Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znikający olej z Forterry

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichaBonin

MichaBonin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 07:45

Znikający olej z Forterry Mam pytanie odnośnie Forterry 135. Silnik typ 1605. Czy to normalne aby zużywał kilka litrów pomiędzy wymianami? Ciągnik jest z 2012 i trochę dziwne się wydaje. Czy to przez to że mocno wysilony?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znikający olej z Forterry Dzisiaj, 03:41
  •  

#2 Share Roman_h2

Roman_h2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 08:34

Znikający olej z Forterry sprawdź czy przez uszkodzony uszczelniacz na pompie nie ucieka ci do tylnego mostu albo układu kierowniczego

#3 Share MichaBonin

MichaBonin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 08:48

do tylnego most nie może bo pompy ( są dwie) umieszczone są na korpusie skrzyni biegów . A czy do wspomagania to musze zobaczyć czy nie przybywa 

#4 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 19:48

ja mam forterre 95 z 2012 i też sporo oleju bierze jak zgłaszałem w serwisie to powiedzieli że żadszy olej jest bo co 500h się wymienia i trzeba pilnować i dolewać tak też robię ma zrobione ok 2600 mth ale silnik chodzi dobrze

#5 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 21:30

Nie dymi ci moze zbyt niebiesko lub siwo? Moze pompa wtryskowa jest zdeczka felerna i pompuje olej ? Wszystko się zdarzyc może bo ma centralne smarowanie 

Mój Wladimirec podbija świat

#6 Share MichaBonin

MichaBonin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 22:05

dymi na niebiesko tylko chwilę po odpaleniu zimnego silnika . Potem wgl nie dymi

Jeżeli by uciekał przez uszczelniacz pompy wspomagania to wywlało by nadmiar oleju przez odpowietrznik w zbiorniku oleju wspomagania . A tam stan jest taki jaki był od nowości  :)

ja mam forterre 95 z 2012 i też sporo oleju bierze jak zgłaszałem w serwisie to powiedzieli że żadszy olej jest bo co 500h się wymienia i trzeba pilnować i dolewać tak też robię ma zrobione ok 2600 mth ale silnik chodzi dobrze

tylko że mój ma 500 mth. 

#7 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 22:29

Do tej pory kiepsko jedną zmiane zrobiłeś. Mój zetor na początek też więcej zużywał oleju i bez "dolewki" sie nie obyło. Obecnie ma 1700 mth i się unormowało, owszem ubywa, ale spokojnie 500 godzin przepracuje bez dolewania. Na twoim miejscu poczekałbym do następnej zmiany. Lejesz olej Aral ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 16:42

mój na począdku to żłopał olej teraz tylko łyka ale dostaje po d*pie to się nie przejmuje tym zbytnio

a kiepska sprawa bo mam jeszcze rok gwarancji ale limit mtg. przekroczony i kiszka po gwarancji w serwisie mówili że pierwszy raz taką sytuacje mają

#9 Share MichaBonin

MichaBonin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 19:39

raz zmieniali olej na gwarancji i po już sam zmieniałem . Wlałem olej Shell Helix HX 7 Diesel zgodny z zaleceniami w instrukcji obsługi

#10 Share MichaBonin

MichaBonin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 20:35

Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym i mówił że ani kropli jego forterra 135 nie zużywa a znowu inny znajomy mówi że jego też ma spore pragnienie na olej 

#11 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 12:08

moja starsza która chodzi na gęstszym oleju też nie bierze a ma ok 6k godzin nastukane zależy od egzęplarza chyba

#12 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 19:39

6000Mth to już chyba niewiele brakuje do generalki ? Koledzy wcześniej instrukcje obsługi Zetorów podawały średnie zużycie oleju silnikowego o określonych parametrach na  kilwoatogodzinę ,więc trzeba byłoby to porównać ze zużyciem w waszych ciągnikach i będzie wiadomo czy wychodzi dużo czy mało

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:34

raczej remontu narazie nie przewiduje w okolicy jest kilka zetorów serii x540 co mają ponad 10 tys. i dobrze chodzą a silniki podobne więc sie nie martwie