Skocz do zawartości

Zdjęcie

pompa paliwowa - cały czas max obroty-nie mozna zmiejszyc

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 17:03

Zetor forterra 135

pompa paliwowa po odpaleniu od razu wchodzi na maksymalne obroty powyżej 2300 i nie reaguje na pedał gazu, reczny ani na wajche zgaszania, mimo ze wszystkie ładnie chodza.

Chwile wcześniej zauważyłem jedna z czterech  rurek od wtrysków co wchodzi do pompy leko uniesiona (jakiś 1cm ze manszety na tłoczku było widać) bo się jedna sruba odkręciła druga ukreciła i trzeba będzie to jakos ją potem wyjąć z pompy, póki co wkręciłem na tej jednej i odpaliłem i objaw powyżej opisałem.

Co tam się mogło stać?

Jak ewentualnie zdementować pompe 4 sruby i co dalej? ona ma jakas zawleczke na tym kole zębatym i trzeba odbezpieczyć ? Czy tam reguluje się jakos kąt wtrysku oraz czy można się pomylić o zabek przy władaniu czy nie idzie inaczej włozyc niż dobrze?

Edytowany przez Poznaniak, 03 sierpień 2015 - 17:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pompa paliwowa - cały czas max obroty-nie mozna zmiejszyc Dzisiaj, 12:09
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 21:03

pompa paliwowa - cały czas max obroty-nie mozna zmiejszyc Zacieta listwa. Zaznaczasz kolektorem ustawienie pompy. Oraz na wiencu moment wtrysku paliwa. Jak nastopi malutkie juz podanie paliwa to zaznaczasz
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 21:33

mogę prosić o bardziej rozbudowany opis dla laika? kolektorem na łączeniu pompy z blokiem? Moment wtrysku paliwa jak ustlic? Wyjąć rurki wtryskiwaczy i krecic pompom az pojawi się paliwo na którym wyjściu? Jak krecic jak pompa jest zamontowana? i gdzie to zaznaczyć , jaki wieniec?

Edytowany przez Poznaniak, 03 sierpień 2015 - 21:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 21:59

pompa paliwowa - cały czas max obroty-nie mozna zmiejszyc Wieniec zębaty ten co napędzaza rozrusznik
https://encrypted-tb...-hj1ceuXCRW1-JQ
https://www.google.p...PMZ9lLjzJIXcJM:

, razem ze sprzeglem montowany. Powinno byc okiennko podgladowe jakieś. W instrukcji powinna byc kolejnosc podanie paliwa. Powinno być 1,3,4,2(nie jestem pewien)
Czyli pierwszy tłok, rurka od strony kierownicy.
Robisz tak:
Dwie osoby minimum .
Odejmujesz rurki od wtryskow przy pompie. Krecisz silnikiem za pasek lub wiencem poprzez srubokret np. i gdy na 3 rurce poda paliwo to za chwile powinno powinno podac na pierwszej. Gdy tylko juz o odrobinkke sie podnosi paliwo( podanie paliwa na pierwszy tłok od strony kierowny) zaznaczasz kolektorem na wiencu i kadłubie.
Do pompy można kupic
sciagacz jak dobrze pamietam( tez nie jestem pewien)
Przed remontem spróbuj opukac może młotkiem. Powinno czasem pomuc. A więc zaznacz na wiencu plus dodatkowo przy pompie.
Przy skladaniu patrzysz na kreske przy pompie. A potem robisz próbe z podaniem paliwa. Jak sie nie zgodzi z kreska na wiencu to ja pompe troszeczke obracasz

Edytowany przez zetores, 03 sierpień 2015 - 22:27.

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#5 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 20:37

Kolego @Poznaniak  jak wyszła sekcja z pompy do góry to nie jest ją tak łatwo spowrotem ją wsadzić we właściwe miejsce. Jak ją wyjmiesz do góry to zobaczysz podwójne naciecie na sekcji i takie samo musi być na listwie aby pasowało.    Najlepiej wyjmij pompę i oddaj do fachowca  bo i tak trzeba ustawić dawkę paliwa na tej sekcji. 

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 21:36

Może komuś się przyda w przyszłości, mocowanie pompy w mojej forterze do koła była za pomocą stożka - myśleliśmy ze będzie na klinie i nie znaczyliśmy i to był błąd .Na oscie było miejsce na klin ale w kole już nie.

Na szczęście przy montazu już za drugim przesunieciem pompy na otworach owalnych traflilismy z ustawieniem.