Skocz do zawartości

Zdjęcie

turbo do ursusa

89 odpowiedzi na ten temat

#61 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7913 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 11:37

turbo do ursusa

No jak mówiłem zawór upustowy nie ma na to wpływu a korektor w ursusie działa identycznie jak w mtz-cie. Nie ma najmniejszej różnicy.

Może założyć turbine i hulać bez korektora, będzie ciągnik mocniejszy  ale nie ciągnąc dymu wykorzysta tylko połowę jej potencjału.

Kolego Ostrowski napisz to jakoś z sensem bo wywaliłeś tekst jak dwunastolatek. Nie kolektor a korektor.

KPK Kumurun Team

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Ursus c-360    Zadbany, Pierwszy Właściciel

• 16500.00 PLN
  • 20 lut 2017
Ursus 902

• 23000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
turbo do ursusa Dzisiaj, 19:14
  •  

#62 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 12:55

turbo do ursusa

Hola hola, z tym zaworem upustowym, a właściwie klapką puszczającą nadmiar spalin "obok" turbo nie ma nic do generacji, po prostu nie zawsze jest taka potrzeba i w prostszych i mniej wymagających układach tego się nie stosuje. Co innego gdy mamy turbo które ma duży potencjał, sporo większy niż wytrzymałość silnika.

Co do pompy to naprawdę każda ingerencja w dawkę w ciężkiej serii oznacza kupę czarnego dymu, co oznacza kupę paliwa w błoto, a tego każdy kto umie liczyć chce oszczędzić.

Ogólnie temat rzeka i nie ma sensu się nad nim rozwodzić.

C328, U-912 i R 103-54

#63 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1684 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 18:35

turbo do ursusa

Hola hola, z tym zaworem upustowym, a właściwie klapką puszczającą nadmiar spalin "obok" turbo nie ma nic do generacji, po prostu nie zawsze jest taka potrzeba i w prostszych i mniej wymagających układach tego się nie stosuje. Co innego gdy mamy turbo które ma duży potencjał, sporo większy niż wytrzymałość silnika.

Gdy byś miał większe pojęcie o turbinach to byś tak nie pisał. Te stosowane w Ursusach i Ruskach nazwał bym już zabytkami, są to pierwsze wersje sprężarek które wymyślono i zastosowano (duże, ciężkie i mało wydajne), od tego czasu sporo wody już upłynęło i technika poszła do przodu. Pierwszym udoskonaleniem była zmiana konstrukcji plus zawór upustowy (obecnie szeroko stosowane np; we wszystkich Zetorach). Najlepszym rozwiązaniem jest zmienna geometria.

#64 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 941 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 19:48

turbo do ursusa

@seweryn20 poprawiłem ale to temat dla takich co przy takim przejęzyczeniu normalnie kumają o co chodzi ,

odnośnie zaworu upustowego to moje zdanie jest takie  przedewszystkim dobrym zabezpieczeniem żeby nie łamało osi turbiny ale nie tylko i zgodzę się z opinią  że zmienna geometria to najlepsze rozwiązanie choć bardziej skomplikowane jeśli chodzi o samo sterowanie,

#65 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 20:04

turbo do ursusa

ptaszyna, gdybyś wiedział jaką mam wiedzę to pewnie byś się zdziwił. Nie generalizuj i nie wywyższaj się, pokora też się w życiu przydaje. Ode mnie koniec w temacie turbin.

C328, U-912 i R 103-54

#66 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7913 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 22:41

turbo do ursusa

Zmienna geometria w silniku który ma niecałe 2 tyś zakres obrotów do tego pracuje się w wąskim zakresie obrotów?  Zawór upustowy  działa tylko i wyłącznie przy maksymalnym doładowaniu turbiny, ogranicza ciśnienie  i też nie ma nic wspólnego z wydajnością turbosprężarki poza tym że pilnuje maksymalnego ciśnienia czego nie robi sprężarka pozbawiona tego zaworu. Nie jest to szczyt techniki i w niczym nowocześniejszej turbiny nie robi. Pomijając fakt że nie ma wpływu na kopcenie gdy turbina nie pompuje powietrza. To ogranicza tylko korektor ciśnieniowy.

Kolego Autoostrowski to nie chodzi o to co ja mam kumać tylko żebyś ty z siebie pośmiewiska nie robił choć by używając przekręconych nazw. Nie miej mi tego za złe. 

KPK Kumurun Team

#67 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1684 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 14:06

turbo do ursusa

Zmienna geometria w silniku który ma niecałe 2 tyś zakres obrotów do tego pracuje się w wąskim zakresie obrotów?-Większość "zachodniaków" tych z wyższej półki ma.

Zawór upustowy  działa tylko i wyłącznie przy maksymalnym doładowaniu turbiny,-turbiny się nie doładowuje, tylko silnik

ogranicza ciśnienie  i

też nie ma nic wspólnego z wydajnością turbosprężarki poza tym że pilnuje maksymalnego ciśnienia czego nie robi sprężarka pozbawiona tego zaworu. Nie jest to szczyt techniki i w niczym nowocześniejszej turbiny nie robi. Pomijając fakt że nie ma wpływu na kopcenie gdy turbina nie pompuje powietrza. To ogranicza tylko korektor ciśnieniowy.

Tu jesteś w błędzie a w zasadzie zaprzeczasz sam sobie, w każdym razie wynika z tego że nie do końca rozumiesz sens stosowania tegoż zaworu. Jak myślisz po co ogranicza to ciśnienie, skoro można założyć sprężarkę(stary typ) która takiego nie będzie wytwarzać?

Idea jest taka że właśnie zakłada się sprężarki o większej wydajności dzięki czemu silnik jest lepiej doładowany od niskich obrotów (wtedy nie kopci), minusem tego rozwiązania jest to że na wysokich obrotach i dużym obciążeniu silnik bedzie przeładowywany i dlatego trzeba puścić część spalin bokiem, tylko tyle i aż tyle.

Zmienna geometria jest tylko udoskonaleniem tej koncepcji, bo można jeszcze szybciej (od niższych obrotów) doładować silnik a na wysokich obr. przez zmianę kąta łopatek go nie przeładować.

Dlatego w lepszych ciągnikach gdzie są obroty WOM ECO stosowanie zmiennej geometrii jest powszechne i ma sens.

To tyle i mam nadzieję że nie nadszarpnąłem za bardzo twego EGO.

Edytowany przez ptaszyna, 24 marzec 2016 - 14:10.

#68 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7913 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 22:46

turbo do ursusa

No widzisz plątasz sam. Zawór upustowy nie ma wpływu na rozbieganie się silnika od wolnych obrotów i dyma jakiego puszcza bo turbina jeszcze nie pracuje i tylko o tym wspominałem. A ty mi wyskakujesz z łopatkami i ciśnieniem o czym w ogóle nie wspominałem a usilnie mi to wciskasz. Fakt że silnik od niskich nie kopci jest zasługą tylko korektora w pompie lub jej konstrukcją a nie tego zaworu który nawet jeśli pomoże doładować niżej to nie na tyle by szło to od samego dołu. Czyli i tak coś tą dawkę na początku misi ograniczyć.

Nawiasem mówiąc nie licz na to że na turbinie z nim  będziesz miał super niżej turbo dziurę czy większe ciśnienie maksymalne doładowania. Nie do końca tak to działa jak ty to ślicznie opisałeś. Tak że jeśli jest silnik w wersji wolnossącej i wersji doładowanej  z korektorem to bez korektora choć byś się zesrał nie wykorzystasz turbiny w takim stopniu jak a nim. 

I powiem jak ty mi że nie o ruskim mowa mimo że BARDZO  podobny (bardziej niż twoja turbina a łopatkami) to w tym temacie mowa jest o ursusie z jak to określiłeś zacofaną turbiną i pompą w komplecie z korektorem.

Edytowany przez seweryn20, 24 marzec 2016 - 22:48.

KPK Kumurun Team

#69 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1684 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 23:40

turbo do ursusa

Poczytaj sobie o turbo dziurze, bo sobie w stopę strzeliłeś :D. A  co tu ma do rzeczy rozbieganie silnika??? Mylisz pojęcia. Wspomniałeś też że zawór nie ma nic wspólnego z wydajnością turbosprężarki (zacytować?) a jest dokładnie odwrotnie co próbowałem wyjaśnić ale widać nie mam do tego daru, co nie znaczy że nie mam racji.

#70 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7913 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 06:42

turbo do ursusa

A co ma do wydajności sam zawór ogranicza ciśnienie maksymalne. 

Turbodziura to co posiada każdy doładowany turbosprężarka silnik bez względu na  to czym jest turbosprężarka obładowana zaworkami czy łopatkami. I to jest ten moment na niskich obrotach silnika w którym pompa wtryskowa nie powinna dawać  maksymalnej dawki paliwa jaka jest podawana gdy turbosprężarka tłoczy już powietrze pod ciśnieniem. To jest to co według ciebie w jakimś stopniu likwiduje magiczna  klapka. Niestety w znikomym najwięcej robi w silnikach pracujących w większym zakresie obrotów a w tym ciągniku nie ma jej w ogóle. 

Rozbieganie źle się wyraziłem. Dodawanie gazu będzie bardziej zrozumiałe.

W każdym razie wracając do tematu nie ma opcji żeby ten silnik pozbawiony regulatora który posiada oryginalnie  miał identyczne parametry jak ten silnik z regulatorem. On robi za dużo roboty.

Edytowany przez seweryn20, 25 marzec 2016 - 07:26.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1684 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:01

turbo do ursusa

Nie mam zamiaru się z tobą kłócić to po pierwsze, żyj sobie z tym przeświadczeniem jak Ci poprawia zadowolenie. Fakt jest taki że turbo dziurę zawdzięczamy korektorowi który tak wychwalasz, silniki bez tego wynalazku są od niej wolne i taka jest prawda choć byś nie wiem co wymyślał, zamiast tego puszczają chmurkę puki turbina się nie rozkręci. Po drugie to pierwsze 16-ki (mowa o Ursusie) nie miały korektora, wprowadzono go później i dawały radę.

#72 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7913 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:21

turbo do ursusa

He he he he.  Turbodziura jest w każdym doładowanym tym rodzajem sprężarki silniku bez względu na to czy posiada zaworek twój magiczny czy twoją czarodziejską zmienną geometrie i jest to   nieuniknione nawet z biturbo. Im silnik pracuje w większym zakresie obrotów technicznie jest to cięższa sprawa do załatwienia.  A korektor ciśnieniowy absolutnie tego nie powiększa co byś wiedział gdybyś znał jego zasadę działania. I znów.... wielki fachowiec.... z google. I na tym koniec. Pięknie..... pięknie.

Edytowany przez seweryn20, 25 marzec 2016 - 18:25.

KPK Kumurun Team

#73 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1684 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:44

turbo do ursusa

Jak chcesz to mogę Ci zaraz wrzucić kilka stron z fachowej (branżowej) lektury którą mam, dotyczącej regulacji pomp wtryskowych wszystkich modeli ciężkiej serii Ursusa. Mogę Ci też dokładnie rozpisać max. dawki paliwa sil, wolnossących i doładowanych a także o ile zwiększa dawkę korektor i od jakiego poziomu doładowania oczywiście mowa o Ursusie. Ciekawe co wtedy powiesz, czy nie bedzie Ci łyso.

Po drugie nigdzie nie używałem określeń "magiczny" czy "czarodziejski", są to dla mnie sprawy jasne i oczywiste, może dla ciebie to czarodziejska magia której nie ogarniasz.

#74 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7913 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:54

turbo do ursusa

Te twoje dane mam przed sobą bez internetu...... słabo. 

KPK Kumurun Team

#75 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1684 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:57

turbo do ursusa

To wrzuć parę szczegółów, porównamy.

#76 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7913 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 19:14

turbo do ursusa

Po co? Dedukuj. Tam jasno wynika że maksymalna dawka jest zależna od ciśnienia  w kolektorze ssącym. Jeśli w kolektorze ssącym ciśnienie nie osiągnie zadanej wartości pompa nie poda maksymalnej dawki paliwa tylko mniejszą adekwatną do ilości powietrza w cylindrach. W prymitywny ale skuteczny sposób regulowaną korektorem ciśnieniowym. I w zależności od pompy wtryskowej  w tych ciągnikach są pewne różnice. I nie tylko w samym korektorze zresztą zdaje się musiał bym sprawdzic.

KPK Kumurun Team

#77 Share szymonl

szymonl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 19:46

turbo do ursusa

Wrzućcie te dane, chętnie poczytam coś więcej na temat. 

Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 

Naprawy wszystkich podzespołów, wszystkich marek. 

Tulejowanie, usługi wytaczarką przenośną.

Dojazd do klienta, śląsk. 504-387-253

#78 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7913 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 20:08

turbo do ursusa

Mogę wstawic ale to dane regulacyjne które ni jak nie odnoszą się do tego co niby wydaje się takie proste. Tym bardziej że tabela jest napisana różnie dla wolno a dla doładowanego silnika.

KPK Kumurun Team

#79 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1684 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 21:23

turbo do ursusa

Coś @seweryn20 wymięka. Że są inne tabele dla wolnossącego i doładowanego to nic dziwnego (dla mnie normalka) tylko nie wiem co w tym skomplikowanego. Porównując obydwie tabele można wyciągnąć odpowiednie wnioski. Mówię cały czas o Ursusie ciężkiej serii bo zostałem upomniany by się do tego ograniczyć.

Mam chęć wstawić jakąś fotkę, tylko się zastanawiam jakiego trika zastosować żeby przenikliwy seweryn20 mi nie zarzucił że ściągnąłem z neta 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7913 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 22:23

turbo do ursusa

No jaki trik wstawisz żeby wyszło na twoje mimo że tabele mówią co innego? Poważny zgryz.

http://zapodaj.net/3...cf45bc.jpg.html

http://zapodaj.net/7...9f5c8b.jpg.html

To dla przykładu.

Nawiasem mówiąc odnośnie mtz-ta jest bardziej zrozumiała.

Jest jeszcze jedna tabela ale poczekam sobie spokojnie aż nasz mistrz wklejania z google się wypowie.

KPK Kumurun Team