Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomocy :(

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MlodaRolniczka89

MlodaRolniczka89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 11:01

Witam! 

Posiadam Prasę Krone Vario Pack 1500. Owy sprzęt ciężko pracuje... Nie pobiera słomy, która się mieli. Przy czym zerwał się łańcuch... 

Dodam, że pracuję ciągnikiem 80 koni.. Co może być przyczyną tak złej pracy prasy. Liczę na pomoc :)

Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomocy :( Dzisiaj, 11:42
  •  

#2 Share tomcio123

tomcio123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 14:34

Pomocy :( Witam:-) jak są wszystkie napędy sprawne to nie ma możliwość aby prasa z rotorem nie pobierał słomy. A jaki łańcuch zerwał się.
jak mieli cały czas słomę to na pewno nie obracają się wałki wspomagające obrót balota.
sprawdź dokładnie czy wszystko ładnie się obraca na sucho.
i wszystkie łańcuchy czy są na swoich miejscach
Mam nadzieje, że ciśnienie na komorze było w trakcie prasowania ;-)
napisz jak się sprawa wyjaśni :-)

#3 Share MlodaRolniczka89

MlodaRolniczka89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 15:24

Napędy są sprawne. Łańcuch od podbieraka- już ok. Sprawdzamy teraz wałki i łańcuchy. 

Jest jeszcze jedna rzecz. Prasa przy owijaniu, siatkę ściąga na środek balotu. I też nie wiem co z tym zrobić... Nie nadaję się na rolnika

#4 Share tomcio123

tomcio123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 16:44

Pomocy :( jeśli chodzi o siatkę to sprawdź czarne końcówki wałka rozcigającego siatkę czy się lekko obracają
(nieraz potrafią się zatrzeć)
a ta słoma to jęczmień jary??

#5 Share MlodaRolniczka89

MlodaRolniczka89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 20:11

To jest pszenżyto :)

Dziękuję Tomcio123

:) jutro znów będziemy działać :)

Pozdrawiam

Edytowany przez MlodaRolniczka89, 03 sierpień 2015 - 21:20.

#6 Share garos

garos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 21:01

też tak czasami mam ale to w kr 10-16 słoma "zabije sie" zaraz za rotorem i ciągnik strasznie ciężko chodzi w tedy małe obroty noże chowam a przyśpieszam w prędkości ostatnio pomaga a mam jeszcze pytanie czy ktoś sie zna dobrze na tych prasach z tego starszego typu? bo mam problem w kr 10-16

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MlodaRolniczka89

MlodaRolniczka89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 21:18

Sprawdziłam już wszystko o czym pisał Tomcio123. Wszystkie wałki działają, na sucho również. Łańcuchy sprawdzone, napędy sprawne. Wystarczy, że wyjadę pole. Jak jest słoma wilgotna to prasuje dobrze. Wychodzi na to, że codziennie trzeba czekać na lekki deszcz albo rosę  :D nie wiem co tam może się dziać... Mechanicy w moich stronach też nie mają pojęcia... ach...

#8 Share Mateusz6340

Mateusz6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo, mechanika, sport

Napisany 04 sierpień 2015 - 21:22

Jak się domyślam to jest prasa z komorą walcową tak? prawdapodobnie dziej się to samo co mojej "metal-faszce" (metal-fach) z-562 słoma w komorze podczas dobijania zaczyna się mielić pod wałkami i wtedy wałki tracą przyczepność i obracają się na słomie a bela się nie obraca. Głownie to dzieje się w słomie z żyta jeczmieniu owsa miej troche w pszenżycie i pszenicy ponieważ te zboża mają grubszą i twardszą łodygę ale też często "kulka" staje w komorze najlepiej jest prasować jak rosa spadnie ale wtedy bele będą zapleśniałe w środku (wiem z praktyki) więc ja się morduję i robie w dzień bele ale czasami naprawde ciążko idzie ta robota...

Edytowany przez Mateusz6340, 04 sierpień 2015 - 21:23.

#9 Share garos

garos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 06:26

Wczoraj prasowałem słome z pszenżyta i zrobiłem u siebie i u ludzi ok 500 bel było wszystko ok pojechałem na to pszenżyto to była jakaś masakra ze słomy robiły sie takie troty tak jakby były do sieczkarni wrzucone bela sie nie chciała obracać choć prasa łańcuchowa. Po prostu masakra mordowałem sie z tym cały dzień i dopiero po zrobieniu ok 60 bel zmniejszyłem ciśnienie w komorze i było wtedy jeszcze lepiej. Młoda rolniczka spróbuj zmniejszyć ciśnienie w komorze powinno pomóc . A własnie jaka to jest prasa walcowa czy inna? bo jeśli inna to mogą być też inne przyczyny 

#10 Share Mateusz6340

Mateusz6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo, mechanika, sport

Napisany 05 sierpień 2015 - 09:44

To zależy też właśnie jaki zgniot w prasie jest ustawiony jeśli duży to ta słoma bedzie się mielila pod wałkami i bela się nie bedzie obracała w komorze, a przy mniejszym zgniocie już taka sieczka pod walcami się nie robi i jakoś robota idzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MlodaRolniczka89

MlodaRolniczka89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 12:43

Pomocy :( Prasa jest łańcuchowa. Jest ustawiony duży zgniot. Na moje szczęście, po wielu mordęgach i nerwach wszystko zbelowałam :) dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi :* pozdrawiam serdecznie :) udanych żniw dla tych którzy jeszcze w polu ;)