Nikita_Bennet

NH8050 Clayson - czujnik temperatury

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

Witajcie.

 

Jak macie w swoich kombajnach zamontowane czujniki od temperatury?

Mój jest wkręcony w głowicę i coś źle wskazuje.

 

Można taki gdzieś nabyć w sensownych pieniądzach?

 

Jak go wykręcić, żeby nie narobić bałaganu.

 

 

 

PS: Myślę wkręcić tymczasowo czujnik w obudowę termostatu (ciut inny ale poprawnie wskazuje temperaturę).

 

-edit-

oznaczenie z czujnika 097022 01 k2 3/8 18 12v producent jeager Made in France

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam wkręcony w głowicę więc tak ma pewnie być.Dobierz czujnik żeby gwint ci pasował i powinno być dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Thx za odp.

Wskazania będą błędne - wczoraj sprawdziłem dwa wkładając je do chłodnicy po rozgrzaniu silnika. Jeden był od C385 a drugi od innej maszyny. Ten z C385 wskazywał wyższą temperaturę niż ten drugi.

 

PS: a nr na czujniku masz czytelne?

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zmartwić,bo mam identyczny czujnik jak ten który podałeś.

Jeszcze jedną opcją jest kupienie czyjnika i zegara w zestawie,np.od stara(tak robiłem w bizonie bo mi szwankował)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja do deutza kupiłem w pierwszym, lepszym sklepie motoryzacyjnym, pasował od ciężarówki mercedesa - tzn te same numery, wpiszą w komputer numer i coś Ci dobiorą. Jaegera masz i w ciężarówkach i w ciągnikach z francji więc nie powinno być problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Muszę cię zmartwić,bo mam identyczny czujnik jak ten który podałeś.

Jeszcze jedną opcją jest kupienie czyjnika i zegara w zestawie,np.od stara(tak robiłem w bizonie bo mi szwankował)

dzięki za sprawdzenie. Będę szukał takiego aby pasował. Wiem że jest jeszcze wersja czujnika do wkręcenia w termostat ale dopiero go złożyłem i nie chcę zrywać wszystkiego bo to parę godzin roboty.

Ja do deutza kupiłem w pierwszym, lepszym sklepie motoryzacyjnym, pasował od ciężarówki mercedesa - tzn te same numery, wpiszą w komputer numer i coś Ci dobiorą. Jaegera masz i w ciężarówkach i w ciągnikach z francji więc nie powinno być problemu

No właśnie jutro podjadę bo potrzebuje parę rzeczy do przyczepy samochodowej to podpytam.

 

-EDIT-

dopasowany na gwint od ciągnika ford/nh-temperaturowo też widać że dobrze wskazuje, jutro może się przekonam jak nie wleje.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj