Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z WOM

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share konrad97

konrad97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 14:30

Problem z WOM

A więc tak od czasu kupienia nowej kosiarki, W tym jeżdżącym gównie co chwile siada wałek mowa o Belarusie 1025. podczas koszenia jakiś 15ha traw wałek był robiony jakieś 3-4 razy ponieważ pali paski . Ma ktoś jakiś pomysł, czy można w tych ciągnikach jakoś przerobić WOM ? Zlikwidować te paski a zastąpić czymś innym. a może jakieś są wzmacniane czy coś ? Teraz go r aby do słomy i rozrzutnika chociaż był . A kosimy Ursusem 902 któa ma 27koni mniej a zapiernicza jak głupia . Ktoś coś jakiś pomysł ? :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z WOM Dzisiaj, 11:52
  •  

#2 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 18:47

Problem z WOM

W MTZ 82 wiem że są dostepne szersze pasy napędzające nie wiem jak w tym modelu

#3 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 153 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 20:04

Problem z WOM jak pali to musi być źle wyregulowany i cały czas się lekko ślizga i dlatego je pali. masz go załączany hydraulicznie czy mechanicznie ?
:-)

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 05:46

Problem z WOM

Poszukaj na forum któryś taśm nie polecali  a są na pewno dwa rodzaje. Ustaw jak należy według instrukcji i będziesz miał spokój na lata.

KPK Kumurun Team

#5 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 01 sierpień 2015 - 07:09

Problem z WOM

ogólnie są dwa rodzaje parciane i kostkowe te taśmy no i oczywiście wybór orginał/zamiennik, cenowo zamiennik kosztuje około 40zł a orginał 80 więc nie warto oszczędzać. Przerabiałem ostatnio ten temat bo u mnie się posypały całe te małe trybiki to przy okazji też taśmy zmieniłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 08:08

Problem z WOM

Przy regulacji bardzo ważne, a mocno bagatelizowane, jest zblokowanie dźwigni śrubą tak jak każe instrukcja. Omijaj taśmy cementowe.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#7 Share konrad97

konrad97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 12:11

Problem z WOM

Zastanawiam się własnie, żeby na test kupić te w kostkę czytałem, że lepsze . Wałek nam robi człowiek który mtz/belarusy naprawiał kilka dobrych lat tam gdzie był kupowany ciągnik . Wiec raczej jest okej . Ciągnik ma 7 albo 8 lat . Chodził od nowości praktycznie z nową prasa Warfama i innymi sprzętami na wom i problemu nei było . Zaczepilismy kosiarke dyskową i po skoszeniu kilku ha paski poszły, ale było widać że już mocno się starły . A kolejne co były wymienione to mało co było widać, że starte ale już po prostu coś nie chciały ciągnąc a naciągnięte na maksa był . Wom załączany hydraulicznie 

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 17:10

Problem z WOM

Osobiście wydaje mi się że coś jest przeoczone. Albo regulacja albo taśmy te gorsze. 

Ja nie mam problemu z womem, ścina kołek na wałku z śruby M10 12,9 twardości, rozerwałem przekładnie lejka a ostatnio spaliłem paski rotacyjnej. Wałek przestawiony na 1000obr/min.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 17:19

Problem z WOM

Jak będziecie mieć na wierzchu cały mechanizm WOM przyjrzyjcie się bębnom które hamują taśmy, czasami któryś jest pęknięty i za cholerę nie można ich ustawić. Mój pracuje dzień w dzień w wozie paszowym,więc lekko nie ma i regulację przeprowadzam tak co 2 lata.

Edytowany przez agromatik, 02 sierpień 2015 - 17:24.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Dodaj odpowiedź