Skocz do zawartości

Zdjęcie

turbo do ursusa

89 odpowiedzi na ten temat

#41 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 13:47

turbo do ursusa

Sprawdź jaki jest otwór wylotowy oleju z turbiny. Większej średnicy rurka nie musi być.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
turbo do ursusa Dzisiaj, 13:49
  •  

#42 Share OlafSkrzyski

OlafSkrzyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 14:23

turbo do ursusa

Mam zamiar kupić Ursusa 1224 Turbo i mam pytanie czy 4 biegowa skrzynia wytrzyma obciążenie jakie daje silnik o mocy 150 km?

#43 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 16:55

turbo do ursusa i półosie sie ukręcają, i też turbo do dwunastki to i silnik może nie wytrzymać, różni sie mimo,wszystko.
No zeżarło taks, i co mam pisać od nowa ? :)

Edytowany przez vademecum, 04 styczeń 2016 - 17:15.

#44 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 16:58

turbo do ursusa

Vademecum coś ci chyba tekst zjadło.

KPK Kumurun Team

#45 Share OlafSkrzyski

OlafSkrzyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 16:59

turbo do ursusa To wytrzyma ta skrzynia ? ;-)

#46 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 17:03

turbo do ursusa wytrzyma tylko ciekawe ile.

#47 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 17:24

turbo do ursusa wytrzyma, ja mam 1614 z 4 skrzynią od wielu lat. Skrzynia i zwolnice w 1614 są mocniejsze grubsze o 5 mm i cza szukać oryginałów do 1614 a nie 1222 czy 24 można zmierzyć pierścień w którym toczą sie satelity w tylnej zwolnicy w 12 i w 16 w 16 powinny być 5 mm szersze prosto to sprawdzić i można zdobyć wiedze . Ja ukręciłem półoś ,, są tesame co w 12stkach niestety, poszła przy tym obudowa, ale udało sie pospawać, ciągnik lata przy ciągnięciu wanny z wapnem potrafiło sprzęgło puszczać a silnik nie,do zduszenia . Ja znalazłem za 6 tysi zts jest na odlewie bloku znak zts.

#48 Share OlafSkrzyski

OlafSkrzyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 18:48

turbo do ursusa

A ta 1224 turbo uciągnie 5 skibowy obrotowy pług?

#49 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 19:17

turbo do ursusa nie podniesie go, i prawdopodobnie nie obruci, ursusy praktycznie niedo orki

#50 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:08

turbo do ursusa

Kuzyn założył turbo do 1224 i zapierdzelał kupę lat, po 5 latach skrzynia 4 padła, ale 3 też więcej nie wytrzymuję przecież.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 23:19

turbo do ursusa

Dziś rano wyglądało to tak:

Załączony plik  DSC_0362.JPG   114,81KB   0 pobrań

Załączony plik  DSC_0363.JPG   103,29KB   0 pobrań.

Ciągnik odpalony, wszystko chodzi jak powinno. Wypadało by jeszcze zmienić pompę wtryskową ale puki co nic sensownego nie widziałem.

Odnośnie spływu - to co kupiłem to jakaś porażka, z tego powodu zrobiłem nowe.

Osłona wentylatora wymagała przeróbki - chłodnica jest głębiej czyli bliżej silnika. Z tego powodu obciąłem pasek ok 3cm z osłony.

Przespawałem też kolano za filtrem by można było filtr obrócić i skrócić do max orurowanie.

I to było by na tyle. Pójdzie w pole to się okaże czy jest coś lepiej ;)

C328, U-912 i R 103-54

#52 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 13:23

turbo do ursusa

Noo, nieźle tą rurę wykombinowałeś. Na pompie wystarczy proste zwiększenie dawki i efekt będzie. Na wentylatorze dołożyłeś łopatek? Powinno być 8, czyli dwa wentylatory po 4 łopatki.

Filtr powietrza jaki masz, powinien być od 6 wolnossącej a Ty masz chyba od czwórki? 

Edytowany przez ptaszyna, 22 marzec 2016 - 13:27.

#53 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 23:01

turbo do ursusa

Czy doładowane  przy pompach mają ciśnieniowy korektor dawki?

KPK Kumurun Team

#54 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 23:09

turbo do ursusa

Tak, mają korekcje dawki po ciśnieniu.

Ptaszyna, z tą pompą to słyszałem że samo zwiększenie dawki nie działa tak jak powinno. Za mocno kopci jak zejdzie z obrotów. Poczekam aż coś znajdę. Tak samo jest z filtrem powietrza. O wentylatorze nie wiedziałem, dzięki za oświecenie.

Z orurowania jestem dość zadowolony. Psuje mi dużo ten cybant który musiałem dołożyć przed kolektorem bo kolano mi nie pasowało. No może kiedyś wymyślę coś lepszego i to poprawię.

C328, U-912 i R 103-54

#55 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 23:15

turbo do ursusa

Mają, ale bez niego też ujdzie, dodatkowo są większe sekcje ale na mniejszych też ujdzie (tak jeżdżę już ładnych kilka lat). Wszystko zależy od ilości mth, na starej podkręconej pompie trochę więcej pali, trzeba przeliczyć co się opłaca.

Z filtrem co nie kumam, pisałem że powinien być od 6.

#56 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 23:37

turbo do ursusa

Jeśli działa tak jak w ruskim a zakładam że tak to wykorzysta turbinę bez korektora ledwo w połowie. 

Zawsze coś ale leki niedosyt jest.

Własnie to jest to ze bez korektora nie można dać takiej dawki maksymalnej jak z korektorem bo przeokropnego dyma puszcza zanim turbina nabije ciśnienie.

Edytowany przez seweryn20, 22 marzec 2016 - 23:38.

KPK Kumurun Team

#57 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 00:02

turbo do ursusa

Korektor tylko po to właśnie aby w pierwszych 2sek, nie puścił chmury i na tym cały jego zysk się kończy, zawsze można gaz dawać stopniowo a nie od razu w podłogę. Turbina jest wykorzystana w 100% bo mam założony zegar i daje ciś. jak powinno być (1 bar). Ważniejsze są sekcje bo powinny być 9 a w zwykłym są 8,5 i to daje efekt kopcenia.

Tak na marginesie to w MF-ie z 88 roku nie ma korektora a turbina już z zaworem upustowym, i w Aresie z 2001 roku też nie ma korektora i turbina bez zaworu a  sil. JD, tak że różnie to bywa i korektor nie jest niezbędny ale  na pewno proekologiczny. 

#58 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 07:50

turbo do ursusa

No właśnie tak jak mówisz stopniowo gazu dodawać się nie da. Tym bardziej że pompa wtryskowa gdy silnik   przyśpiesza czy spada z obrotów daje  dawkę maksymalną praktycznie od razu. Dla tego ze w wolnossącym napełnianie cylindrów  powietrzem jest zawsze takie same. W doładowanym się zmienia w zależności od ciśnienia doładowania i korektor tego pilnuje.  Obniża dawkę gdy turbo nie pompuje.

Jeśli dasz w pompie bez korektora dawkę max taką jak ma silnik turbo z korektorem to świata za ciągnikiem nie zobaczysz ani w czasie rozbiegu silnika ani w czasie jego mocnego obciążenia. Bez korektora fizycznie wykorzystanie turbiny w takim stopniu jak z turbo unikając czarnego dymu jest niemożliwe. Technicznie nie do przeskoczenie.

Zawór upustowy służy całkowicie do czego innego. Racją jest że są doładowane silniki starszej konstrukcji bez korektora ale albo mają mniejszy przyrost mocy albo jakiś gadżecik w pompie.

KPK Kumurun Team

#59 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 08:48

turbo do ursusa

jeszcze dołożę że silniki deutz z turbo maja korektor dawki i przy mniejszych mocach silniki doładowane nie są uaktywniane nie są podpięte przewody ciśnienia od turbo w orginale dla dociekliwych i niedowiarków  więc wniosek jest taki że może być pompa bez korektora 

Edytowany przez autoostrowski, 23 marzec 2016 - 19:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 10:07

turbo do ursusa

Jeśli dasz w pompie bez korektora dawkę max taką jak ma silnik turbo z korektorem to świata za ciągnikiem nie zobaczysz ani w czasie rozbiegu silnika ani w czasie jego mocnego obciążenia. Bez korektora fizycznie wykorzystanie turbiny w takim stopniu jak z turbo unikając czarnego dymu jest niemożliwe. Technicznie nie do przeskoczenie.

Zawór upustowy służy całkowicie do czego innego.

Może tak jest w Rusku ale w innych ciągnikach tak nie jest, dlatego podałem inne przykłady i świat widać za ciągnikiem i przed też. Temat jest o Ursusie i tego się trzymajmy. Temu użyłem zwrotu "na marginesie" a o zaworze upustowym wspomniałem bo jest to już nowsza generacja turbin (czyli postęp) a pompa jeszcze bez korektora (czyli brak postępu), chociaż od lat 90* i to wprowadzili.