięższe. zajrzyj na ich stronę mają kilka ciekawych wałów. 

http://www.agro-tom....y-doprawiajace/ 

Ps. pamiętaj o różnicy wagi miedzy podstawą a agregatem z ciężkim wałem . W moim przypadku miedzy UPS 3m w podstawie czyli dwa rzędy łapek i wał rurowy a tym co wziąłem czyli trzy rzędy łapek + crosskill wyszło ok. 500kg. różnicy.

#332 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 13:19

możesz uzasadnić, dlaczego nie rurowy?

#333 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 14:19

Wał rurowy bardziej nadaje sie jako wał podporowy ale jego zdolności doprawiające sa mizerne. Lekkie wały płaskownikowe czy strunowe jeszcze daja radę na lekkich ziemiach ale rurowy nie rozbije brył bo rury sa za rzadko i z tego samego powodu nie zagęści ziemi tak jak trzeba.

#334 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 14:41

No ja myślę właśnie nad Packerem   albo ten gumowy  wydaje się dość dobrym rozwiązaniem żeby dobrze ubić lekką ziemie umnie jest głównie lekka ziemia  troszkę gliny.  Waga z tymi wałami wzrasta ale jakość uprawy  też, Jeszcze  myślę nad pierścieniowym  widziałem  na YT  filmiki z tymi wałami i siew wyglądał  bardzo dobrze  ale czy on dość dobrze ubije ziemie  żeby naprzykład wjechać potem z kosiarką i sobie bezproblemowo kosić zboże na kiszonkę nie robią większych kolein

Ma ktoś z was ten gumowy  może coś na jego temat powiedzieć

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#335 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 17:57

Nie chce rurowego gdyż jego właściwości doprawiające są bardzo słabe i lepiej go zastąpić jakimś lepszym wałem

#336 Share Kobys

Kobys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2014 - 23:01

Jakie macie agregaty uprawowe? paker niby się zalepia ale od czego ma zgarniacze ? ja stoję przed wyborem talerzówki i chyba wezmę na packerze mam rurowy i potrafi się nieźle zalepic zwłaszcza teraz.

#337 Share MarcelMaszyny

MarcelMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 luty 2015 - 20:29

Witam, czy posiada ktoś agregat Amazone KG 301 lub KG 302? Szukam informacji na temat awaryjności tych maszyn, ponieważ ich budowa różni się dość znacznie a planuje zakup 301 z nabudowanym siewnikiem.

#338 Share kalu

kalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 październik 2015 - 08:57

WITAM, co lepiej kupic do zetora 110-120kM agregat uprawowo siewny amazone skladajacy sie z brony wahadlowej i siewnika ad303 czy kuhn integra z biernym kultywatorem cd ? (gleby srednie,lekkie, i mozaikowato ciezkie) 

#339 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 10:38

Które bardziej uniwersalne są zęby w agregacie uprawowo-siewnym proste czy sprężyste? Czy agromasz 3m z pakerem i siewnikiem amazoneD8 do ciągnika NH t5060 107km to dobry wybór?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Adanos

Adanos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 11:46

Kris zdecydowanie sprężyste "nie będą pękały" i przy wyborze packera może lekko zwiewać przód, sam miałem ten problem tylko przy innym zestawieniu.