Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie humus active

116 odpowiedzi na ten temat

#61 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 13:01

Stosowanie humus active

Kurczę... po co nowe technologie, rozwój odmianowy, szkoła studia.

Wystarczy wszystko "sobie olać".  Brawo!

A dalej analizując Twoje wywody:

1. Twierdzisz, że humus to chemia, za chwilę że jednak nie

2. Na 5-6,5 t nakłady śmieszne - o kurczę jesteś mega bogaty przecież tyyyle Ci zostaje.

3. Widziałeś gdzieś reklamę gdzie stwierdzono "że wszystko wszędzie wymarło". Jest popołudnie - może już się obudziłeś z tego koszmaru.

4. I na koniec perełka - stwierdzasz, że Humusem (niechemicznym jednak) podnosimy urodzajność. Dzięki ;)

Postanawiam, że nie będę więcej odpisywał dla takich ludzi. No chyba, że będę miał gorszy dzień ;)

Pozdrawiam.

Skład i korzyści masz na stronie producenta. Oczywiście nikt Ci nie poda dokładnego - no chyba, że już masz skład Coca-Coli i ruszasz z produkcją ;)

Czy uwierzysz w moje "udokumentowane" korzyści? Chyba nie ;) Ale pokażemy jesienią i wiosną efekty na naszych plantacjach. Zapraszam.

Obornik - tak

Ziemia spod pieczarek - raczej też aczkolwiek nie jestem pewien czy ta cała chemia z tego będzie dobrze wpływała po kilku stosowaniach / latach...

Wapno - jak najbardziej

Cięcie słomy- również ale musi się ona jeszcze rozłożyć w czym pomoże akurat Humus Active

Nawozy mineralne - oczywiście, nigdzie nie jest napisane że 20l Humusu samo zrobi nam plon ;)

"Ewentualnie jeszcze poplony" - nie ewentualnie tylko na pewno

Cuda? Nie nazwał nikt Humusa / kwasów humusowych "cudami" aczkolwiek w roku ubiegłym widziałem uśmiechy jeśli Klientowi ograniczyliśmy parowanie o 6-8%.

Eeee 20l = 99 zł brutto. Ktoś Ci przywiezie (z transportem licząc) "pół patelni" ziemi za 99 zł? No nie wiem może i rozdają za darmo ale wątpię.

Pozdrawiam.

Wszystkim, którzy mają mocne bóle... brzucha związane z naszą ofertą na Humus Active doradzam zaniechanie czytania naszych postów.

Ktoś tu mówił o handlowcu na polu... nie stoję u Was na polu, w domu, nie wypijam herbaty... nie zajmuję czasu. Wstawiam post - jeśli jesteście mądrzejsi to po prostu nie otwierajcie tego tematu. Proszę.

Pozdrawiam.

PS Jeśli macie dowody, że coś nie działa to wtedy to wstawcie. W sposób mądry, kulturalny, przejrzysty.

więc składu i udokumentowanych korzyści nie posiadasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie humus active Dzisiaj, 23:47
  •  

#62 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 10 sierpień 2016 - 13:04

Stosowanie humus active

Powiem szczerze, że sam chciałem wypróbować Humus Active ale tak sobie wydedukowałem, że za te pieniądze lepiej kupić tone wapna więcej.

Z drugiej strony, żeby stwierdzić, że taki środek działa trzeba by pewnie stosować go kilka lat najlepiej na połowie pola, żeby mieć jakiekolwiek porównanie.

A spinać to się wogóle nie ma o co, kto chce to wierzy i kupuje a kto nie to nie. 

Pozdrawiam.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#63 Share Dziugiello

Dziugiello

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Jest ich dużo

Napisany 10 sierpień 2016 - 13:20

Stosowanie humus active

Badania, badania i jeszcze raz badania, kto mi pokaże wyniki przynajmniej 3 letnie opublikowane w zeszytach naukowych, na różnych glebach, przy różnych warunkach atmosferycznych, najlepiej w porównaniu z innymi produktami to uwierzę czy to działa czy nie. 

#64 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 13:36

Stosowanie humus active

Kurczę... po co nowe technologie, rozwój odmianowy, szkoła studia.

Wystarczy wszystko "sobie olać".  Brawo!

A dalej analizując Twoje wywody:

1. Twierdzisz, że humus to chemia, za chwilę że jednak nie

2. Na 5-6,5 t nakłady śmieszne - o kurczę jesteś mega bogaty przecież tyyyle Ci zostaje.

3. Widziałeś gdzieś reklamę gdzie stwierdzono "że wszystko wszędzie wymarło". Jest popołudnie - może już się obudziłeś z tego koszmaru.

4. I na koniec perełka - stwierdzasz, że Humusem (niechemicznym jednak) podnosimy urodzajność. Dzięki ;)

Postanawiam, że nie będę więcej odpisywał dla takich ludzi. No chyba, że będę miał gorszy dzień ;)

Pozdrawiam.

Skład i korzyści masz na stronie producenta. Oczywiście nikt Ci nie poda dokładnego - no chyba, że już masz skład Coca-Coli i ruszasz z produkcją ;)

Czy uwierzysz w moje "udokumentowane" korzyści? Chyba nie ;) Ale pokażemy jesienią i wiosną efekty na naszych plantacjach. Zapraszam.

Obornik - tak

Ziemia spod pieczarek - raczej też aczkolwiek nie jestem pewien czy ta cała chemia z tego będzie dobrze wpływała po kilku stosowaniach / latach...

Wapno - jak najbardziej

Cięcie słomy- również ale musi się ona jeszcze rozłożyć w czym pomoże akurat Humus Active

Nawozy mineralne - oczywiście, nigdzie nie jest napisane że 20l Humusu samo zrobi nam plon ;)

"Ewentualnie jeszcze poplony" - nie ewentualnie tylko na pewno

Cuda? Nie nazwał nikt Humusa / kwasów humusowych "cudami" aczkolwiek w roku ubiegłym widziałem uśmiechy jeśli Klientowi ograniczyliśmy parowanie o 6-8%.

Eeee 20l = 99 zł brutto. Ktoś Ci przywiezie (z transportem licząc) "pół patelni" ziemi za 99 zł? No nie wiem może i rozdają za darmo ale wątpię.

Pozdrawiam.

Wszystkim, którzy mają mocne bóle... brzucha związane z naszą ofertą na Humus Active doradzam zaniechanie czytania naszych postów.

Ktoś tu mówił o handlowcu na polu... nie stoję u Was na polu, w domu, nie wypijam herbaty... nie zajmuję czasu. Wstawiam post - jeśli jesteście mądrzejsi to po prostu nie otwierajcie tego tematu. Proszę.

Pozdrawiam.

PS Jeśli macie dowody, że coś nie działa to wtedy to wstawcie. W sposób mądry, kulturalny, przejrzysty.

Ekonomii nie przeskoczysz i co mi się opłaca to wiem tylko ja więc daruj sobie pouczanie... jednak jestem na tyle bogaty, że nie muszę ludziom wciskać jakiś gniotów nigdzie nie przetestowanych naukowo, których stosowanie opiera się na wierze jak ktoś tu wyżej zauważył. No ale baw się dobrze.. tu już posprzedawałeś

Edytowany przez lukbold, 10 sierpień 2016 - 13:37.

#65 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 10 sierpień 2016 - 14:01

Stosowanie humus active

Ekonomii nie przeskoczysz i co mi się opłaca to wiem tylko ja więc daruj sobie pouczanie... jednak jestem na tyle bogaty, że nie muszę ludziom wciskać jakiś gniotów nigdzie nie przetestowanych naukowo, których stosowanie opiera się na wierze jak ktoś tu wyżej zauważył. No ale baw się dobrze.. tu już posprzedawałeś

Gratulujemy Ci tego bogactwa :) Osobiście współczuje Ci braku czytania ze zrozumieniem i postrzeganiem świata. 

Jak kolega wyżej, jako jeden z niewielu, MĄDRZE zauważył - kto chce, ten kupi. Kto nie chce, ten nie kupi. Proste.

Big-agro.pl - Internetowy sklep rolniczy

Najlepsze ceny, rabaty, promocje, tania lub darmowa wysyłka w 24 godziny!

nawozy - nasiona - opakowania - maszyny rolnicze - wapna - oferta ogrodnicza

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

#66 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 sierpień 2016 - 14:05

Stosowanie humus active

Ehh chłopaku... widzę, że jesteś może bogaty w portfelu ale na pewno nie w życiu, bo nie potrafisz sobie ogarnąć ciekawszych zajęć jak pisanie pod postem o czymś czego i tak nie zastosujesz "bo Ci się to nie opłaca". No dopóki sąsiadom to nie zadziała ;)

Nie bawię się dobrze, bo przykro mi że "muszę" czytać Twoje "opinie". Na szczęście Ty i jeszcze może z 5 osób "mądrych inaczej" z tego forum to zaledwie 0,001 użytkowników... tak w zaokrągleniu. Żegnam.

#67 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 14:06

Stosowanie humus active

podobnie jest z emami, intensywna reklama, część stosujących zachwala (kolega wydał w tym roku na emy kilkanaście tyś.), a badania naukowe nie potwierdzają tych rewelacji

#68 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 10 sierpień 2016 - 14:18

Stosowanie humus active

podobnie jest z emami, intensywna reklama, część stosujących zachwala (kolega wydał w tym roku na emy kilkanaście tyś.), a badania naukowe nie potwierdzają tych rewelacji

Tu chodzi o coś innego - my tego nie produkujemy, nie dokonujemy dystrybucji na jakąś wielką skalę. Po prostu sprzedajemy to u siebie w terenie i w sklepie internetowym. Nie sprzedajemy tego co ktoś nam przyjedzie i wciśnie - mamy ograniczony katalog produktów. Większość rzeczy testujemy u siebie - działa - wrzucamy. Jest do d*py, to nie sprzedajemy, bo nie będziemy szajsu nikomu wciskać.

Problem jest taki, że przy każdym produkcie jaki tu wstawimy, zwężona grupka osób (tych samych) ma do nas jakieś problemy, zarzuca nam oszustwo, wciskanie czegoś ludziom. Jesteśmy non stop atakowani, osoby te najczęściej nie przedstawiają żadnych dowodów, rzucają w bezczelny, chamski sposób słowa na wiatr. 

Załóżmy sytuację - masz sklep o nazwie Kwiatek. Sprzedajesz tam produkty (które załóżmy znasz, przetestowałeś).

Przychodzą do Twojego sklepu klienci, a 10 stałych osób stoi przed sklepem i mówi ludziom że ten produkt jest do d*py, ten jest niezdrowy, od tego się pochorujesz, od tego zatrujesz, ten produkt jest kilka groszy drożej niż tam, że wciskasz ludziom serki - CHOCIAŻ NIGDY TEGO PRODUKTU NIE JEDLI, ALBO NAWET NIE WIDZIELI GO. Za przeproszeniem - nie wk*łbyś się, że tacy idioci odwalają Ci taki czarny PR?

Grunt, aby Ci "bogacze", którzy nie muszą "wciskać" tego, mieli potem za co się tłumaczyć, jeżeli wyjdą problemy ze stratami finansowymi przez rzucanie nieuzasadnionych i kłamliwych bajeczek, na największym publicznym forum rolniczym.

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

#69 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 14:43

Stosowanie humus active

EMy czyli efektywne mikroorganizmy - występują one właśnie w Humus Active i wychodzi dużo taniej. (Nie mówię, że EMy oferowane przez firmę na literę G. nie są dobre, czy nie są lepsze - nie porównywałem tego).

Czyli uważasz, że Twój kolega źle zrobił? (bo do końca nie rozumiem). Stosuje od dłuższego czasu czy pierwszy raz zakupił?

Pozdrawiam.

#70 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 18:04

Stosowanie humus active

Jeżeli chodzi o EMy to używam od 3 lat i już z doświadczenia mogę powiedzieć że efekty są (czy ekonomiczne to trudno przeliczyć) ale w latach normalnych (bez suszy).Pierwszy raz zastosowałem gdy nie brakowało wilgoci (3 lata wstecz) i w kolejnym roku (pierwszy rok suszy) rośliny lepiej się broniły, w kolejnym gdy już było sucho efektów brak. w zeszłym roku zastosowałem też UGmax-a (susza) i efekt marny. 

Dlatego moim zdaniem w okresie suszy te środki nie wiele dają i podobnie będzie z Humus Active, a wytłumaczenie wydaje się mi dość proste: życie to woda i woda to życie a preparaty są biologiczne więc bez wody nie da rady.

A historyjki że od ich zastosowania przybywa wody można opowiadać, karalne to nie jest (niestety), bo niektórym spieszno do wymierzania sprawiedliwości. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 18:29

Stosowanie humus active

Jeżeli chodzi o EMy to używam od 3 lat i już z doświadczenia mogę powiedzieć że efekty są (czy ekonomiczne to trudno przeliczyć) ale w latach normalnych (bez suszy).Pierwszy raz zastosowałem gdy nie brakowało wilgoci (3 lata wstecz) i w kolejnym roku (pierwszy rok suszy) rośliny lepiej się broniły, w kolejnym gdy już było sucho efektów brak. w zeszłym roku zastosowałem też UGmax-a (susza) i efekt marny. 

Dlatego moim zdaniem w okresie suszy te środki nie wiele dają i podobnie będzie z Humus Active, a wytłumaczenie wydaje się mi dość proste: życie to woda i woda to życie a preparaty są biologiczne więc bez wody nie da rady.

A historyjki że od ich zastosowania przybywa wody można opowiadać, karalne to nie jest (niestety), bo niektórym spieszno do wymierzania sprawiedliwości. 

Pierwsza część wypowiedzi merytoryczna - super. Zgadzam się z nią.

W drugiej, czyli "historyjki" już nie, bo nigdzie nie napisałem, że przybywa. Dokładnie wytłumaczyłem to wyżej więc na prawdę nie wmawiaj mi tego. W naszej ofercie, sklepie, na ulotkach itd. również nie jest napisane, że od Humusu "przybywa" wody. Twierdzę jednak, że kwasy humusowe, których akurat jest bardzo dużo w Humus Active, przyczyniają się do gromadzenia wody w glebie. Ograniczają jej parowanie, a więc jak to napisałeś "rośliny lepiej będą się broniły". Humus wpływa również na rozwój systemu korzeniowego, a więc im lepsze korzenie tym roślina "radzi sobie" lepiej - to akurat jest łatwe do sprawdzenie. Kup sobie jakąkolwiek sadzonkę i zamocz przed posadzeniem korzeń w roztworze z Humusem.

Podsumowując: po pierwsze woda i obornik. Jeśli nie ma obornika i są deficyty wody to warto zastosować Humus Active i w związku z jego stosunkowo niską ceną jest to ekonomicznie uzasadnione w większości przypadków.

Pozdrawiam.

#72 Share Dziugiello

Dziugiello

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Jest ich dużo

Napisany 10 sierpień 2016 - 19:06

Stosowanie humus active

Armand a jesteś w stanie napisać jakie stężenie kwasów humusowych jest w Humus active, ??? i z czego są otrzymane???

#73 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 10 sierpień 2016 - 20:53

Stosowanie humus active

Kolego dobra rada - zrób interes życia i pozwij wszystkich którzy twierdzą że twój produkt nie działa :) 

Ale jest jedno ale - musisz udowodnić że działa - więc tego nie zrobisz :)))) 

Więc moja dobra rada - daj sobie spokój z naciąganiem biednych rolników -oni mają naprawdę wystarczająco dużo problemów , bez dodatkowego ich dojenia na cudowne środki...... 

A i tak na marginesie - parę cytatów z ulotki -

"Przyśpiesza rozkład materii organicznej, tworząc próchnicę".    - Szczególnie że próchnica to materia organiczna :)

"Zawiera makro, mikro i ultra elementy w proporcji optymalnej do wzrostu rośliny." - oczywiście to produkt inteligentny i wie jaka będzie to roślina i zmienia swój skład tak ???

"Nie posiada okresu karencji." - oczywiście że nie - bo nie jest zarejestrowany jako śor - bo musiałby być przebadany i udowodniona skuteczność 

HUMUS ACTIVE zastosowany 2 krotnie w roku doglebowo i 2-4 razy dolistnie w okresie wegetacji rośliny powoduje wysokie i zdrowe plonowanie nawet na słabych glebach a po paru latach systematycznego stosowania możemy doprowadzić do poprawienia klasy gleby. -  bez komentarza 

#74 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 21:13

Stosowanie humus active

Kolego dobra rada - zrób interes życia i pozwij wszystkich którzy twierdzą że twój produkt nie działa :)

Ale jest jedno ale - musisz udowodnić że działa - więc tego nie zrobisz :)))) 

Więc moja dobra rada - daj sobie spokój z naciąganiem biednych rolników -oni mają naprawdę wystarczająco dużo problemów , bez dodatkowego ich dojenia na cudowne środki...... 

A i tak na marginesie - parę cytatów z ulotki -

"Przyśpiesza rozkład materii organicznej, tworząc próchnicę".    - Szczególnie że próchnica to materia organiczna :)

"Zawiera makro, mikro i ultra elementy w proporcji optymalnej do wzrostu rośliny." - oczywiście to produkt inteligentny i wie jaka będzie to roślina i zmienia swój skład tak ???

"Nie posiada okresu karencji." - oczywiście że nie - bo nie jest zarejestrowany jako śor - bo musiałby być przebadany i udowodniona skuteczność 

HUMUS ACTIVE zastosowany 2 krotnie w roku doglebowo i 2-4 razy dolistnie w okresie wegetacji rośliny powoduje wysokie i zdrowe plonowanie nawet na słabych glebach a po paru latach systematycznego stosowania możemy doprowadzić do poprawienia klasy gleby. -  bez komentarza 

Kolego dobra rada - naucz się czytać ze zrozumieniem. To nie jest NASZ produkt, to produkt który sprzedajemy w NASZYM sklepie.

Wybacz, ale reszty nie przeczytałem, gdyż chyba w tej sytuacji nie ma sensu :P

#75 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 10 sierpień 2016 - 21:35

Stosowanie humus active

Znalazłem temat i też coś napiszę. W ubiegłym roku wziąłem na próbę właśnie tego rosahumusa do rozpuszczania. Tak na próbę w buraki poszło wiosną chyba 2 kg/ ha i tu trudno mi mówić o jakichś efektach działania bo nie było nic do porównania.

Co do eksperymentu to rozrobiłem 0.5 kg w konewce 20 l i na próbę wylałem to na niewielkiej plantacji maliny jesiennej. Jako że rządek mam podzielony co ok 3m kołkami drewnianymi to lałem 3 m rosahumus i 3m przerwy i tak chyba po 4 pola zrobiłem. Było to wiosną, chyba kwiecień jak maliny ledwo wychodziły z ziemi.

W czerwcu przypomniałem sobie o tym eksperymencie ( brak czasu, maliny to "uboczna" produkcja żony). Poszedłem zerknąć na ten rządek i powiem że się zdziwiłem. 

Maliny potraktowane rosahumusem b yły na oko 20-30 cm wyższe od tych bez tego dodatku. 

Dodam że były normalnie nawożone przyzwoitym nawozem a w tym okresie u mnie (lubelskie) nie brakowało wody.

Susza przyszła dopiero pod koniec lipca ale akurat maliny były nawadniane więc trudno mówić o wpływie rosahumusa na warunki stresowe.

Co do owocowania to trudno powiedzieć bo trzeba by rwać osobno i ważyć. 

Zdaję sobie sprawę że dawka jaką tam dałem była bardzo duża w porównaniu do tego co jest zalecene ale (przynajmniej dla mnie) nie ulega wątpliwości że jakieś pozytywne działanie ten preparat ma. 

Dołączę do dyskusji swój post z wiosny i kolejne spostrzeżenia z tego sezonu. Nie kupuję Humusa Active tylko Rosahumus http://agrosimex.pl/...kwasy-humusowe/ z innej firmy w stałej postaci do rozpuszczania w wodzie. Rozpuszczanie dość uciążliwe ale z uwagi na cenę wybieram taką formę. W tym roku poszło tego u mnie wiosną 50 kg w tym na 7 ha buraków zalecana dawka, jeden hektar kontrolnie zostawiony bez rosahumusa, duża dawka we wspomniane już maliny i na próbę opryskałem dawką ok 10 kg/ha kawałek pszenicy i kawałek rzepaku. Efekty?

Maliny wyrosły w tym roku wielkie jak nigdy.

Buraki po rosahumusie może minimalnie większe ale rok jest dal nich ogólnie sprzyjający więc bardzo trudno to ocenić obiektywnie.

Pszenica i rzepak - nie zauważyłem kompletnie żadnych różnic w roślinach traktowanych humusem i tych nie traktowanych. Ani w plonowaniu ani w wyglądzie. 

Czy za rok zastosuję? Myślę że na buraki i maliny raczej tak. Coś w tym chyba jednak jest choć po dwóch latach stosowania tego trudo jeszcze być czegoś pewnym na 100% Będę dalej obserwował efekty działania. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#76 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 21:49

Stosowanie humus active

taka dyskusja kiedys przetoczyla sie przez rolnicza prase-wyniki byly zalezne od tego kto oplacal badania  :D  :D  :D

niezalezne badania panstwowych instytutow wykazaly ze stosowanie roznych tego typu wynalazkow nie ma ekonomicznego sensu-jak napisal jeden z profesorow w 1 kg dobrze przefermentowanego obornika jest wiecej mikroorganizmow niz w kg tych specyfikow.

susza,brak nawozenia organicznego i wapnowania, niewlasciwe nawozenie mineralne,mechaniczna degradacja gleby w ciagu kilkudziesieciu lat doprowadza do totalnej degradacji gleby i zadne wynalazki temu nie zapobiegna.........

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#77 Share MaciejTamiski

MaciejTamiski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 22:00

Stosowanie humus active 2 lata temu dalem EM na slome kukurydzy zamiast azotu bo nie mozna laczyc zeby ich nie pozabijac i nigdy wiecej nie uzyje tego bo po azocie czy po EM resztki z kukurydzy zostaly, a po azocie lepiej pszenica jesienia wyglądał, za drogie cholerstwo najpierw za ta kase dajcie potasu(przy suszy najwazniejszy!) i fosforu dodatkowo tyle ile byscie za te EM czy inne humusy kupili i zobaczycie roznice, uwazam ze te specyfiki i aminokwasy to dla tych co robia wszystko na tip top i juz nie maja sposobow na zwiekszenie plonow, a glebe napewno chemia, zajechali a dla nas prostych rolnikow to jeszcze nieoplacalne

#78 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 22:29

Stosowanie humus active

A jak na mikroorganizmy wpływają środki owadobójcze które miesza się z glebą np dursban? 

#79 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 22:38

Stosowanie humus active

Widziałem kilka pozytywnych komentarzy na AgroFoto... i nie tylko.

Badania: http://www.humusacti...e/wyniki-badan/

Powiesz, że niewiarygodne, "nienaukowe" itd. Ok, niech będzie...  Proponuje Ci abyś sam przeprowadził takie badania, czy po prostu obiektywny test produktu, bo mam wrażenie, że Ciebie nic nie przekona... mogę się mylić czy to Ty (nie chce mi się szukać postów) ale twierdzenie, że coś jest "gównem" bo się to pierwszy raz widzi na oczy to niepoważne więc jak mamy rozmawiać?

Szkoda że twoja wiedza na temat dobrodziejstwa tego shitu opiera się jedynie na:

- pozytywnych komentarzach AgroFoto

- badania własne producenta

A może byś tak znalazł sobie bardziej przyzwoite źródła, a chociażby taki sobie zwyczajny

Państwowy Instytut Rolniczy z Puław:

,,Wyniki badań własnych, podobnie jak szeregu do-
świadczeń przeprowadzonych w kraju i za granicą, wska-
zują, że preparaty określane jako Efektywne Mikroorga-
nizmy (EM) nie mają istotnego wpływu na plonowanie
roślin i właściwości gleb. Użyźniacz glebowy (UGmax)
w badaniach własnych i w większości badań innych au-
torów krajowych również nie wykazuje korzystnego od-
działywania na plony roślin i jakość gleb. Stosowanie tych
produktów w praktyce rolniczej nie ma więc uzasadnienia.,,

http://www.iung.pula...ne/6/PJA6_4.pdf

Badania producenta szczerze mówiąc też nie ma czym się chwalić, po pierwsze wiarygodność jest ich nikła, ale jeśli nawet uczciwości jest w nich wiele to przyrostów już nie koniecznie.

http://www.humusacti...e/wyniki-badan/

Dajmy na tapetę choćby te truskawki z samego dołu str.

plantacja p. Machaj po humusie wypadła znacznie grzej gdyż waga jednego owocu wyniosła 11,81g, natomiast na kontroli 14,03g

W Dąbrowicach się udało, ledwo ale jednak.

Jabłonki i reszta tak samo, wynik lawirują między sobą, raz humus bierze górę, raz kontrola i tak w koło.

Za przeproszeniem - nie wk*łbyś się, że tacy idioci odwalają Ci taki czarny PR?

koleś hola, hola. Idiotą to jak chcesz możesz być ty i ci którzy kupią od ciebie to gówno które do niczego konkretnego nie służy w zalecanej ilości.

Zamiast się wk*wiać powinieneś się wstydzić. Weź się za uczciwą pracę a gwarantuję że nikt nie będzie robił czarnego PR.

Wparowałeś tu nie wiadomo skąd i jak, sprzedajesz siarczan wapnia z przebitką w setkach %, 20 litrami emów chcesz robić polną rewolucję i strzelasz focha gdy słyszysz konstruktywną krytykę. Tak to jest jak bachory biorą się za prowadzenie biznesu.

Widziałem wcześniej dawałeś komuś rady. To i ja mam dla ciebie, z siarczanem wapnia już wiesz w której kopalni się kupuje set procent  taniej od ceny oferowanej przez was. A teraz jeśli chcesz uzyskać taki efekt jaki wypisuje producent humus na pudle, weź beczkę, najlepiej 12, o tysiącach mówię. Napełnij serwatką pod sam korek i lej taką ilość na 1 ha.

Edytowany przez damianzbr, 10 sierpień 2016 - 22:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 05:16

Stosowanie humus active

No tacy Wujkowie Dobra Rada myślą że jak kogoś sądem postraszą to Wszyscy pobiegną kupować te szajsy :P :P :P :P