AdamHans

Stosowanie humus active

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie no kolego żart a nie sianie paniki ;) , dedykowany dla tego spiętego armanda co miał wyniki niezależnych i obiektywnych badań przedstawić, ale zamilkł, czy tam jak kamień w studnię i tylko jakieś SŁABE echo doleciało, nic po za tym.

 

Tu na zdjęciu to wiadomo że emy nie zaszkodziły, jak wejdziesz w galerię i otworzysz to zdjęcie napisałem prawdopodobną przyczynę takiego stanu, gdyż znam to pole i tego gospodarza.

 

Nie mniej jednak przystaję przy zdaniu że emy nie zaszkodziły, ale jak widać i nie pomogły absolutnie w niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Damian proszę wydoroślej w końcu. Z tego co kojarzę zmieniłeś opis tego zdjęcia. Na prawdę odpuść sobie takie podchody i skończ z błazeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Źle kojarzysz, a mówiąc o podchodach jesteś hipokrytą, gdyż ja dostrzegam z goła inną zależność, mianowicie twojej osoby z nimi . Myślisz że to twój prywatny folwark i każda wypowiedź tyczy się ciebie? Nie wiem czy zauważyłeś ale dużo wcześniej zacząłem się wypowiadać w tym temacie niż ty i złe mniemanie o humus mam nie z twojego powodu, więc bez spiny. Chociaż o tobie dużo lepsze nie jest, a dzieje się to od momentu gdy dałeś poznać co sprzedajesz i po ile. W skrócie mówiąc sprzedać mało ale z extra marżą. Ja nie popieram takiej polityki gdyż to jest pójście na łatwiznę z jednoczesnym wyzyskiem ludzi. No spójrz na swój asortyment, granulowane wapna, siarczany wapnia sypkie z przebitką 300% - u ciebie siarczan wapnia sypki na kopalni 120 zł/t / W kopalni Leszcze 30 zł/t dać ci namiary? Mieszanki poplonowe z wygórowanymi cenami jak na ich skład. - SŁABO

 

Ty wyskoczyłeś z słabym tekstem, w odpowiedzi na mój ostatni post który był ogólny i nie skierowany do ciebie. Dlatego też, aby nie zostawić tego bezinteresownie, odpowiadając koledze STIG stwierdziłem że jest to żart dedykowany dla ciebie. Gdybyś się nie wychylał błazeńsko oznajmił bym że żart ogólny, a prawdziwy opis zaistniałej sytuacji jest pod zdjęciem.

 

Więc z tego co widać, to ty stosujesz jakieś podchody, żadnego mojego wpisu nie miniesz bez zostawienia po sobie śladu i jeszcze twierdzić że jestem błaznem. SŁABO..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Ostatni był ogólny ale chyba większość z Twoich postów to jakieś bezsensowne marudzenie co do naszej oferty. Nie wiem po co Ci to potrzebne ale jak tego potrzebujesz to rób to dalej. "Mieszanki poplonowe z wygórowanymi cenami"... sprzedawaj oryginał taniej lub zrób "podróbę" i sprzedawaj jak chcesz ;)  "Wapna granulowane z przebitką 300%"? Gdzie? Co do miałkiego siarczanu wapnia - kupuj nawet po 2 zł/t - Twoja sprawa. Jeśli widzisz tylko 3 produkty / grupy produktów, a nie widzisz innych (nie chcesz widzieć) to po prostu nie patrz wcale i nie przeszkadzaj innym w dyskusjach na temat poszczególnych.

Twój "żart"... powstrzymam się od komentarza.

Żegnam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przede wszystkim nie marudzenie a subiektywna opinia. Nie wiem dlaczego sądzisz że opiniowanie jest mi do czegoś potrzebne. Jest to forum, nie prywatny folwark, każdy ma prawo wypowiedzieć się na temat kwestii tu poruszonych, a wydawanie opinii, zadawanie pytań i udzielanie rad to chyba chleb powszedni każdego forum i nie interpretuj tego że coś jest komuś do czegoś potrzebne. Są to podwaliny funkcjonowania forum, nie rozumiem twojego zaskoczenia. 

 

Jak zauważyłeś, oraz wiele razy wspomniałeś, w tematach o rzepaku, siatkach i wszelkich innych miejscach gdzie reklamowałeś swój produkt, napotkałeś falę oporu niesioną przez wielką rzeszę ludzi trzeźwo myślących.

 

Twoje ego jest wysokie, jak sądzę po twoimi pewnym wpisie z powodu ukończenia szkoły wyższej w kierunku rolniczym. Proszę powiedz że ukończyłeś ową szkołę 30 lat temu a zamilknę na zawsze. Chyba jesteś świadom że dzisiaj byle tłuk może zostać inżynierem rolnictwa. A sadzą po tej buźce przyodzianej w fioletową koszulę możesz być co najwyżej happy inżynierotłukiem teraźniejszych czasów i w żadnym wypadku nie wzbudzasz respektu jakim mogłoby wiać od rolnika inżyniera w wieku 50lat z 30 letnią praktyką w ogarniętym gospodarstwie.

 

Baa ja sądzę że ty nawet nie jesteś inżynierotłukiem teraźniejszych czasów tylko zwykłą pospolitą handlową hieną, która zajęła się sprzedażą mongolskich bażantów jako alternatywa dla soczystej polskiej gęsiny. Więc po samej nazwie produktu można dostrzec że skupiasz się na oprawce, bo w środku jedne wielkie g... A gąska  nawet bez ozłacanych piórek i tak lepiej wypada na talerzu od bażanta który tylko się świeci przed skubaniem nic więcej. Ty szukasz osób które w moim mniemaniu są baranami bo myślą że pięknym bażantem zamiast zwykłej białej gąski najedzą się do syta.

 

Czego dowody przedstawiłem podając lokalizację w jakiej można kupić ten sam produkt który ty oferujesz, z różnicą w cenie o 300%. uuuu widzę promocja u ciebie. z 120 zł/t na 105zł. No no postępy panie hiena.

 

Co do mieszanek poplonowych, proszę przedstaw szacunki przedstawiające trzy liczby. Ogólny procent rolników siejących poplony, w tym udział rolników posiłkujących się na targowisku za rogiem i własnej inwencji twórczej, oraz udział rolników korzystających z ofert pokroju twoich. Odpowiedź będzie prosta, ,,baranów,, jest zdecydowani

 

Coś wiadomo w sprawie niezależnych obiektywnych wyników badań naukowych na temat stosowania powszechnie reklamowanych emów?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Fala oporu? 0,001%??

Dalej to nawet nie będę komentował, bo to totalne dno.

Żegnaj chłopaczku. Ewentualnie może kiedyś się spotkamy to się przedstaw i powiedz mi cokolwiek w twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyjeżdżaj na wystawę w Siedlcach. Może jeszcze można wykupić miejscówki. Ja pewnie będę, jak coś mogę podać namiary na siebie i się umówimy. Ale chyba nie liczysz że będzie bójka :D bo ja na takie coś się nie piszę, z resztą jaki to byłby przykład dla moich dzieci i twojego syna (gdzieś pisałeś że masz albo na fb widziałem), jedynie konstruktywna rozmowa bez internetu tylko własna wiedza. Certyfikatów inż mgr nie musisz ze sobą zabierać, bo ja swoich nawet nie odebrałem a już parę lat minęło, do niczego nie są mi potrzebne, po za tym nie ma się czym chwalić bo każdego tłuka teraz na to stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Damian widzę, że bardzo się mną / nami interesujesz mimo, że wg Ciebie jesteśmy baardzo źli ;) Więc może poświęć jeden dzień na wycieczkę z dziećmi na Mazury, wpadnij to mnie (bez żadnych "bójek", bo nie to miałem na myśli), zobacz "jak jest" i zakończ jałową gadkę. To, że prawie każdy tłuk może zrobić inż etc. to jest oczywiste. Ja się tym wcale nie chwale, a wręcz stwierdzam że studia w porównaniu do doświadczeń, które nabyłem od dziecka na gospodarstwie to prawie nic. 

Proszę raz jeszcze - odpuść sobie ze zbędnymi komentarzami i jak jeszcze gdzieś mamy rozmawiać to na konkretny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Próbuję ci wytłumaczyć że ja odpuściłem już jakiś czas temu twoją nikczemną działalność (nawet grzecznie zapytałem co daje głuchy owies w poplonie który proponujesz, uzyskałem jakąś tam w miarę zbieżną odp z którą się zgadzam, ale wraz uważam że udział plusów jest mniejszy niż udział minusów poplonu z owsa głuchego ale absolutnie nie miałem zamiaru wszczynać awantury dlatego odpuściłem dalszą konwersację), teraz zamieściłem zdjęcie kukurydzy nawożonej EMAMI (zupełnie inna firma niż masz w ofercie) oraz odniosłem się do tego w temacie o emach trochę żartobliwie, który jest starszy niż twoja aktywna obecność na forum, a ty niespodziewanie mnie zaatakowałeś w dodatku sposób był godny hipokryty gdyż zarzucasz mi nienaukowe podejście gdy sam ani razu nie popisałeś się naukowym podejściem.

 

A na koniec mnie prosisz abym odpuścił. Na prawdę ciężko jest mi to pojąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Nie uważam, żeby rzeczowa opinia była od razu awanturą, gdybyś napisał mi w sposób kulturalny swoją opinię (po mojej odpowiedzi) na temat mieszanki Vita-maxx (o ile dobrze pamiętam) to nie widziałbym problemu i nie rzucałbym żadnymi epitetami.

Proszę Cię żebyś się opanował, bo nie widzę sensu Twojego zachowania. Nic tym nie wygrasz, ja nie stracę nic poza czasem.

Tyle. Kończę dyskusję w tej kwestii i lecę kosić.

PS Jeśli masz tyle złych emocji to poza zwykłą wycieczką zapraszam również na ryby (cisza, spokój) albo nie wiem... może painball...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wrócę do sprawy cen, pisałem Ci o cenie siatki u mojego lokalnego dystrybutora , nie wierzyłeś, ok. Dziś pojechałem do niego po glifosat, potrzebowałem 11 litrów, ku mojemu zdumieniu otworzył bańkę 20L, odlał 9L i sprzedał mi w cenie jednostkowej opakowania 20 L - stać by Cię było na takie coś? On i tak zarobi na tym a ja wrócę bo nie dość że ma najtaniej w okolicy to zapłaciłem taniej niż za 2 opakowania 5L + 1L nawet w jego sklepie + kolejna bańka na ON idealnie pasująca do bagażnika mojego sedana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Wrócę do sprawy cen, pisałem Ci o cenie siatki u mojego lokalnego dystrybutora , nie wierzyłeś, ok. Dziś pojechałem do niego po glifosat, potrzebowałem 11 litrów, ku mojemu zdumieniu otworzył bańkę 20L, odlał 9L i sprzedał mi w cenie jednostkowej opakowania 20 L - stać by Cię było na takie coś? On i tak zarobi na tym a ja wrócę bo nie dość że ma najtaniej w okolicy to zapłaciłem taniej niż za 2 opakowania 5L + 1L nawet w jego sklepie + kolejna bańka na ON idealnie pasująca do bagażnika mojego sedana

 

Kolego, zapraszamy do nas - Karolewo (koło Kętrzyna) i zobaczysz, czy stać nas na to (a może i wiele więcej)... :)

Oczywiście mówimy tutaj o lokalnym handlu, w sprzedaży internetowej nie byłoby takiej możliwości.

 

Jeżeli chodzi o siatkę, to powtarzamy - cena jest zależna od bardzo wielu czynników. Oczywiste jest, że ten sam produkt (jakościowo) jest lepiej kupić taniej, niż drożej.

 

Proszę kolejne tego typu zapytania kierować w wiadomości prywatnej lub stworzyć temat (nie wiem z jakim tytułem...) i tam zamieszczać treści, bo powyższy post kompletnie nie odnosi się do Humusa Active.

 

Tak, czy siak zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Najnowszy katalog topowych produktów: http://big-agro.pl/wp-content/uploads/2016/08/katalog-wrzesien.pdf

 

Pozdrawiamy


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Jaki dokładnie skład ma humus active ile % czego? Pytanie do Bigagro lub Armanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kolego, zapraszamy do nas - Karolewo (koło Kętrzyna) i zobaczysz, czy stać nas na to (a może i wiele więcej)... :)

Oczywiście mówimy tutaj o lokalnym handlu, w sprzedaży internetowej nie byłoby takiej możliwości.

 

Jeżeli chodzi o siatkę, to powtarzamy - cena jest zależna od bardzo wielu czynników. Oczywiste jest, że ten sam produkt (jakościowo) jest lepiej kupić taniej, niż drożej.

 

Proszę kolejne tego typu zapytania kierować w wiadomości prywatnej lub stworzyć temat (nie wiem z jakim tytułem...) i tam zamieszczać treści, bo powyższy post kompletnie nie odnosi się do Humusa Active.

 

Tak, czy siak zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Najnowszy katalog topowych produktów: http://big-agro.pl/wp-content/uploads/2016/08/katalog-wrzesien.pdf

 

Pozdrawiamy

To była taka skromna sugestia, byłem zadowolony, ale jak by przykładowo Wasza firma obok otworzyła by zbiornik 1000L i sprzedała ten glifosat  jeszcze taniej niż cena jednostkowa 20 litrówki to już bym następnym razem u Was go kupił.  Chyba lepiej sprzedać dziennie 30L z zyskiem 2 zł niż 10L z zyskiem 3zł .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Działać to na pewno jakoś to działa tylko pytanie czy nie ma czegoś tańszego co tak samo zadziała... Wiecie sami jak handlowcy wciskają wapna granulowane i wciskają kit że dawka 500kg/ha zdziała cuda... Wydasz 400-500 zł na tonę granulatu a możesz kupić za tą kasę 10 ton kredy luzem wystarczy poszukać. Albo ostatnio coraz częściej reklamowany obornik granulowany za 800zł/t - kto ma kasę i ogródek 2 ary ten może sobie pozwolić na takie wynalazki ale nie rolnik na dziesiątkach hektarów.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W takiej ilości na 1ha mało prawdopodobne aby działało. Już lepiej wodę ze stawu takiego z glonami wylać na pole, serwatkę, gnojówka.

 

EDIT: kabajo nawet sie nie ośmieszaj takim linkami

 

Weź tego swojego chyba pseudo (skoro snuje jakże odważne teorie na temat przyorywania słomy- dlatego pseudo) profesora Karola Kotwicę i razem uzasadnijcie oraz przedstawcie dowody na poniższe stwierdzenia:

 

,,wieloletnie przyorywanie słomy powoduje zmniejszenie ilości życia glebowego,,

 

,,wieloletnie przyorywanie słomy powoduje ... W efekcie spada zawartość materii organicznej,,

 

 

A także:

,,Skuteczność działania preparatu była wielokrotnie potwierdzana w wielu miejscach na terenie całego kraju w licznych badaniach i doświadczeniach.
Do szczególnie ciekawych można zaliczyć badanie przeprowadzone w latach 2007 – 2010 w Katedrze Podstaw Produkcji Roślinnej i Doświadczalnictwa UTP w Bydgoszczy pod kierunkiem dr hab. inż. Karola Kotwicy, prof. nadzw. UTP,,

 

poproś o te mniej ciekawe badania. Chętnie się z nimi zapoznamy.

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam w dwumiesęczniku nr2/2016 bez pługa jest artukuł  o tym jak stosuje humus active  i wapno or cal  w celu pan krzyzsztof  testuje te wapno w celu ochrony kukurydzy przed dzikami  humus stosuje się na rżysko w ilości 20l/ha  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Temat zamilkł, cisza w etosie... dziecinne przekrzykiwanie, zero merytorycznych wypowiedzi, jedni za inni przeciw. Sam się zastanawiałem nad wypróbowaniem Humus Active, ale niezwykle nieudolne próby wykazania pozytywnego działania tego specyfiku i drugiej strony opozycji sprawiły, że jednak  kupię tonę wapna więcej, którego działanie jest udowodnione i w dodatku sam mogę to zweryfikować badając glebę.  

Jakoś mało profesjonalnie to wszystko wygląda. 


A jeszcze tekst "stosowanie 20 litrów na hektar zastępuje 10 ton obornika" to  sorry, nie mam pytań. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Gdybyś dał te 20 litrów na resztki np słoma to możee, we wszystkich tego typu produktach chodzi o wprowadzenie szczepów odpowiednich drobnoustrojów. Ale jak nie będą miały warunków do życia to nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Jedynym szczepem bakterii jaki ma prawo trafić na moje pole będzie grzyb pasożytniczy Coniothyrium minitans znajdujący się w środku Contans WG z uwagi na cholerną zgniliznę twardzikową. Reszta to bajka. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Co jest bajką ? Grzyb nie bakteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

no chodziło mi o grzyba, no jasne że to nie bakteria.

Jakoś nie mogę uwierzyć w te możliwości 20 litrów skoncentrowanego cuda rozlanego na hektarze. Trochę się zagłębiłem w te pozytywne mikroorganizmy i na wyjałowioną ziemie z Marsa można je dawać, coś z czasem pomoże.

Ale nie zarzekam się, kolega nakupił tego sporo, to mam testera. Na razie obserwuję.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Dałem w zeszłym roku zalecaną dawkę humusa pod korzeń rzepaku i czosnku. Czosnek obecnie pohakałem i powiem że się zdziwiłem- tyle dżdżownic nigdy nie widziałem nawet po orce głebokiej. A wiadomo co się z tym wiąże.  Pod korzeń polecam, jeśli chodzi o dokarmianie dolistne  jestem w trakcie. Swoje uwagi wskażę po żniwach. Prysnąłem tylko po górkach i miejscach gdzie są żółte place- na oko moje i sąsiada (który tego nie stosował) jakaś poprawa jest jest. Na pewno po korzeń polecam.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

też się właśnie zastanawiamy nad stosowaniem tego specyfiku podobno dobry ale jak się człowiek sam nie przekona to że nie dowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj