damianos95

Modernizacja gospodarstw rolnych a młody rolnik 2014-2020

Polecane posty

damianos95    432

Witam  takie pytanie szukałem czytałem o młodym rolniku i modernizacji gospodarstw rolnych i nie wiem czy dobrze zrozumiałem te przepisy i po krotkiej rozmowie z niemiłą panią z odr a mianowicie czy można premie młodego rolnika traktować jako wkład własny do modernizacji gospodarstw

Podam moj przykład

Chciałbym ciagnik jego cena to około 145000 zł brutto

pług 4 skiby około 10tys

agregat uprawowo siewny 8tys

gruber 10tys

przyczepa 25tys

co daje łącznie około 198tys złoty

Zakładając ze złoże wnioski i dostane pozytywne rozpatrzenie z obu programów

to dostajac premie młodego rolnika i programu modernizacje to znaczy ze wydajać 100tys z młodego rolnika a druga cześć te 98tys dostane z modernizacji gospodarstw czy to sie wyklucza albo wyglada inaczej ??

No i jeszcze jedno jeśli przejde na wat i czy moge przejść korzystajać z trych programów ??

To jak bede na vacie to moge odliczyc vat od tych maszyn czy nie moge bo sa one z kasy unijnej ??

Jeśli możecie to powiedzcie mi jak to wyglada dokładnie

pozdrawiam Damian

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sporo musisz poczytać
odnośnie tego ciagnika to co to ma być za model że kosztuje niespełna 150 tys brutto. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Kolego mczytać czytałem duzo ale mam juz taki metlik w głowie ze masakra

A u mnie w odr to wogole nie dogadani sa ludzie albo daja kartke z numerem zeby isc prywatnie a nie mam zamiaru płacić za 3słowa 50zł albo i wiecej

ciagnik to zetor proxima 90 albo jakiś nh mniejszy 80km

Jak kolego wiesz coś konkretniej to napisz bede wdzieczny

Sorki za błedy ale z tel pisane

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powiem Ci tak, pierw dostań MG lub MR albo to i to i potem sie martw jak to połączyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Z tego co czytałem to nie problem spełnić warunki tych progranów a najwiekszym chyba problemem może być to ze nie mam wykształcenia rolniczego ale to tylko kwestia kursu

No i wiesz wolałbym żebym wiedział czy wogóle te programy da sie połączyć bo nie chce skończyć jak 3 z mojej wsi ze brać bo Unia daje a potem kontrol i oddawanie kasy

Jak możesz napisz mi coś wiecej na ten temat łączenia programów itp jeśli nie chcesz tutaj to na priva bedze wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Kolego wcale nie koniec tematu

Jak mozesz to uzasadnij podaj konkretny wpis jktóry o tym mówi a nie ze nie mozna i koniec powiedzieć tro ja tez se moge.

A juz kazda wersje słyszałem ze można ze nie i taka ze przepisy sa dopracowywane i sie zmieni w kazdym z programów cos
Wiec czekam na konkretniejsze wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie. W związku z tym, że energia elektryczna jest coraz droższa, zastanawiam się, jak ograniczyć jej zużycie. Doszedłem do wniosku, że tracę jej dużo na oświetlenie obory w czasie doju itd. Zrobiłem plan obory która ma wymiary 10 x20 metrów. Zaznaczyłem też zwykłe żarówki 100 W. Mam ich 5 sztuk. Macie może jakieś pomysły, na jakie oświetlenie to zmienić żeby było oszczędnie i jasno? Myślałem nad zewnętrznymi lampami LED o mocy 50 W na przeciwległych szczytach ale obawiam się cienia pod krowami w czasie mycia i podłączania dojarki. Może jarzeniówki. Nie mam pojęcia. Liczę na wasze podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie. 

    • Przez farmer_89
      Witam, pytanie do MR z naboru 2015 czy ktoś już dostal wyplate drugiej części premii 20%, jeśli sa takie osoby proszę napiszcie!
    • Gość Doloress
      Przez Gość Doloress
      Oddzieliłem  ostatnie posty dotyczące programu  i założyłem nowy temat .
      Jak sama nazwa wskazuje  temat dotyczy programu  emitowanego przez TVP ,Wszystkie wycieczki prywatne i odgrzewanie starych  kotletów zżycia forum będzie punktowane -Przypominam  tytuł ''Rolnik szuka żony''  nie  mylić z ''Anna szuka męża''. Pozdrawiam zły moderator SZYMANOX 
      Info z pierwszej ręki.... czyli z yt oczywiście... Grzesiu wybrał Dorotke. 😉
    • Przez Rafał11
      Witam. Składałem wniosek o premie na młodego rolnika i chcialbym się dowiedzieć czy są jakieś juz decyzje jeżeli nie to kiedy to się rozstrzygnie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj