brasileiro25

NH 658 nie ciągnie od początku

Polecane posty

Witam, kupiłem w tym roku prase NH 658 i jest problem żeby zacząć belke, nie wciąga dobrze od początku, trzeba po kawałku po kawałku do przodu bo sie przypycha i nie wciąga, zdarza sie że jeszcze pasy zaczną na siebie nachodzic i trzeba wywalać słome i od nowa zaczynać. Jak już złapie to pozniej idzie i jest dobrze, najgorzej jak zaczyna sie nową bele. Macie koledzy jakieś pomysły co tu zrobić albo ktoś może miał podobny przypadek ? strasznie wkurzająca sprawa  ;[ Pasy są tego typu że lekko karbowane, nie gładkie ani nie mocne karby. Może nadspawać jakieś ząbki czy płaskownik na bęben czy coś  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Chyba masz podrzutnik w prasie? . zrób zdjęcie walców przy otwartej klapie. Ja gdy chce szybciej ruszyc to czasem odrazu nie wciagnie, wcisne sprzeglo na 3 sekundy i juz okey


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak podrzutnik jest, myślałem nadspawać pręty karbowane na ten główny walec/bęben na dole bo tak zrobiłem w łańcuchowej prasie kiedyś i ciągła super a tutaj pas ślizga sie po takich małych oryginalnych prętach okragłych na walcu które są, tak blisko siebie to zrobili i nie rady nic zrobic nadspawać bo podrze łańcuch i spinki. Wcześniej jak prasowalem siano i kiszonke było w miare a jak wjechałem w żytnią to masakra z początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Masz za luźny łańcuch musisz napiać go bardziej u nnie było tak samo w suchej słomie nie chciał owijac początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson69    45

w żytniej najgorzej, tym bardziej w te upały, spróbuj też jeździć tak jak kombajn będzie lepiej wciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj