avatarzaq12wsx

CHODOWLA JAŁÓWEK

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.

Mam takie pytanie jakiej rasy kupić jałówki mięsne aby je chować na sprzedaż jaka cena itp. Jak je chować jakie składniki dostarczać z paszą. Dlaczego jałówki a nie byki ponieważ ja pracuje a mama już ma swoje lata a wiadomo jak to z bykami wygląda a jałówki spokojniejsze troche. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

zgadzam się z przedmówcą czasami bywa że byki są spokojniejsze. Ja polecałbym rase pimontes mają dobre przyrosty i jest to jedna ze spokojniejszych ras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez matingus
      Nowy Rok nowe ceny cieląt.
      Dziś kupiony byczek MM 950zł...
    • Przez Mistrzu2
      Witam mam duży problem z jałówką LM widoczną na zdjęciu. Ta czerwona. 

      Nie chce się zacielić inseminator próbował już 4 razy i nic ostatnim razem dostała nawet zastrzyk z hormonami i nic. Prawie za każdym razem było zmieniane nasienie byka, próbowano zarówno francuskim jak i polskim LM. Ruje ma wyraźne co 21 dni skacze na krowy jak pojebana. Po około 2 dniach zawsze pojawia się krew. Ten sam inseminator zapładniał u mnie inne sztuki, które wchodziły za raz. Nie mam już siły,  pieniędzy i nerwów na dzwonienie do inseminatora, u mnie zabieg inseminacji kosztuje 100 zł z zastrzykiem z hormonu. Pytałem inseminatora czy coś nie tak z jałówką nic mi nie powiedział. Niestety nie mam swojego byka 100% LM mam tylko byki po 50% LM i 75% LM czyli mieszańce. Mam próbować bykiem? 
      Jałówka jest karmiona marchwią i witaminami, myślę, że energii jej nie brakuje. 
       
      Może dać sobie z nią spokój i paść porządnie żeby do rzeźni oddać? 
       
    • Przez CeZaRy29269
      Witam. Mam zamiar kupić 8-10 sztuk cieliczek odchować , po 1,3-1,5 roku zinsyminować poczekać aż się ocielą i sprzedać osobno cielaki a jałówki sprzedam jak będą mieć 25 mies i kupic następne i tak dalej  pytanie czy takie coś sie opłaca jako dodatkowy dochód ? 
    • Przez CeZaRy29269
      Witam . Ile musie mieć miesięcy jałówka mięsna aby nadawała się już  na opas ? . Dziękuje 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj