Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdzielacz pomocy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adas1999

adas1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 11:43

Rozdzielacz pomocy

Witam otóż mam problem z moim rozdzielaczem a mianowicie sam jak tako podnosi ale jak już ktoś ustanie na belce to trzeba dodać gazu więc postanowiłem go wczoraj rozebrać i uszczelnić i mam dylemat ponieważ kupiłem nowy zawór przepustowy czy przepływowy już za nie wiem i mam komplet uszczelek i oringów  i jakieś plastyki do rozdzielacza i jest ich mnóstwo a jak rozebrałem rozdzielacz to okazało się że są tylko dwie duże uszczelki a tych małych nie ma czy może ktoś uszczelniał rozdzielacz? i wie jaka uszczelka do jakieś części w rozdzielaczu? Chętnie bym prosił jakieś zdjęcia i numerki uszczelek gdzie co idzie. I jeszcze jedno jak bym obrócił ten zawór o 180 stopni a mianowicie dziurką zamiast w góre to w dół coś da podnośnik będzie szybciej podnosił i wkręcił ten zawór regulacyjny do końca, i mam nie używany kiper czym bym mógł zamienić ten suwak nie wyrobiony w miejsce podnoszenia i opuszczania bo ten od podnoszenia jest trochę wyrobiony? Ktoś zamieniał sekcje tzw od kipru do podnoszenia proszę o szybką pomoc bo nie chce wydawać pieniędzy na nowy rozdzielacz a traktor potrzebny do kultywatorowania ścierniska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozdzielacz pomocy Dzisiaj, 17:40
  •  

#2 Share grzes_farmer

grzes_farmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 11:57

Rozdzielacz pomocy

Prawdopodobnie twoim problemem jest zużyta pompa a nie problem z rozdzielaczem. Zawór przelewowy musi iść tak jak był w oryginale założony.Suwaki sekcji możesz zamieniać ze sobą,są takie same.

Zawór bezpieczeństwa możesz podkręcić ale najlepiej mieć manometr żeby nie przesadzić z ciśnieniem.

Nie wiem jakie masz uszczelki kupione ale poniżej masz schemat.Patrz i dopasuj te swoje do schematu.

77 ROZDZIELACZ 3122.jpg

#3 Share adas1999

adas1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 13:02

Rozdzielacz pomocy

Uszczelki mam kupione oryginalne do tego rozdzielacza z tym zdjęciem

#4 Share grzes_farmer

grzes_farmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 13:57

Rozdzielacz pomocy

Masz kupione oryginalne uszczelki,sam rozbierałeś rozdzielacz więc widziałeś co i jak jest ze sobą złożone.

Pozycje 32,56,6,10,50,44,12,45,39,Niektóre idą x2 np na dzwignie rozdzielacza.Mogłem coś pomieszać bo dawno nie rozkręcałem rozdzielacza ale powinno być ok.

#5 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 21:01

Rozdzielacz pomocy

Nie tylko suwak się zużywa ale też gniazdo w którym pracuje, także zamiana może niewiele dać, choć jest najprostsza i bezkosztowa. Prawidłowo nalezałoby podłączyć siłownik podnośnika pod sekcję wywrotu wężami giętkimi. Widziałem takie podłączenie także węze powinny być do kupienia, w ostateczności do dorobienia...

#6 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 10:09

Rozdzielacz pomocy

w jakim stanie masz  pompę , a może trzeba oczyścić  filtr oleju od podnośnika ,takie siteczka .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 09:23

Rozdzielacz pomocy Kolego suwak jest uszczelniany o obudowe i niema tam nic jak jest luźny to nic nie zrobisz, to się najwyżej galwanizuje ale w większych rozdzielaczach w tym się nie opłaci. Jak niemasz kasy to przeklładaj na drugi suwak i nic nierób więcej. Uszczelnienia są jakby gdzieś lał olejem na zewnątrz. W przyszłości kup nowy.

#8 Share szwiesiek

szwiesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 17:50

Rozdzielacz pomocy

witam kolegów..a co zrobić w przypadku, gdy dzwignia ustawiona w pozycji podnoszenia podczas pracy pługiem ..odbija do pozycji neutralnej?

#9 Share damian350z

damian350z

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 20:11

Rozdzielacz pomocy

A mianowicie rozdzielacza, jedyna rada przełożyć sekcje, jak padnie to nie ruszać uszczelek szkoda czasu twojego, po prostu nowy rozdzielacz i tyle. przerobiłem to w sierpniu, na wiosnę wymieniłem uszczelniacze i w sierpniu nie wytrzymał padł...

nowy rozdzielacz kup, wyczyść filtry, nowy olej hydrauliczny a nie przepalony silnikowy i złożyć i masz spokój na lata.

P.S kup hydro-siły rozdzielacz droższy ale pewniejszy.

#10 Share szwiesiek

szwiesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 22:08

Rozdzielacz pomocy

Dzięki. Muszę jakoś jesień przemęczyć. Potem będę z tym walczył.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 19:05

Rozdzielacz pomocy

Powiem tak rozdzielacz fabryczny wytrzymał kilka lat potem kupiliśmy nowy oryginalny też może ze 3-4 lata ,znajomy miał jakiś wyciągnięty z małej fadromki 3 sekcyjny ,sami jakoś założyli w stare miejsce bez przeróbek dużych ,dla wygody podłączany wężami ,mamy tura gdzie głównie potrzebny dobry rozdzielacz teraz to praca turem czy podnośnikiem czysta przyjemność podnosi wszystko z minimalnym gazem ,dodam że ojciec robił tą przeróbkę z 15 lat temu ,pompa fabryczna jeszcze nie ruszana ,oleje lane różne ,wiem że to roboty dużo ale dobrze że wtedy zrobiliśmy