Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dojarka przewodowa --- 20 stanowisk !

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arto96

Arto96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Informatyka

Napisany 11 sierpień 2015 - 17:45

Witam. Jaką dojarkę przewodową (używaną) na 20 stanowisk kupić. Jakiej firmy, jakie wyposażenie. Cena: do 15 tys zł. Czekam na propozycje. :)

Zetor ---- i jest moc !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dojarka przewodowa --- 20 stanowisk ! Dzisiaj, 11:31
  •  

#2 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 11 sierpień 2015 - 18:27

Ja mam od 2009 r westfalię na 30 stanowisk kosztowała ponad 20 tys. Rury, aparaty, węże od aparatów nowe reszta używana i mogę ją śmiało polecić jestem z niej zadowolony.   

#3 Share GEAwestfalia

GEAwestfalia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 październik 2015 - 04:40

Również polecam Westfalię posiadam w sprzedaży dojarki nowe i używane.

W razie pytań proszę o kontakt 694505555

www.geawestfalia24.pl

Pkt. 1.23 – Zamieszczanie ogłoszeń na forum lub w galerii.

#4 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 05 październik 2015 - 11:23

Dołącze się do tematu. Ponieważ na wiosnę będę zakłądał nową doajrkę przewodową na 22 stanowiska z dotacji MR. I moje pytania są takie ponieważ biorę pod uwagę GEA, DeLaval oraz Euromilk. Narazie wycene mam z Euromilku z wyposażeniem tj. kombikurki, odzysk, autmatyczna myjnia, elektryczne puslatory z pomiarem mleka, masaż przed i po plus wyłączenie puslacji gdy juz nie daje krowa mleka. Facet odradził nam ściągacze mówiąc że waga jest dość znaczna całości wtedy oraz trzeba dopłacić tylko za to że aparat sam sie ściągnie ponieważ reszta juz jest.
I teraz pytanie:

czy jedna osoba obsłuży 4 aparaty na raz czy lepiej wziąć 3?

Czy warto inwestować w ściagacze?

W co można doposażyć ewentualnie dojarkę aby ułatwić sobie życie?
Co brać pod uwagę u pozostałych producentów?
Zbiornik będzie również nowy wannowy. I jeszcze może ktos podżuci jakie mniej więcej wymiary przyjąć na pomieszczenie dojarni ponieważ będę musiał postawić od nowa bo stary jest za mały a łatwiej będzie postawić nowy

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 05 październik 2015 - 12:53

Pyt1. tak przy samo ściągaczach nawet 6.

2. facet nigdy nie doił więc łatwo jest takiemu odradzić, wykonał by tych kilkadziesiąt przysiadów przy jednym doju zmienił by zdanie po miesiącu,

3. każda automatyka która zmniejszy ilość gimnastyki, po kilku latach wszystko wychodzi w kręgosłupie,

4. materiał z jakiego jest wykonany rurociąg mleczny, żadnego akrylu i innych plastyków, dostępność serwisu i jego ceny

5. wymiary wanny plus metr z każdej strony, nie ma problemów z myciem i serwisem. Dlaczego wanna a nie tank? Jeżeli z powodu legendy o myciu to tylko legenda i to b. luźna. Automat w tanku jest znacznie lepszy od szczoty w wannie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 06 październik 2015 - 09:18

rury mleczne z nierdzewki a powietrzne nie pamiętam chyba ocynk. Co do zbiornika do wanna bo niby szybciej schłodzi mleko. Tank to zanczy taka mała ala cysterna tak? Zbiornik bedzie miał 1000litrów więc takich nie produkują a mycie auto zbiornika fajna sprawa ale w mniejszych tego nie ma

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 06 październik 2015 - 19:22

Najważniejsza jest mleczna, a nierdzewka to najlepsza opcja. Tank to właśnie mini cysterna. Po wysłaniu posta skojarzyłem że obora na 20 szt. i trochę mało mleka na tank. Odzysk czyli odzyskiwanie ciepła ze schładzanego mleka? Dobra sprawa, zawsze to parę zł zostanie w kieszeni. Miałem wannę, mam cysternę i szybkość schładzania jest podobna.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share EmilMieczaj

EmilMieczaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 październik 2015 - 22:01

Pyt1. tak przy samo ściągaczach nawet 6.

2. facet nigdy nie doił więc łatwo jest takiemu odradzić, wykonał by tych kilkadziesiąt przysiadów przy jednym doju zmienił by zdanie po miesiącu,

3. każda automatyka która zmniejszy ilość gimnastyki, po kilku latach wszystko wychodzi w kręgosłupie,

4. materiał z jakiego jest wykonany rurociąg mleczny, żadnego akrylu i innych plastyków, dostępność serwisu i jego ceny

5. wymiary wanny plus metr z każdej strony, nie ma problemów z myciem i serwisem. Dlaczego wanna a nie tank? Jeżeli z powodu legendy o myciu to tylko legenda i to b. luźna. Automat w tanku jest znacznie lepszy od szczoty w wannie.

@agromatik, ad2.chcesz powiedzieć ze poranna gimnastyka to coś złego? :przy tej ilości to jest tylko ok 50 tyś kucnięć w roku 
był czas że doiłem na 6 duovac z jęzorem na wierzchu. Zaczynałem od 2. Śmiało bierz 4.

Ogólnie @agromatik wie co pisze. ..

Edytowany przez EmilMieczaj, 14 październik 2015 - 22:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 15 październik 2015 - 08:48

zobaczymy ile zawołają za aparaty ze ściągaczem bo chciałem z pomiarem itp wziąć już bo to z MR kasa będzie szła. I może kasy starczyć tylko na 3