Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pole 1,5 ha

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share palmm

palmm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 23:35

Pole 1,5 ha

Witam,

Jestem posiadaczem 1,5 ha pola ornego na którym od jakiegoś czasu nic się nie dzieje i zaczyna zarastać. Ze względu na fakt, że jestem totalnie zielony jeśli chodzi o rolnictwo, chciałbym się dowiedzieć od was kilku rzeczy.

Czy jest jakakolwiek możliwość, aby coś z tym polem zrobić pożytecznego, nie poświęcając znacznej ilości czasu? Jestem studentem, który chciałby zarobić parę dodatkowych groszy. Obiło mi się o uszy, że jak przeora się pole raz do roku to można dostać dofinansowanie z UE (Jednolita Płatność Obszarowa???). Idąc dalej czy opłaciłoby się kosić łąkę celem zebrania siana i jego sprzedaży? Czy można wynająć do tego celu kogoś kto by to zrobił (Usługi Rolnicze???)? i czy nadal się będzie to opłacać? Albo czy jest jakaś roślina przy której jedyne co trzeba zrobić to posiać oraz zebrać i sprzedać?

Proszę wybaczyć za moje prawdopodobnie głupie pytania, jednocześnie byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi zrozumieć moją sytuację. Czy to tylko marzenia czy, rzeczywiście coś mogę zrobić.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pole 1,5 ha Dzisiaj, 00:49
  •  

#2 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 06:15

Pole 1,5 ha

Co zrobić żeby nic nie robić, a zarobić? Oddaj w dzierżawę.

#3 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 09:07

Pole 1,5 ha

Jak wyżej... Sam bez maszyn nie zarobisz biorąc jedynie usługi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 10:00

Pole 1,5 ha

albo oddaj w dzierżawę lub też posadź maliny jesienne to trochę zarobisz i dopłaty będziesz mieć orać co roku nie będziesz tylko od czasu do czasu wykosisz trawę po mięndzy żędami lub opryskasz a malina w cenie jest i mało pracy wymaga

#5 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 10:27

Pole 1,5 ha

między rzędami - Język polski trudny być ? B)

ZETOR TEAM

#6 Share palmm

palmm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 11:24

Pole 1,5 ha

A co z tym dofinansowaniem z UE. Znalazłem, że przeoranie 1ha kosztuje 300zł. A dopłata z UE to ok. 800zł/ha. Czy można na tym zarobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 11 sierpień 2015 - 12:15

Pole 1,5 ha

Tak to jest jak się miastowi nasłuchają ile rolnik dostaje dopłat do ziemi i potem sami by chcieli, a ty klops najpierw trzeba zainwestować w sprzęt i mieć duże checi do pracy  ^^

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#8 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 11 sierpień 2015 - 12:40

Pole 1,5 ha

oddaj dzierżawę, jak to dobra ziemia, a obok są rolnicy chętni na ziemię, to dostaniesz myślę, że za 1.5ha 500 do nawet 1000zł

#9 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 12:54

Pole 1,5 ha

to juz jak masz to zaorac to wez zasiej cos najmiesz i jak dobrze w polu bedziesz robil to ci zostanie bo zaorac tylk zeby doplate brac to glupota zasiej niewiem pszenzyta przykladowo i cos bedziesz mial z tego

#10 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 19:55

Pole 1,5 ha

Żeby to ci się opłaciło, to żebyś chociaż miał w okolicy jakiegoś wujka, ciotkę, kolegę co pożyczył by Ci nawet jakiś najgorszy traktor, żebyś rzucił nawóz, opryskał chociaż  2 razy(raz na chwasty i raz na choroby grzybowe z jakąś odżywką nawozową) to można by kombinować, bo najmowanie kogoś do zasiania czy zaorania jest nieraz bardziej opłacalne niż robić to samemu.  Jednak liczyć na kogoś, że zrobi Ci wszystko to nie ma żadnej kalkulacji według mnie w uprawach typu zboża czy rzepak.

Ewentualna droga do kombinowania to siew roślin strączkowych, byle wzeszło i liczyć, że chwasty nie zawalą tego i zgarnąć dopłatę podstawową plus dodatkową za uprawę tego typu roślin(pewnie coś koło 500 zł do hektara)

#11 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 26 listopad 2015 - 19:27

Pole 1,5 ha

za rośliny wysobiałkowe dopłata 420złha jedynie taka uprawajest w miarę opłacalna przy wynajmie usług 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mati2411

mati2411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 18:46

Pole 1,5 ha

Jak dla mnie to oddaj w dzierżawę, w mojej okolicy o ładny kawałek do dzierżawy 5ha "kłóciło" się dwóch rolników i doszli do tego że jeden płaci 3000 zł dzierżawy za hektar, ale bierze dopłaty unijne. Nie wiem jak u Ciebie to wygląda ale uważam że w tych latach z 1000 zł za hektar powinieneś dostać, (oddając dopłaty rolnikowi).