Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka kultywatora na agregat ścierniskowy?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adas1999

adas1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 11:14

Witam chciałbym przerobić swój kultywator na ścierniskowy,i oto moje pytanie mam kultywator 1.8m i z przodu nie mam zębów i w to miejsce chciałbym zastosować 4 gęsiostopki o rozmiarze 30cm żeby zerwało część ścierniska czy polecacie inne gęsiostopki o jakich wymiarach żeby ładnie to zerwało? Oczywiście w środkowej belce zębów by nie było aby się nie zapychało tylko z tyłu cztery normalne zęby. Proszę o szybką odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka kultywatora na agregat ścierniskowy? Dzisiaj, 15:37
  •  

#2 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 09 sierpień 2015 - 11:59

też myślałem o takiej przeróbce. tylko pytanie czy rama wytrzyma te gęsiostopki 30 cm? może lepiej byłoby założyć mniejsze i jedną więcej. osobiście myślałem żeby założyć też rząd tależy ze starej małej talerzówki i na tył wał rurkowy tylko odeszłem od tego pomysłu bo już lepiej wtedy zostawić ten kultywator w spokoju i przez zimę uspawać coś typowo ścierniskowego od podstaw :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Tomi3312

Tomi3312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 13:43

Przeróbka kultywatora na agregat ścierniskowy? Kolega ma racje. Mniejsze gęsiostopki i można jedną czy tam 2 więcej dołożyć. ;) Na drugiel belce możesz zostawić te zęby, jak gęsiostopki zrobią robotę to nie powinno się zapychać, a co za tym idzie efekt pracy będzie lepszy. ;) A na sam tył możesz skonstruować jakiś wał rurowy i agregat jak trzeba. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share robert1004t

robert1004t

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 13:59

Przeróbka kultywatora na agregat ścierniskowy? Zobacz sobie kolego w mojej galeri, ja ze starego kultywatora zrobilem kultywator scierniskowy. zostawilem 3 rzedy gesiostopek, tylko zwiekszylem rozstaw miedzy nimi aby sie nie zapychalo. gesiostopki zalozylem polskie- pasuja do lap polskich kultywatorow. podcinaja i mieszaja glebe na calej szerokosci. jedynie na kamieniach lapy sie urywaja, a na glebie bez kamieni po deszczu pracujac na ok 5-8 cm jest fajny efekt