pawel6485

Lemken

Polecane posty

Spojler    2

jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego....Lemken robi dobre rzeczy w kwestii uprawy ziem, ale nie można się pchać we wszystko!

Lemken-nr 1 w dziedzinie uprawy gleby

Amazone-nr 1 w kwestii nawożenia gleby

 

 

I tego się trzymajmy!!!


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Mam lemkena 3x35 obrotowy i to jest super pług . <_< :lol: <_<

60affaa03468277fm.jpg


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego....Lemken robi dobre rzeczy w kwestii uprawy ziem, ale nie można się pchać we wszystko!

Lemken-nr 1 w dziedzinie uprawy gleby

Amazone-nr 1 w kwestii nawożenia gleby

 

 

I tego się trzymajmy!!!

 

najlepsze stwierdzenie !! a co do tych nr 1 to nie określajmy bo dla jednych lepszy bedzie np.kuhn a nie lemken wiec odczucia w tej sprawie zachowajmy dla siebie bo nie wszyscy sie bedą trzymac...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Mam pytanie czy Wiecie Coś na Temat Talerzówki Lemkena 3 m."Rubin" zawieszanej. Jakie sa jej wady jakie zalety i jak Wypada na Tle innych???

 

Z góry Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAVEL1014    0
Najpierw podepnij Ibisa o tych samych parametrach i dopiero sie wypowiedz jak było i jakie odczucia masz :P

 

Ibisy są cięższe szczególnie te z zabezpieczeniami na kamienie, środek ciężkości mają dalej od ciągnika chociaż nie wiem na sto procent czy by uradził dlatego pisze że myśle. Lemken tez ma zabezpieczenia na kamienie. W jakimś RPT były testy pługów 4 skibowych i było napisane że Lemkeny potrzebują mniejszego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Wysłałem Ci wiadomosć na prv dotyczaca twojego problemy i mam pytanie czy

udałocisie rozwiazać problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No o tym bolcu to ja wiem,ale czy przy transporcie może się na zakrętach pochylać czy nie (ja długo go przy ciągniku nie miałem i nawet w polu nie robiłem zobaczymy w orce na polu jak się sprawuje)

 

 

A ty jak paweł oceniasz swój pług dobry jest czy raczej nie jesteś zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

jak narazie jestem bardzo zadowolony chodzi leciutko niemam zastrzezeń do lemkena

 

Daniel a moze on Cisie pochyla poniewaz niemasz troj punktowego systemu przyczepienia??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Witam. Czy ktoś z szanownej ekipy agrofoto spotkał sie z pługiem obrotowym Lemken z odkładnicami z tworzywa sztucznego? Mam na oku taki pług i zastanawiam się czy warto go kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Witam.

Mam pytanko dotyczące pługów Lemken, a mianowicie modelu Lemken Opal 160 4 skibowy.

Ma ktoś może taki? lub ma ktoś katalog, bo chciałbym się dowiedzieć w jakich latach go produkowano i jaką ma wydajność, jakiej mocy trzeba traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

zapotrzebowanie mocy, to tak ok...120 km. dużo zależy od ziemi.... gorzej bedzie z udźwigiem, bo troche waży ;)

a o latach produkcji to na googlu poszukaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Właśnie taki kupiliśmy.

Troszkę waży, jak go podnosi to widać że siłowniki w Massey Ferguson 3610 mają co robić :).

Jest to 3+1 to najwyżej się będzie trójką orać na cięższych polach jakby miał problemy bo ma w sumie tylko 110 KM.

No ale bliżej wiosny się zobaczy i najwyżej wymieni na coś mniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Oto i zdjęcie. A ile waży dokłądnie to jeszcze niewiem:)

post-12383-1234191548_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinl    1

widać zadbany ten pług ale pewnie za taki trzeba zapłacić odpowiednio ? Sam sie zastanawiam nad podobnym dziś byłem ogladać 3 obrotową na dużych odkładniach może zabrać ponad 150cm też super stan cena 4.5 tys watro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Konstrukcja pługa jest z przed 1980r. i te typy słabo się spisywały w orce resztek po kukurydzy i sporej ilości słomy ,a kółeczko masz bo to spory ciężar .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Tak. kółeczko jest przykręcane na samym końcu pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

Pozwolę sobie na podpięcie się pod temat lemkenów. Szukam obrotowej 2-ki do starszego IHC o mocy 50 parę KM. Ostatnio wpadł mi w oko obrotowy lemken opal. Problem w tym, że sprzedający nie jest w stanie podać mi dokładnie modelu i roku produkcji. Może ktoś kojarzy co to za cudo? Wszystko rozbija się o dostępność części. A nie mam ochoty jechać w jedną stronę 200 km tylko po to, żeby wracać z pustymi rękoma. Oznaczeń np odkładni też nie był w stanie mi podać.

post-23671-12708486818_thumb.jpeg

post-23671-127084869353_thumb.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

kurcze dziwny ten lemken, przeszukałem pol internetu by taki znaleźć i nic ...

 

widziałem go ostatnio na allegro z jakimś innym w parze


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

bo to ten sam :P z bodajże niemeyerem hydraulicznym byl wystawiony. Niestety moje IHC nie posiada wyjscia hydrauliki na tyl a narazie nie mam pieniędzy na dokladanie następnej kostki, która też odpowiednio kosztuje. Dlatego szukam mechanicznie obracanej 2-ki do 2 tyś zł. Wysłalem pytanie do serwisu lemkena. Może dział cześci zamiennych będzie w stanie to cudo zidentyfikować. Podejrzewam, że to stary egzemplarz z lat przed 1990. Gdyby było bliżej to bym się pofatygował, ale z okolic Sanoka pod Kraków na darmo to nie mam ochoty zasuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
nie radzę wam kupować starych pługów lemkena ceny i dostępność części przyprawia o dreszcze

Bzdura totalna, części dostaniesz w każdym szanującym się sklepie z częściami,ostatecznie w sklepie internetowym http://www.grupaunirol.pl/sklep/index.php?search_category=170 ,a i ceny zamienników (wcale nie złych) nie są aż tak wysokie.

A co do samej marki Lemken to powiem że bardzo dobre pługi !! Sam posiadam taki jak "S-Piotr" tylko poszerzony do 3x40

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60affaa03468277f.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

@jendrek ta fotka już nie aktualna z tego 3x35 teraz jest 4x40,a szykuje się poszerzenie na 4x42-43,tylko na ścinaczach .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj