icy229

Fendt 309C-Jakie oleje wlewać?

Polecane posty

icy229    0

Witam, pół roku temu kupiłem fendta, lecz nie dostałem instrukcji obsługi. Mam prośbę do użytkowników aby podali mi jaki olej lejecie do swoich maszyn (dokładne nazwy) i jakie filtry zakladacie, prosiłbym też o przybliżone kosztów wymiany.
Fendt rok 1999, 4cyl, silnik Deutz na pompowstryskach, bardzo proszę o pomoc bo zbliża się pierwsza wymiana oleju, z góry dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icy229    0

no dobra, ale to dalej nic mi nie mówi, ja potrzebuję informacji na temat specyfikacji oleju który mógłbym wlać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

przeczież mozesz sobie sciagnac instrukcje obsługi z neta całkiem za free wystarczy troche pogrzebac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

no dobra, ale to dalej nic mi nie mówi, ja potrzebuję informacji na temat specyfikacji oleju który mógłbym wlać :)

 

Wieć nie czytałeś odnośników? Przecież masz w tym dokumęcie wszystko.

http://www.deutz.com/file/ssod-6vyh39.en.0/tr019999012172_en.pdf;jsessionid=E0E795504E6FE035CFE7F12460386444

Pełną specyfikację oleju i co masz wlać. Nasz Orlen też ma aprobatę Deutza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icy229    0

przeczież mozesz sobie sciagnac instrukcje obsługi z neta całkiem za free wystarczy troche pogrzebac

szukałem trzy dni pod rząd, nic nie mogę znaleźć, masz może jakiś link albo coś żeby to ściągnąć? bardzo bym prosił jakbyś miał żebyś mi podesłał na PV z góry dziękuję

 

do swojego sprawdzałeś? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

przeciez wystarczy jeden tel do serwisu i dokladnie ci powiedza jaki olej i filtry oraz cene i po problemie pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

szukałem trzy dni pod rząd, nic nie mogę znaleźć, masz może jakiś link albo coś żeby to ściągnąć? bardzo bym prosił jakbyś miał żebyś mi podesłał na PV z góry dziękuję

 

do swojego sprawdzałeś? :P

 

Tylko do silnika w 412 nie STOU idzie a MOT, a reszta jest ok

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu4340
      Cześć czy są tutaj posiadacze fendta 307c lub 308c z rocznika 1998-2002? Potrzebuje informacji na temat spalania, awaryjności, spalania pod obciążeniem i informacji z jakimi maszynami pracują. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez Andrzej309Ci
      Panowie potrzebuję pomocy w podłączeniu dodatkowego rozdzielacza hydraulicznego do obsługi ładowacza czołowego. Kupiłem ostatnio fendta 309Ci, który ma ładowacz czołowy podłączony pod główny rozdzielacz hydrauliczny, co chcę przerobić dodając dodatkowy rozdzielacz z joistickiem i tu moje pytanie, gdzie powinienem wpiąć się w układ hydrauliczny ciągnika aby uzyskać zasilanie i powrót z dodatkowego rozdzielacza? Wszelkie zdjęcia tego jak to macie podłączone mile widziane 
    • Przez Pstrąg
      Witam. Ostatnio w moim fendzie zanikło wspomaganie tzn. po odpaleniu raz jest wspomaganie (kierownica chodzi w miare lekko) a raz go praktycznie nie ma, ze trzeba sie siłować. Wydaje sie ze w jedną strone lzej sie kręci. Przejrzałem forum i dowiedziałem sie ze jest jakis zawór przed orbitrolem, moze to byc jego wina? Dodam ze hydraulika chodzi bez zarzutów, ładowacz działa jak i podnosnik. oleju mam pół stanu na tej długiej miarce. Jest zauważalny wyciek z rozdzielacza hydrauliki zew. Olej nie pieni sie ani nie grzeje. Chyba musze kupic manometr do zmierzenia cisnienia na pompie bo  sie nie obejdzie z trafną diagnozą. Ciągnik to fendt 309c 2000r
    • Przez Massey294s
      Witam. Na wstępie opiszę pierwszy problem.
      1.Ciągnik po zaciągnięciu sprzęgła wom nie rozłącza napędu na wom. Od dołu cięgnika widać jak podczas zaciągania s gżwigni wom siłownik się wypycha ale i tak sprzęgło nie rozsprzęgla. Co może być tego przyczną? rozsypane łożysko oporowe? idzie to jakoś sprawdzić?
      2.Kolejna sprawa to ładowacz fendt. Ładowacz jest dwusekcyjny i sterowany z rozdzielacza ciągnika. A więc, potrzeba jest dołożyć trzecią sekcje oraz osobny rozdzielacz z dżojstikiem. Tylko  że do ładowacza dochodzi 5 węży( 2x sekcja oraz 5ty który widać po rurce że prowadzi pod siedzenie). Jeżeli kupię taki zestaw to gdzie wpiąć zasilanie olejem? Co może się kryć za piątym wężem? zaślepić go? Może polecicie jaki kupić zawór krzyżowy Oraz rozdzielacz z dzojstikiem?
      3.lejący się szybkozsprzęg hydrauliki. Da się to jakoś uszczelnić? Może są gotowe zestawy do regeneracji?
      4. Mam narzędzia z poprzedniego polskiego tura i euroramka w fendzie mniej kładzie się w stronę kabiny( w porówaniu do hydrametu np. ciężko nabrać w łyżkę. Przerabiał juź ktoś ten temat?  Przerobić ramkę ładowacza czy może zostawić a przerabiać narzędzia?
       
      Z góry dzięuje za odp.




    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj