freestep

kupię 20-30 byczków Simental lub limusine

Polecane posty

freestep    4

Kupie 20-30 byczków w wadze 80-100 kg, Byczki musza byc czysto rasowe, Simy lub Limusiny,  same jesc i pic, zadnego pojenia.... w rozsadnych pieniądzach  oczywiscie macie jakies namiary na takie stadko ?  lub ewentualnie dobra firme ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ale kolega chce czysto rasowe.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Czystorasowe byki zalatwic to nie problem. Tylko że nie w takiej wadze. W sumie. Jak chcesz mozesz kupic  ale opłaca sie  płacic za 100% LM byka w wadze 100 kg 2.5-3 tys? A z SM różnie bywa w woj  Podkarpackim dużo SM sprzedają ale czy są to 100% SM pewnosci nikt nie ma. Nie zmienia to jednak faktu że za konkretny towar każą zapłacic sobie w granicach 1900 zł 

Edytowano przez Andr3w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ostatnio byłem u rolnika co ma krowy mleczne simentale to mi za byczka 10dniowego bo byku sm powiedział 1500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfilipek1    8

dobry byczek kosztuje znam goscia co ma simki piekne sprzedaje odrazu po urodzeniu ale cena 25zl/kg i trzeba w kolejce czekac okolo 3 miesiecy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

i pewnie znajdzie łosia który odkupi...

Dobry towar kosztuje. Co Ty chcesz kupić cielaka 100% za grosze?

 

P.S. Jak koledzy wspomnieli wcześniej nie kupisz czystorasowego cielaka w takiej wadze, tylko MM. Powodzenia w szukaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfilipek1    8

w wojewodztwie lubelskim ciezko zdobyc dobry towar ja wiem bo u mnie w domu zajmujemy sie handlem bydla i jak sie kupuje to same mieszance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freestep    4

Dobry towar kosztuje. Co Ty chcesz kupić cielaka 100% za grosze?

 

P.S. Jak koledzy wspomnieli wcześniej nie kupisz czystorasowego cielaka w takiej wadze, tylko MM. Powodzenia w szukaniu.

 

nie za grosze ale trzeba byc imbecylem zeby kupic za 1500 po mlecznych...  przez ten post dostałem namiary na czyste Limuziaki i simy mięsne własnie w tej wadze za całkiem dobre pieniązki. Więc nie mów ze się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Pewnie sprowadzane ze  Slowacji. Pamietaj nie wszystko co ma biały łeb to SM i nie wszystko co czerwone to LM :) Zresztą jak bedziesz sprzedawał to sie dowiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freestep    4

yhm... powiedz jeszcze ze sa ubojnie które nie chca widziec dunczyka lub holendra w trzodzie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

No i co to ma być? Autor tematu chciał mięsne typowo cielaki a to jest dorosłe bydło. Nikt nie sprzedaje 100 % rasowych cielaków tylko odsady albo trzyma do wagi ciężkiej. A jak będziesz usilnie chciał kupić to poda cenę z kosmosu i nie będzie to opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek_j84    0

czystych rasowo simów czy limów nie znajdziesz, nikt takiego czystego towaru nie sprzeda, zapewniam Cię że nikt, odchowuję cielęta i żeby zebrać 5 czy 10 cieląt w równym pokroju i ładnym standardzie mięsnym potrzebuję około miesiąca, jeżdżenia po terenie bez liku, a ceny nie są przystępne, wystarczy, że cielak ma jakąś łatkę brązową a juz mówią że mięsny i cenią po 900 zł, czytso rosowe byczki masz w oklicach łodzi, właściciel ceni takie 150 kilowe cielaki po 2500 zł, policz kosztu i cenę sprzedaży po tuczu to nic nie zostanie. a cielaki szału nie robią,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freestep    4

Panowie.... Cielaki zakupiłem. 11 limuziaków, 3 charolaise i 6 simentali... Towar bardzo ładny. Wiec nie mówcie prosze ze sie nie da. To ze czesc z was nie miała mozliwosci zakupu lub nie umiała sie za to wziasc dobrze to inna sprawa. Pozdrawiam i temat do zamkniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@thebyku powiadasz że brałeś z Błaszek, co to za towar tam ? kości jakieś czy godne uwagi? ktoś na tym forum pisał że sprowadzają ze Słowacji, holandi czerwone Hf :) powtarzam tylko co przeczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Kumpel kupił od gościa koło Terespola w poniedziałek 6 jałówek lm z papierami w średniej wadze 440 kg po 9 zł za kg. Facet ma stado ok. 120 szt. lm i jak kumpel zapytał go o małe cielaki to się roześmiał tylko. Sprzedaje bydełko od 7 miesięcy wzwyż. Nie każdy kolor lm,ch czy sm to 100%.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

@bieniek 88 propsik, @freestep jeśli to nie problem mógłbyś wrzucić zdjęcia chociaż paru sztuk. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Tak na pewno ktoś mu sprzedał byczka 100% miesnego w wadze 100kg gdy wtedy najlepiej nabiera masy bo pobiera pasze i chodzi przy krowie... ale bajki chłopak może pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj