Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dużo kłosów i słomy w ziarnie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 08:04

Sita mam nowe, młucona pszenica, młucarnia skręcona na 3-5, dolne sito zamknięte na maxa, górne na 80%, wiatr ustawiony na 5, kierownice wentylatora ustawione trochę nad połową regulacji i lecą kłosy do ziarna, i czasami nawet słoma. Zastanawia mnie czy wiatr i tak nie jest za słaby. Na przekładni bezstopniowej wentylatora jest podzielone na pół (obydwa paski mają tą samą średnice)- oczywiście przy ustawnieniu korbką na maxa. I zastnawia mnie czy tam właśnie tkwi problem. Jak ustawiłem wiatr na 3 to leciało bardzo dużo słomy. Czy na tej przekładni, przy ustawieniu korbki na 5, nie powinno być tak że na przekładni bezstopniowej jeden pasek jest na maxa u góry a drugi w wewnątrz?

Edytowany przez tnaglak, 28 lipiec 2015 - 08:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dużo kłosów i słomy w ziarnie Dzisiaj, 22:25
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 10:27

A zobacz czy jak kręcisz to koła się przestawiają bo u mnie kiedyś pękły te widełki które przestawiają koła i korbka kręciła się a koła stały w miejscu  musi się zmieniać ich położenie wzgl. siebie  jak sita  zmieniałeś to tego grzebienia na końcu nie podniosłeś za wysoko ?? Ewentualnie sito nie weszło na miejsce?

#3 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 12:24

koła przestawiają się, tylko właśnie nie wiem jak powinno być na max ustawieniu. Bo u mnie są prawie na połowie koła 2 paski, a wydaje mi się że jeden powienien być wyraźnie na zewnątrz a drugi wewnątrz. Mam racje? Sita włożone prawidłowo, grzebień końcowy ustawiony tak jak był (na maksa do góry). Nie mam rozpórki i grzebienia za podsiewaczem, ale sąsiad też nie ma i u niego wszystko działa ok więc to nie to będzie winne

Edytowany przez tnaglak, 28 lipiec 2015 - 12:28.

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 13:13

U mnie jak miałem Bizona to nie był na maxa grzebień bo właśnie zbyt dużo słomy przytrzymywał na górnym sicie. Co do kół to już nie pamiętam w jakim położeniu były na maxa. A dlaczego nie masz tego grzebienia za podsiewaczem ,to też ma duze znaczenie bo leci ci właśnie słoma i kłosy za podsiewacz wprost pod dolne sito

#5 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 14:44

Obroty max wentylatora to pasek napędzający czyli ten z odrzutnika ma iść po zewnątrz wariatora a ten do wialni ma wpadać jak najgłębiej .  Zamontuj rozpórke i grzebień za podsiewaczem. Grezebień ten ostatni daj w jednej lini z sitami. Kierownice wiatru daj górną na maxa do gory a dolną tak w połowie. zpbacz czy masz grzebień za klepiskiem . Spróbuj troche opuscić klepisko i zmniejszyć prędkość bębna młucacego. Ja w tamtym roku miałem problemy paprał niesamowicie nawet na 1100 nie wymłacał w tym roku narobiłem przeróbek wymieniłem prawie cały środek i w pszenicy musiałem zejść poniżej 900 bo śruta i klepisko opuszczone pieknie młuci kłoski puste nie śrutuje więc poco go obciążać.

Edytowany przez jarciu11, 28 lipiec 2015 - 14:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 16:24

Rozpórkę wymontowałem bo urwało się mocowanie z jednej strony i nie mam do czego przukręcić :/ a nie chce za dużo wymyślać bo zaraz w pole trzeba jechać znów. Wyciągłem obydwa paski, jeden jest trochę dłuższy bo kiedyś ktoś wymienił tylko jeden i tamten stary się wyciągnął. Mam nadzieje że wymiana pasków przyniesie efekt do końca tegorocznych żniw, potem zimą porobi się wszystko. Górną kierownice zrobię na max do góry tak jak mówisz.

#7 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 18:14

Wymieniłem paski, lecz ten na wentylator jest cały czas luźnieszy. Gdy ustawie na korbie wiatr na 5 wtedy obydwa paski idą tą samą średnicą, gdy zmniejsze na 2, wtedy ten pasek napędzający wychodzi na wieszch a od wentylatora chowa się do środka. Czy ta ma być? Proszę o szybką pomoc

#8 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 23:58

z tego co piszesz masz żle założone paski . Z obrzutnika idzie po zewnątrz wariatora a do wialni idzie po wewnątrz blizej ramy kabajnu. Z tego co piszesz wniskuje że ty zmniejszając wiatr kręcąc korbką w lewo zwiększasz go. . Zamień paski miejscami na wariatorze.

#9 Share DamianMalara

DamianMalara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 lipiec 2016 - 20:27

witam mam podobny problem słoma dostaje  sie do ziarna  z ustawien jestem zielony bo niedawno  kupilem bizon zo 56  nie wiem którendy   to sie dzieje  niby wiater  ustawiony na  5 mlocarnia na 10,5  niewiem jak powinny byc ustawione sita  czy je po domykac czy pootwierac 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 12 lipiec 2016 - 22:51