Polecane posty

MafiaDG    2

Witam dzisiaj pierwszy raz dałem moim rocznym byczkom sianokiszonkę w belach (w podwójnym worku) udała się nic nie spleśniało itp. Po zadaniu sianokiszonka znikała w oczach :D nic ino się cieszyć ale mam dwa pytania odnośnie jej czy warto posypywać śrutą z żyta 35% , jęczmienia 35% , pszenicy 30% na 5 szt. posypałem z 5-7 kg jej i drugie pytanie : od którego miesiąca życia cielaka można zaczynać stopniowo zadawać sianokiszke ? Z góry dzięki za mądre odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym treściwą zadawał po zjedzeniu sianokiszonki. U mnie małe mają stały dostęp do siana dobrej jakości. Do sianokiszonki przyzwyczajam od 2 miesiąca zaczynam od niewielkich ilości.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    385

Treściwą zadawaj po sianokiszonce ;) Skoro chętnie zjadają to nie trzeba ich zachęcać śrutą do jedzenia ;) Tak jak kolega pisze od 2-3 miesięca w niewielkich ilościach stopniowo można przyzwyczajać :)


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 17dawid92
      Witam. Mam pytanie odnośnie żywienie ile kg kiszonki z qq mogę dać na dzień jednemu bykowi??
      Byki maja 12 miesięcy i chciałbym się dowiedzieć mniej więcej ile można podać jednej sztuce.
      Z góry dzięki za odp.
    • Przez beQ
      Cześć wszystkim
      Jako iż nigdzie wcześniej nie mogłem znaleźć w internecie tematu i informacji na ten temat postanowiłem sam zrobić mały test. Dzisiaj zrobiłem malutką pryzmę (ok 200kg) posiekanych rozdrabniaczem bąk koleb brukselki. Ugniotłem ją traktorem, okryłem folią i przysypałem piachem. Sądząc po wyglądzie tej sieczki (dosyć sucha) jestem pełen nadziei, że to się pięknie zakisi i za rok kilka przyczep tak zakiszę.
       
      Jaką macie opinię na ten temat?
      A może ktoś tak robi?
      wiecie jakie wartości odżywcze ma taka sieczka ?
       
      Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
    • Przez Bartek9191
      Witam panowie. Chciałbym w tym roku zrobić kiszonkę z kukurydzy na obszarze 50 arów dla 5 sztuk bydła trochę mlecznego trochę mięsnego.Kiszonkę będę robić pierwszy raz. Jakieś rady? Co zrobić by były jak najmniejsze straty?Ile mniej więcej będzie mnie to kosztować skoro zasieje mi sąsiad a ja będę sam ciął jednorzędówką?Może wiecie też coś a nawożeniu? Jaka musi być klasa gleby?
    • Przez modrzew
      Witam
      Interesuje mnie czy na 10 szt (2 krowy i 8 byków) jest warto zasiać kukurydzę na kiszonkę? Ile jej zasiać? Czy będzie duża różnica w przyrostach byków? Teraz są karmione sianem i zasuszoną lucerną + śruta i odpady ziemniaków.
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez irzi
      Witam początkiem Stycznia Jelenie i sarny zniszczyły mi 20 bel sianokiszonki, po zgłoszeniu tego na piśmie do koła łowieckiego, na wizji lokalnej stwierdzono że jest bliskość lasy i bele poukładane są jedna na drugiej i odszkodowanie mi się nie należy. Proszę o pomoc czy ktoś już miał taki problem i czy udało się coś uzyskać. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj