Skocz do zawartości

Zdjęcie

Welger AP12K - dziwne zachowanie sznurka i inne pytania

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 1q2w3e4r

1q2w3e4r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 02:28

Witam

Od razu napiszę, że ja tej prasy wcześniej nie użytkowałem. Na pewno była już naprawiana i rozbierany był wałek z aparatami. Może jest zrobiony jakiś błąd w składaniu.

1. Dziwnie zachowuje się sznurek i według mnie nie powinien tak skakać ponieważ czasami łapie za kalamitkę. Tutaj filmik, który pokazuje problem: 

Z tego co wiem to na innych prasach są po bokach tzw. tarki żeby podczas ubijania słoma się nie wracała i chyba to jest przyczyną? W tej prasie ich nie ma, nie ma też otworów na ich montaż więc tak jakby ich oryginalnie nie było. Może trzeba je jednak zamontować żeby problem znikł? Też tak macie w tym modelu?

2. Na końcu filmu z pkt1, na lewym aparacie jeden koniec sznurka uciekł z supła na palcu co spowodowało, że sznurek nie schodził z palca dlatego został ręcznie ściągnięty bo zawiązało by na nim kolejny supeł. Przyczyną jest chyba ten skaczący sznurek ale nie jestem pewny.

3. Czasami jest tak, że na lewym aparacie supeł na palcu robi bardzo wysoko (może mieć to wpływ ten skaczący sznurek) co powoduje, że na prawym palcu już go nie ma, a na lewym ciężko schodzi i dopiero kończy go zaciągać.

4. Czy supeł robi dobrze? Czy te ucięte końce nie powinny być równo? Też tak u Was jest w tym modelu?

20150805_131949.jpg 20150805_133200.jpg 20150805_133539.jpg 20150805_133904.jpg

5. Czasami się zdarza, że sznurek przeskoczy ze swojego miejsca (oznaczenie nr. 2 na zdjęciu) wtedy zawsze przepuszcza bo nie ma jednego końca sznurka w suple. Może mieć to związek z pkt1.

20150805_132416.jpg

6. Czy u Was też jest tak brudno na stole? Przed wyjechaniem w pole było wszystko wyczyszczone, bardzo szybko się zbiera tutaj słoma i kurz. Co powoduje, że kurz miesza się ze smarem i bardzo niekorzystnie wpływa na nasmarowane tryby. Też tak macie? nie powinno być jakiegoś zabezpieczenia przed tym, którego tutaj nie ma? Przez to w suple zdarza się czasami kawałek słomy.

7. Jaki używacie sznurek do tej prasy?

8. Będę wdzięczny gdyby ktoś nagrał filmik z pracy aparatów w swojej sprawnej prasie ap12k.

Pozdrawiam

Edytowany przez 1q2w3e4r, 07 sierpień 2015 - 02:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Welger AP12K - dziwne zachowanie sznurka i inne pytania Dzisiaj, 05:09
  •  

#2 Share vamos45

vamos45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 12:26

1.U mnie sznurek tez delikatnie skacze ale nie aż tak jak u Ciebie.

4.Supeł robi dobrze,lecz końce powinny być ucięte mniej więcej równo.

Tak jest u mnie   http://pokazywarka.pl/spz8nf/

5.http://pokazywarka.pl/c1o973/  1)Ten haczyk w którym prowadzi się sznurek według mnie jest już trochę wytarty

2)Czy masz taka sprężynkę co trzyma sznurek?Ta sprężynka podtrzymuje sznurek aby nie przeskakiwał.

6.Również u mnie dość szybko zbiera się kurz i słoma ale to raczej nie wpływa na prawidłowe działanie aparatów.Ta górna klapa chroni tylko aparaty przed deszczem ;)

7.Moja welger pracuje na sznurku Chemitex TEX-2000 choć zdarzało się ze kupywalo się inne.

#3 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2015 - 14:21

dorób sobie takie naciągacze sznurka jak w claasie http://olx.pl/oferta...html#5032d14312 1 zdj

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#4 Share MateuszTeam

MateuszTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 12:58

Można dokupić takie napinacze, ja bedę własnie kupował bo też nie mam..http://olx.pl/oferta...html#1d0abf304e

a co do tego sznurka to spróbuj naciągnąc spręzyny na skrzynkach co wychodzi sznurek :)

A ja mam inny problem, mam luzy na kołach zębatych i musze dorobić takie, a czy ten dzwiek taki metaliczny, co go slychac on powinnien byc? i drugim problem u mnie jest wytarte ząbki od regulacji wielkości kostek, czy mozna ten mechanizm regulacji gdzieś dokupić?

Z góry dzieki.

Pozdrawiam MateuszTeam

#5 Share vamos45

vamos45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 19:13

Moja welger posiada takie napinacze w originale.

U nas podczas pracy tez słychać taki metaliczny dźwięk wywodzący się z kół zębatych pracuje już tak przez 19 lat ;)

Sa aż tak wytarte,ze nie można ustawić wielkości kostek?Jak coś to podeśle ci zdjęcia mojego mechanizmu.

Dokupić można ale raczej używany prędzej dostaniesz,szukaj tez w podobnych modelach do AP12.

#6 Share MateuszTeam

MateuszTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 23:23

To znaczy można ustawić, bo ustawialismy ale wychodzą jednak rozne kostki ;]A własnie zeby zmiejszyc to muszę srube wkręcic zeby to poszlo do góry? Sprobuje to jescze wyciągnąć i wyczyścic. Fajnie jak bys wyslal zdjecie i jeszcze jakbys mogl mi podpisac ktorą śrube na aparatach dokręcic bo z jednej strony raz na jakis czas przepuści mi kostke.. Moja ma 1 taki napinacz ale pogiety do tylu i sie po ziemi prawie ciagnie :D A co do kół to musze cos zrobic bo, recznie rusze młotem to widac eweidentnie ze jest luz...

#7 Share vamos45

vamos45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:10

Postaram się jutro podesłać.

#8 Share MateuszTeam

MateuszTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 23:05

ok czekam. A własnie zeby zmiejszyc kostkę to muszę srube wkręcic do góry tak?

Edytowany przez MateuszTeam, 17 listopad 2015 - 23:17.

#9 Share vamos45

vamos45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 20:21

http://pokazywarka.pl/eu4or1/ odkręcając żółte pokrętło(tak jak zwykły gwint) powodujesz zmniejszenie kostek

http://pokazywarka.pl/p39gk4/

http://pokazywarka.pl/rfiug5/ winą wcale nie musi być złe ustawienie aparatu to można ocenić przede wszystkim po zawiązanym sznurku

u naszym przypadku winą była taka sprężynka która utrzymywała sznurek(jest to widoczne na tym zdjęciu) przez to co jakiś czas sznurek nie znaj,się w odpowiednim miejscu i przepuszczała.Sprawdź sobie stan rolek na aparatach.Napinacze sznurka postaraj sobie ogarnąć.

#10 Share AdamM83

AdamM83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 20:51

Welger AP12K - dziwne zachowanie sznurka i inne pytania vamos45 możesz pokazać gdzie masz zamontowane napinacze sznurka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Welger AP12K - dziwne zachowanie sznurka i inne pytania Dzisiaj, 05:09
  •  

#11 Share MateuszTeam

MateuszTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 09:07

1. napewno odkręcając? :D bo ja myślalem ze jak wkręcę ją czyli pójdzie do góry ten ogranicznik to wtedy bedzie mniejsza kostka :D bo gdy mechanizm chodzi to bedzie mial mniej ząbków i szybciej spadnie i zacznie wiązać :D

2.No własnie a gdzie tą spręzynke masz bo z jednej strony mam na górze a z drugiej pod spodem :D

3. tak napinacze kupie napewno :)

Edytowany przez MateuszTeam, 19 listopad 2015 - 12:56.

#12 Share vamos45

vamos45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 20:24

Odkręcając zależy z której strony patrząc chodziło mi o to http://pokazywarka.pl/b3qwmi/

U nas sprężynka w jednym jak i w drugim aparacie jest na środku tak,ze dotyka tej blaszki.Sprężynka ma zapobiec niepożądanemu wyskakiwaniu sznurka z tego wgłębienia.

AdamM83 proszę ;) http://pokazywarka.pl/kavmz3/

#13 Share AdamM83

AdamM83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 20:39

Welger AP12K - dziwne zachowanie sznurka i inne pytania vamos45, dzięki, muszę coś takiego zrobić bo podczas prasowania słomy sznurek się cofa i wiadome są tego efekty.

Masz może jakieś modyfikację podbieracza?

#14 Share vamos45

vamos45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 20:43

Jak bedzie czas to na nastepny sezon zamontujemy takie kolo dogarniające bo wiadomo pokosy po Bizonie są szersze niż po Consulu ;)

#15 Share MateuszTeam

MateuszTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 23:42

1. Dzięki, czyli dobrze robiliśmy gdy ogranicznik idzie do góry kostki sie zmniejszają :)

2. a u mnie chyba spręzynki są pod spodem.

3. Ale chyba wchodzą po bizonie tak na styk ?

4. Sznurek na zime zabieracie z prasy? bo u mnie stoi pod  wiatą i jest przykryta i wlasnie nie wiem...

#16 Share vamos45

vamos45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 17:26

Pokosy po żytniej słomie wchodzą tak na styk ale jesli pokosy naruszy wiatr to przydało by się kolo dogarniajace.

Nie zabieramy sznurka z prasy wydmuchujemy resztki słomy,smarujemy i stawiamy w stodole.

#17 Share MateuszTeam

MateuszTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 23:28

Dobra wielkie dzięki :)

#18 Share MateuszTeam

MateuszTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 09:29

Pokosy po żytniej słomie wchodzą tak na styk ale jesli pokosy naruszy wiatr to przydało by się kolo dogarniajace.

Nie zabieramy sznurka z prasy wydmuchujemy resztki słomy,smarujemy i stawiamy w stodole.

ty masz te napinacze sznurka łamane tak? bo nie wiem jakie zakupic czy lamane czy proste.

#19 Share vamos45

vamos45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 18:10

W naszej znajdują się łamane napinacze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama