muoodyy

br 6090 słabo owija prawą strone

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
muoodyy    2

witam. przejrzałem wszystkie posty szukając problemu z moją prasą nh br 6090 i nie znalazłem nic takiego. mianowicie robiąc balota na zgniocie 40 % i owijaniu 2,5 prawą strone balota co kilka sztuk mam nie odpowiednio dowiązaną. lewa strona jest idelana a z prawej strony robi sie tzw d*pa. jade wg tego monitora od kształtu beli i nic to nie daje. lewa strona ideał a prawa tak z 10 cm nie dowiązana. siatka jest owinięta w tym miejscu ale słabo zgniecony balot. serwis był i nie mogą też sobie z tym poradzić. miał ktoś taki problem? jak to rozwiązać? dodam tylko że stało sie tak po jakimś czasie. miałem 3 rodzaje siatek i na wszystkich to samo. robi powiedzmy co 3 balota rozwalonego z prawej strony... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dokladnia ten sam problem dzwonilem do serwisu i gosciu powiedzial zeby przelozyc taka sprenzynke z prawej strony na gorny otwor ma sie podobno poprawic. Tak zrobilem ale jeszcze nie.probowalem . Bo padl mi modol przy tej prasie . Wie ktos moze gdzie mozna naprawic modol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

mam wprawdzie case rb344 ale to jest to samo co br 6090, nie patrzę na monitor tylko jadę raz z lewej raz z prawej i tak sobie w myślach liczę do ok 7-10, no chyba że jest kiepski wałek to wtedy zerknę czasem, ale u mnie trzeba coś wyregulować bo mi zawsze pokazuje po lewej stronie mniej, jak pojadę jedną stronę więcej to tez się zdarzy takie coś, że jedna strona jest rozwalona, częściej się dzieje jak mam ustawiony zgniot na 70, jak na 60 jest o wiele lepiej. Jak się zapcha to prawie na pewno mi którąś stronę rozwali. ale to rozwalanie to tak 1-3 baloty na dzień.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

mi też na monitorze pokazuje że mam ciągle z lewej strony mniej. różnie już próbowałem ale wkurza mnie to. ta sprężynke też juz serwisanci przestawiali ale na dolny otwór żeby bardziej podciągnąć ten hamulec na siatce. nic to nie dało. dodam że chodź bym jechał cały czas środkiem to i tak za każdym razem z prawej strony mam rozwalony balot... :/. lewa strona ideał a prawa ciapa... serwisanci rozłożyli ręce i co w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Możliwe ze to wina siatki, jest zbyt wąska. Kiedyś kupowałem tanie siatki 125 i tak miałem, jak kupiłem JD 130 ( tylko 130 powinno być w NH) to piekne kulki robi.

 

Swoją drogą zwiekszyłbym zgniot na 60 chyba że ciągnik za słaby, a żeby narazie siatki nie wyrzucać owiń balota 4-5  razy i wtedy sprawdz, jak problem będzie nadal wymień siatkę.

 

Kup JD, ma ściagacze i jest bardzo wytrzymała swoje kosztuje ale na swoje zbiory warto. Jak to nie pomoże to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj