Skocz do zawartości

Zdjęcie

Połowienie 1224

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bimberpoludnie

bimberpoludnie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 21:25

Połowienie 1224

Witam wszystkich. Od roku używam 1224 - bardzo fajny ciągnik. Przyszedł czas na lekki remont - chciałem wymienić mikropompkę i tarczki od wzmacniacza momentu. Ciągnik rozpołowiłem między skrzynią biegów a skrzynią pośrednią, co trzeba wymieniłem i jest problem. Nie chce się zjechać spowrotem. Jak dochodzi do sieebie tak, że zostaje około 3cm szeliny - zaczyna coś go trzymać. Próbowałem ściągać śrubami - bez efektu - jedynie kolo zamachowe zaczyna się obracać z dużym oporem. Wydaje mi się (poprawcie mnie jeśli się mylę) że wałek sprzęgłowy nie chce trafić we wielowpust tarczy sprzęgła. Co robić? Macie na to jakieś patenty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Połowienie 1224 Dzisiaj, 15:36
  •  

#2 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 22:49

Połowienie 1224 kolego jak zciągałeś śrubami to masz problem, to powinno zejść się rękami. Najlepiej wyjedź przodem i posprawdzaj czy czego nie uszkodziłeś. Kręci się kołem zamachowym aż trafisz na,frezy możesz wymontować którąś pompe i obrócić napędem, chodź nigdy nie miałem aż takiego problemu, a jeśli ruszałeś sprzęgło to dobrze mieć stary wałek sprzęgłowy by ustawić tarcze

#3 Share bimberpoludnie

bimberpoludnie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 08:54

Połowienie 1224

Fabryczna instrukcja napraw pisze o ściąganiu śrubami. Śrubami ściągam delikatnie - Jak tylko pojawił się opór przestałem ściągać i kręciłem kołem zamachowym. Nic to nie dało. Miałem już 3 próby i każda bez efektu. Sprzęgła nie ruszałem (mam taki zamiar jak złożę skrzynię pośrednią) - połowiłem go między skrzynią biegów a skrzynią pośrednią sprzęgło z jego obudową nie ruszane.

#4 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 15:31

Połowienie 1224 Na pośredniej połowiłeś ? Ja zawsze połowię na sprzęgle i później zdejmuję pośrednią, w mordeczke tam wystaje ponad pół metra wałka i rzeczywiście cza byłoby się zastanowić czym ruszyć. Tam są 2 pierścienie uszczelniające i łożysko, może to się skopało, ja proponowałbym zdjąć pośrednią z silnika i wrzucić na skrzynię a później zjechać, jest dużo łatwiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bimberpoludnie

bimberpoludnie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 20:40

Połowienie 1224 I tak planuję zrobić bo jużAntyle razy próbowałem bez skutku że mam dosyć

#6 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 15:40

Połowienie 1224

12 nie rozpoławiałem ale 385 i miałem podobny problem, uszczelkę zmarnowałem, zacznij o tego jak masz 3 cm to napewno wałek sprzęgłowy w tarczę wszedł, wrzuć bieg, pokręć wieńcem(w 12 chyba jest otwór z prawej str żeby brecho wieńcem pokręcić?) i zobaczysz czy koła ciągną, napewno wałek w łożysko zamachu niewszedł, albo wałek wom w skrzynie. wom przez otwór z prawej strony sprawdzisz i kręcąc wieńcem frezy wałka z tuleją zgrasz a wałek sprzęgłowy w łożysko zamachu też kręcąc wieńcem powinien wskoczyć. A wałek sprzęgłowy stary/nowy? A i mierz odległości z każdej str i góra dół podczas zjeżdżania żeby równolegle było bo jak krzywo to i tydzień będziesz zjeżdżał. troche teoretyzuje bo to na podstawie 385 ale może okaże się pomocne.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 22:00

Połowienie 1224

Nie raz tak rozpoławiałem i nie było problemu z  zjechaniem. Trzeba ściągnąć dekiel z prawej strony, ten mały na 7-8 śrub 12 i ręką włożyć dolny wałek w frez.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 22:20

Połowienie 1224 No, jest tam takie,duże okienko chyba z prawej.