Bryllu1

Mercator 60 wygięte blachy w gardzielu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bryllu1    0

Witam, 

 

Mam problem z wyginającymi się blachami w gardzieli (blachy to osłony osi napędu podajnika pochyłego - na zdjęciu oznaczone nr 4 i 5). Zewnętrzne blachy zostały wykrzywione przez listwy podajnika. Zastanawiam się co jest przyczyną:

1. zbyt luźno lub za mocno naciągnięty łańcuch,
2. zbierająca się słoma na woku zewnętrznych zębatek na osi napędu podajnika, 

3. nierównomierna praca łańcucha w podajniku, 

Czy tez zupełnie inny problem. 

 

Dodam że problem pojawił się nagle pierwsza wygięła się prawa blacha, po wymianie wymłócone zostało 3 ha i wygięła się lewa blacha blokując łańcuchy.  Przy czym prawa blacha jest w nienaruszonym stanie. 

 

Jeśli ktoś zna rozwiązanie bardzo proszę o pomoc. 

 

a1cdc9e9ae082f50gen.jpg

Edytowano przez Bryllu1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Mi w w bizonku super też eygielo ale wyrzucilem całkiem i szło ok a po sezonie wynajmowanie gardelka:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mcgarlacz
      Witam. Mam problem z bizonem ZO-40. Cały czas zapycha mi gardziel słomą nawet jak jadę bardzo powoli na dużuch obrotach. Wygląda tak jakby mlocarnia nie chciała przyjmować słomy do omłotu i cały czas słoma wraca po łańcuchu w gardzielu z powrotem na żmijke hedera aż się zapcha. Miałem go już rozebranego i wymieniłem łańcuchy bo reszta wyglądała ok ale i tak nic nie pomogło. Może miał ktoś podony problem to proszę o pomoc.
    • Przez Rafallll360
      Witam ,chciałbym się dowiedzieć czy da się przedłużyć gardziel w Bizonie rekord-Z056?Jeśli taki temat istnieje to proszę przenieść.
    • Przez Gacuseks
      Jak w temacie myślę o przełożeniu z rekorda do  z 056, gardzieli. Ktoś spyta po co, odpowiadam tamta jest dłuższa można pracować bez stania, siedząc. Czy ktoś to robił, wszystko pasuje bez przeróbek ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj