pioterek1907

Jak sypie u was zyto w tym roku ?

Polecane posty

EKO-ENERGIA    9

dziś poszła najlepsza hybryda plon  7 ton - wazony

jutro słabsze pola szacuje na 5 ton.

 

Na przyszły sezon spróbuje Dankowskie zrobić jak hybrydy i zobaczymy co wyjdzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Zachodniopomorskie V-VI klasa 3 tony hybryda, jutro idą najgorsze kawałki, aż strach myśleć co tam będzie, ale pewnie coś koło 2 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

Dańkowskie diament 4,5 t/ha klasa IV a b, przedplon pszenica jara a wcześniej jałowy ugór. Jesienią 100 kg polifoski 8 i wiosną 75 kg mocznika, chwastox trio i cerone, bez fungi - jakoś go nic nie męczy. Muszę trochę nad nim popracować na wialni przed zasiewem, przypilnować terminu siewu i obsady to może bez większych nakładów tonę dorzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja z 60 a zebrałem 2,5 t żyto dankowskie amber plon bardzo dobry mimo suszy.

 

A ja z 0.40ha 1700kg ważone. Też amber,wyglądało że da ponad 2t ale i tak jestem zadwolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Głównie na VI klasie z domieszkami V - czyli piachy, nakosiliśmy od 2,5 do 3,5-4t max. Populacyjne odmiany nieznane i Dańkowskie Amber. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Dańkowskie diament bodajże C3 czy nawet C4, pod korzeń nic nie dawane, wysiew w ilości 160kg, na wiosnę w dwóch dawkach po 100kg saletry ewentualnie saletrzaku, odchwaszczanie chwastox turbo 2,5l, nawożenie dolistne 20kg mocznika, 20kg siarczanu magnezu, 1kg mikrokomplex 400l wody, oddało 4,5 do 5 ton z ha. Lepszy wynik był na kawałkach po łubinie około 2ha, łączna powierzchnia żyta 3,5 ha. Pomimo suszy jak dla mnie rewelacja, ziarno ładne, czyste, a przecież nawożenie bardzo skromne. Przy dzisiejszej cenie żyta w końcu się zarobi. W tym roku planuję posiać Dańkowskie rubin. Wiem gdzie popełniłem błędy i na przyszły rok zastosuję lepsze nawożenie.

 

Widząc plon żyta populacyjnego w życiu nie posieję hybrydy..

Edytowano przez Michal673

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Znajomy z trzech  hektarów -  tak z  trzech  nie pomyłka  ukosił  zbiornik bizonowski  , drógi  też z  trzech   ha,  zbiornik  jęczmienia............Ja  bym tego nie kosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik2    12

Hybryda Palazzo. Jedno pole 7t/ha V klasa niższy kawałek . Drugie pole 4.5t/ha VI klasa górka. Przy ekstremalnej suszy i przejściu dwóch lipcowych nawałnic z gradem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas75    5

Dańkowskie diament 4,5 t ha klasa  v  150kg/ha wysiew

 

zboże z centrali nasiennej  jak na ten rok rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

3.3T/ha klasa ziemii IVa, zero nawozu i oprysku. Sprzedane po 420zł/T brutto.

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

do Żabczyńskiego w Łukowie, ale cenę miałem uzgodnioną wcześniej, jelonek płaci więcej ale transport daleki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj