stasiex

Jakie macie agregaty uprawowe?

Polecane posty

stasiex    24

Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

 

 

U mnie jest tak:

 

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

 

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

agregat uprawowy nazwy dokladnie nie pamietam (nie chcem wprowadzic w błąd) szerokosc robocza 3,6 m a targa go DF agroplus 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Zetor Proxima 8441 + agregat 2,8m a w przyszłości jak świnki zdrożeją ;p może jakiś 2,7m z hydropakiem lub 3,6m ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Vaderstad Rollex 620 z wloka Crossboard szerokosc robocza 6,20 m ciagnie go McCormick MTX140 147 km chodzi bardzo ladnie na ciezkich ziemiach i gorach ogolnie mam gliny III IV klasa


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja własnie nabyłem brone aktywną Lely 3m + siewnik Famarol 3m, a ciagał to bede JD 3140 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja posiadam Agregat uprawowy Unii Kombi B 3.20, współpracowało z Zetorem 8011, a obecnie z Zetorm Proxima 8441, trochę mały jak do proximy, ale to pozostałość sprzętowa po starym ciągniku.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor 7340 z agregatem Pom Brodnica 4,60m bierny

Valtra 6550 z agregatem uprawowo-siewnym bierny Scan-Combi + Sulki szerokość 4m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Agregat uprawowy 3,60 a współpracuje z zetorem 8045


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ja jestem w posiadaniu ex-pomu lecha 4,2m, współpracuje z pronarem 80KM -radzi sobie dobrze ale zaznaczam ze na ciężkiej ziemi robię po dwa razy, -na lekkiej nie ma takiej potrzeby ;)

 

wałek z przodu, cztery rzędy graczek i dwa wałki strunowe bardzo dobrze doprawiają

 

jestem jeszcze w posiadaniu oryginalnych bron do tego agregatu -kosztowały one 1500zł

 

 

heh może dopiszecie jeszcze jakie wydajności osiągacie swoimi agregatami :)

ja na polu okolo 600m hektar robię około 20min -wiadomo ze proporcjonalnie do długości pola zmienia sie wydajnośc maszyn, :)

 

Foty tego zestawu są w galerii ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

My mamy agregat uprawowy prod. polskiej U-4291 na licencji Kleina składany hydraulicznie, szerokość coś koło 4.5 metra. Współpracuje i z Zetorem 16245 i z Ursusem 914.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy agregat uprawowy prod. polskiej U-4291 na licencji Kleina składany hydraulicznie, szerokość coś koło 4.5 metra. Współpracuje i z Zetorem 16245 i z Ursusem 914.

amazone są bardzo dobre tylko niech nie pracują z zetorem. Mam aregat który jest bardzo dobry czyli Amazone d8 z agragtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Mam 3 metrowy agregat uprawowo-siewny Famarolu (z wałem rurowym). Sprzęt naprawde godny polecenia ;)

Zaprzęgam to z Forterrą 11441. ;)

Co do wydajnosci o 2-2,5ha na godzinke robie se nim spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Agregat aktywny Rabe werk 2,5m + Poznaniak II ciągam Ursusem 1014


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Ja jestem w posiadaniu ex-pomu lecha 4,2m, współpracuje z pronarem 80KM -radzi sobie dobrze ale zaznaczam ze na ciężkiej ziemi robię po dwa razy, -na lekkiej nie ma takiej potrzeby ;)

 

wałek z przodu, cztery rzędy graczek i dwa wałki strunowe bardzo dobrze doprawiają

 

jestem jeszcze w posiadaniu oryginalnych bron do tego agregatu -kosztowały one 1500zł

 

 

heh może dopiszecie jeszcze jakie wydajności osiągacie swoimi agregatami :)

ja na polu okolo 600m hektar robię około 20min -wiadomo ze proporcjonalnie do długości pola zmienia sie wydajnośc maszyn, ;)

 

Foty tego zestawu są w galerii :)

 

 

Nasz zestaw ma wydajność ok. 2 ha\h. Ogólnie to nawet Zetor 7211 ma co robić z tymi "Unijnymi" 280 cm - w trudniejszych warunkach jeździmy na 2 razy (tzn. zazębiająco).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Ja mam sprerzynówke 2,10 z 1980 roku a firmu nieznam ale chuba Unia grudziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Ja mam agregat uprawowo-siewny który składa się z brony wirnikowej Niemeyer + Isaria zestaw ma szerokość 3m i targa go Massey-ferguson 3125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Moze ktoś mi ktoś powie zanim to rozbioee co tam się mogło stać.chodzi o to że dzisiaj w sumie pierwszy raz używałem bronę wirowa maschio 2.5m areał 3ha uprawa pod siew.brona kupiona używana ładna bo wymalowana wszystko chodziło ładnie cicho,dzisiaj w czasie uprawy skrzynia przekładnia nie wiem jak się to dokładnie nazywa bardzo się grzała wręcz była gorąca nawet kolor na ten skrzyni zmienił kolor od przegrzania to raz a dwa bardzo głośno pracuje i 99 procent że hałas dochodzi właśnie z tej skrzyni olej w skrzyni był i jest 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj