Kapi21

System Angielski w opasie byczkó

Polecane posty

Kapi21    15

Witam Kolegów Forumowiczów. Mam do was takie pytanie. Czy któryś z was ma jakieś doświadczenia z tzw. ANGIELSKIM SYSTEMEM OPASU BYDŁA? Będąc kilka lat temu w Szkocji farmer tak opasał buhajki. W zależności od wieku i wagi gniecony owies i jęczmień plus witaminy (nawet do 9 kg na szt dziennie) i słoma jęczmienna lub siano średniej jakości do woli. Pięknie rosły sztuki. Czy któryś z was zna sprawę szerzej a tym bardziej stosuje taki system? Zapraszam do wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Na fermie gdzie brałem buhaja opasy dostawały 10kg paszy treściwej do tego jeszcze kukurydza. Trochę mało 9kg i słoma poza tym to nie samo zboże musiałoby być ale treściwa ułożona na 18% białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję w swojej hodowli coś co przypomina system brytyjski. 3 razy dziennie woda, do tego śruta z jęczmienia, owsa i pszenicy (czasem dodaję trochę pszenżyta), słoma owsianka i siano. Rzucam im pod nogi słomę z pszenżyta i bardzo często ją też lubią przegryźć. Nie robię żadnej sianokiszonki czy kiszonki z kukurydzy. Jakie efekty? Grubo ponad kilogram przyrostów dziennych. Byk z połowy kwietnia 2014 roku został sprzedany na poczatku lipca 2015 i miał 676 kg żywej wagi (mieszaniec po krowie mlecznej i byku limousine). Jak sprzedaję do zakładów mięsnych to dają mi o 10 gr wyższą cenę, bo podobno mięso tak hodowanych byków jest lepsze jakościowo niż z tych hodowanych na kiszonce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Też mnie ciekawi jaki jest rachunek ekonomiczny. Jakby wychodzić na tym dobrze to na suszę super system, co siana nie zbierzesz to uzupełnisz słomą. Grunt to dobrze ułożona dawka treściwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

JanuszBanasiak opisz dokładniej ten system u Ciebie jaka waga i ile treściwej na sztukę dziennie . Czy jakieś dodatki np. śruta żepakowa też w to idzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

W tym systemie powinny rosnąć koło 1500g/dzień a wtedy jesteś do przodu. Kolejna sprawa to genetyka. Jak się idzie w tak intensywny i drogi opas to muszą być odpowiednie sztuki a nie byle co po jakiś wioskowych skoczkach.

Edytowano przez Yoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

pasza kosztuje 10zł/dzień przyrost jest wart 12-14 zł czyli zarabiasz 2-4zł/dzień/ sztuce. Mało? Ile ma być zarobku? Skończyły się czasy że trzymało się pół krowy 2 prosiaki i sie opłacało i cała rodzina siedziała w domu przed telewizorem i się żyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

To jest opłacalne ale tylko  wtedy jak  w takim systemie opasamy byczki od 100  do 300 kg. Wtedy taki byk zje 800 kg gotowej śruty. Jest małe ale, ktos musi kupic takiego byczka 300 kilogramowego ;] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

W tym systemie opasają na wyspach bydło do wagi około 500 kg i mają za to płacone więcej bo jest to inna kategoria mięsa tzw "młoda wołowina". U nas nie ma czegoś takiego i za 500 kg byczka dostaje się grosze a opasanie do wagi 800-900 kg samą paszą treściwą jest bardzo drogie, chociaż są gospodarstwa które to stosują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Ale musicie wziąć pod uwagę że byki dają ci utrzymanie pól i zboża, nie po 6 a po 2-3 zł. A w dłuższej perspektywie może i lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Tak jak napisał Yoda, w dzisiejszych czasach trzeba maksymalizować produkcje i zgodze się z tym co napisał, ja odchowuje byczki do 300 kg może zysk ze sztuki nie duży (300-700 zl) ale ilośćią to rekompensuje. U nas za sztuki 500-600 kg czystorasowe można na eksport uzyskać okolo 10 zl za kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj