pawel6485

Lemken

Polecane posty

pawel6485    242

Co sadzicie o tej Firmie Jak wypada na tle innych Marek ??? czy pługi np Grégoire-Besson sa lepsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Co do pługów to nie moge sie wypowiedziec bo nie posiadam takiego ale posiadam agregat scierniskowy lemkena i nie zamienilbym bym go na zaden inny. To jest marka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

A jakiej szerokosci ??? i czym Ciagasz?? Jeśli mozesz to powiedz cos wiecej o tym Agregacie ma Twoim zdaniema Jakies wady?? i jakie zalety oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

co do wad do drogie czesci chodzi mi o groty i podcinacze. kupilem zamienniki dunskiej firmy z wytloczeniami i wydaja zrobione z dobrej stali. Tak to wad nie mam solidna konstrukcjia. Bardzo fajnie sie nim jezdzi duza oszczednosc czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka    0

Ja mam także Lemkena pług. jestem z niego zadowolony choć swojje lata już ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

ja ma plug lemkena opal110 4+1 super maszynka !!!!!! naprawde polecam !!!! lemken jest czolowa firma maszyn uprawowych !!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
Lemkeny Podobno najlzej chodza to prawda??

o Kverneland-ach też to można powiedzieć ;) U nas jeden Opal 4 chodzi, trochę ma już lat.. ale widać że solidna konstrukcja z niego jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejko    1

Lemken to wedlug mnie najlepsze maszyny uprawowe, pługi albo agregaty scierniskowe są wykonane bardzo solidnie maja mocna konstrukcje a do tego maja o wiele miejszą mase niż maszyny Unii Grudziadz pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
co do wad do drogie czesci chodzi mi o groty i podcinacze. kupilem zamienniki dunskiej firmy z wytloczeniami i wydaja zrobione z dobrej stali. Tak to wad nie mam solidna konstrukcjia. Bardzo fajnie sie nim jezdzi duza oszczednosc czasu

 

za solidne częsci i materialy eksploatacyjne trzeba zapłacic ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Racja ZETOR a co powiecie o siewnikach Lemkena???? CO Jepiej wybrać Siewnik Lemkena czy Amazone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Lemken to wedlug mnie najlepsze maszyny uprawowe, pługi albo agregaty scierniskowe są wykonane bardzo solidnie maja mocna konstrukcje a do tego maja o wiele miejszą mase niż maszyny Unii Grudziadz pozdrawiam ;)

A powiedz mi ile wazy KOS3m i jego odpowiednik LEMKENA???

Mozesz podac mi wage IBISA 3+1(4X48) na resorach i jego odpowiednika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

u nas Kombinat rolny Kietrz ma 3 siewniki lemkena Solitair 12 !!!!!!!!! i sa z nich bardzo zadowoleni !!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

nie radzę wam kupować starych pługów lemkena ceny i dostępność części przyprawia o dreszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
A powiedz mi ile wazy KOS3m i jego odpowiednik LEMKENA???

Mozesz podac mi wage IBISA 3+1(4X48) na resorach i jego odpowiednika???

 

Złe porównanie ;);) To tak jak Łade do Mercedesa :) Ale z tego co wiem to agregat scierniskowy Lekmena jest troche cięzszy, a pług ot nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

IBIS

Typ XL 3+ XL 3+1 XLS 3+ XLS 3+1

Masa ( kg) 950 1050 1200 1450

mocy (KM) 90÷110 110÷140 120÷150 120÷150

Wydajność (ha/h) 0,65÷1,15 0,86÷1,54 0,65÷1,15 0,86÷1,54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Złe porównanie ;);) To tak jak Łade do Mercedesa :) Ale z tego co wiem to agregat scierniskowy Lekmena jest troche cięzszy, a pług ot nie wiem...

A ja chciałem pokazac koledze ze nie ma roznicy wielkiej w wadze tych maszyn!!! Co do jakosci wykonania i zywotnosci to zobaczymy za pare lub parenascie latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Moim skromnym zdaniem Lemken jest Expertem w dzieninie doprawiania gleby . Ale Czy siewniki Lemkena maja sznse konkurowac z Gigantem w dziedzinie siewu?? Mowie tu o Amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAVEL1014    0

My mamy pług Lemkena 4 skibowy, chodzi z nim Ursus 1014 i lepiej sobie radzi niż z 3 skibowym Atlasem Unii Grudziądz, a jest rozstawiony szerzej. W podniesieniu i obróceniu nie ma kłopotów, myśle że Ibisa by nie uradził. Stal jest tam świetnej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
My mamy pług Lemkena 4 skibowy, chodzi z nim Ursus 1014 i lepiej sobie radzi niż z 3 skibowym Atlasem Unii Grudziądz, a jest rozstawiony szerzej. W podniesieniu i obróceniu nie ma kłopotów, myśle że Ibisa by nie uradził. Stal jest tam świetnej jakości.

Najpierw podepnij Ibisa o tych samych parametrach i dopiero sie wypowiedz jak było i jakie odczucia masz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj