Skocz do zawartości

Zdjęcie

ile za wynajem obory

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share freestep

freestep

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 12:10

ile za wynajem obory

Witam.

Mam dzis do niektórych z Was pytanie.... Chce wynając obore od człowieka który wydzierrzawia mi juz cała swoją ziemie... W oborze nic nie trzyma juz 15 lat, obora 12x28 przejazdowa, w srodku jest wszystko do zrobienia np woda, prad wylanie korytarza bo jest ziemia i poprzerabianie klatek... Ile płaci sie za wynajęcie takiej obory  ? Pytanie kieruje do osób które dzierżawią lub wiedzą kto dzierżawi. Powstrzymajcie sie Ci którzy chcą nabic sobie posty przez dodanie jakiegos głupiego zdania.. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ile za wynajem obory Dzisiaj, 16:34
  •  

#2 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 12:34

ile za wynajem obory

Nie wiem jaki masz układ z tym gospodarzem ale Ja bym dla kogoś obory nie szykował, jak Ci wypowie umowę to co, doprowadziłeś do użyteczności a potem fora ze dwora, ale jak już bardzo chcesz wynajmować i wkładać kasę w nieswoją własność to spróbuj dogadać się że najem za darmo w zamian za te remonty, nie wiem na jaki okres chcesz to wynajmować ?

#3 Share freestep

freestep

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 15:36

ile za wynajem obory

chciał bym minimum 5 lat... koles to troche pijaczyna... kiedys to wynajmował facetowi, pokłócili sie i kazał mu przerabiac wszystko tak jak odbierał... ja przejołem po nim całą dzierżawe wszystkich pól (juz 7 lat) i nie mogę narzekac na nic... tylko  nie płace mu dzierżawy jednorazowo bo przychodzi co jakis czas po 200-300 pln i tym sposobem mam zapłąconą dzierżawe na kolejny rok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share waldek25

waldek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 18:42

ile za wynajem obory

U mnie też z inwentarzem zaczynam się nie mieścić i myślę  też o dzierżawie jakiegoś budynku u sąsiada i tak stwierdziłem że w sumie tak jak w moim przypadu chowałbym tam tuczniki to płaciłbym mu ustaloną kwotę od sprzedanego tucznika z tym że on opłacałby za wodę prąd coś takiego jak to ma teraz miejsce w tuczu kontraktowym tylko że na sąsiedzkich warunkach

#5 Share maol

maol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 10:03

ile za wynajem obory

Co do kwoty nie mogę się wypowiedzieć. Polecam uzgodnić z tym Panem warunki najmu/dzierżawy bardzo dokładnie i oczywiście na piśmie, chodzi tutaj przecież o dużą inwestycję, polecam u notariusza. Zainwestowane pieniądze bez wątpienia podniosą wartość nieruchomości, a więc właściciel powinien być zadowolony, dlatego myślę, że dobrym rozwiązaniem jest zaproponowanie mu odstąpienia od pobierania należnych mu świadczeń na pewien czas. Można by też ustalić kwotę czynszu i oznaczyć ilość nakładów potrzebnych na remonty, które będą stanowiły zwolnienie z czynszu (precyzując, wkład finansowy potrzebny na adaptację budynku do potrzeb hodowlanych niech wyniesie 50 tys. PLN, z racji tego, że to będzie w przypadku wypowiedzenia umowy zysk dla właściciela, niech partycypuję w kosztach na poziomie np. 50%, 70% etc. Z racji tego, że z powyższych postów wynika, że nie ma środków finansowych na inwestycje, jego udział będzie się wyrażał w zwolnieniu z czynszu). Warto też ustalić kwestię mediów. W końcu inwentarz potrzebuje wody, a i za pewne prąd będzie przydatny w hodowli, a wątpię, żeby chciał to pokrywać z własnej kieszeni właściciel nieruchomości, zważając na jego sytuację życiową. Pojawia się więc z tym problem ( dodatkowe liczniki ? etc.)

Zakładając, że właściciel już raz wypowiedział umowę bez podstawy, bo kłótnia to raczej kiepski powód, a w szczególności żądał stanu poprzedniego nieruchomości ( a ma takie prawo) myślę, że warto się zastanowić nad konsultacją z prawnikiem, bo na niepewnym fundamencie nie należy budować. Chodzi tu przecież o Pański kapitał, ale i zapewne zdrowie (głownie psychiczne, w przypadku problemów, po zainwestowaniu 10,20,30 etc. tys. PLN).

Pozdrawiam

P.S. Koniecznie umowa na czas oznaczony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 14:07

ile za wynajem obory

najlepiej kup sobie na własność ten budynek. U mnie sąsiad tak zrobił i teraz przerabia sobie na byki luzem

bla bla bla :)