Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichaBonin

MichaBonin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 13:32

Witam!

Mam pytanie. Mam zamiar kupić ciągnik klasy 80 KM używany. Jedynym kryterium ograniczającym jest udźwig tylnego TUZ min. 1500 kg.

Na oku mam Ursusa 914 lub MTZ-a 82 ( ten z kabiną z drzwiami otwieranymi na maskę). Cena max 30 000 zł. Który polecacie bardziej? Jak to jest z awaryjnością, cenami części, spalaniem, obsługą, w którym się wygodniej pracuje? Chyba że za tą cenę coś lepszego polecić?

Edytowany przez MichaBonin, 26 lipiec 2015 - 14:46.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM? Dzisiaj, 00:03
  •  

#2 Share patryk741

patryk741

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 13:51

Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM? powiem tak mam mtz 82 ale z dużą kabina i osobiście polecam jest bardzo tani w naprawie i bardzo mało awarii mam jestem z niego bardzo zadowolony i osobiście polecam a co do spalania to nie narzekam na te prace i jakim je sprzętem wykonuje jestem bardzo zadowolony jeden z wsi tej co mieszkam kupił 914 i narzeka ze spalanie jest wysokie i jakoś nie ma takiej siły i tak wogole robotę robi ale tak jakoś

#3 Share Mario5

Mario5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 13:52

Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM? <p>Jeśli chcesz żeby podnosił maszynę 1500 kg to ursus będzie miał problem</p>

#4 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 26 lipiec 2015 - 14:00

Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM? wysokie spalanie ? panowie konkrety , dla jednego duze spalanie to 30l a dla drugiego 10l ;)

#5 Share matrixXDPL

matrixXDPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 14:05

Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM? Polecam MTZ 82 miałem z nim doczynienia bardzo dobra i jak na swoją cenę silna maszyne.Jedyny proble to że biegi trochę ciężko wchodzą.Chyba że to tylko u mnie.

#6 Share cichyh32

cichyh32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 14:25

Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM? Ja polecam traktor same Explorer II. Posiadam takiego i mogę śmiało powiedzieć że traktor jest nie do zdarcia, mam go 6 lat robi miej więcej 1000 mth rocznie, pracuje w ładowaczu i siewniku, kiedyś jeszcze ladowalismy ziemię bo robiliśmy lagune 700 metrów sześciennych. Robiony był w nim silnik i rewers (niekontrolowany wyciek oleju). Także śmiało moge polecić, a w przyszłości mam zamiar kupić jakiegoś same Silver 130 km.

#7 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 15:27

ludzie co wy tego mtz tak wychwalacie mialem okazje tym sie przejechac tragedia biegi to sie czeba z nimi silowac komfort zaden wycieki z skrzyni i hudrauliki wszedzie ja nie wiem jak on na ten olej wyrabia 1 plus czesci tanie ale czy to plus?jak ciagle cos czeba klepac za 3000tys to zetorka 10145 ladnego kupi pozd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jarek2030

jarek2030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 17:09

Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM? polecam Case 745xl posiada 75/80 km ma klimatyzowaną kabinę amortyzowane siedzenie jest bardzo przeszklona klimatyzacja radio A jest bardzo prosty w obsłudze posiada sprzęgło walka wom polecam bo mam ten ciągnik 4 lata

#9 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 26 lipiec 2015 - 17:21

Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM? polecam mtz82 ale z dużą kabina, z małą nie kupuj. Ciągnik nieśmiertelny, części bardzo tanie, zresztą rzadko się psuje. zwróć uwagi na wycieki. Pali mniej od ursusa :-) i komfort w dużej kabinie lepszy jak w ursusie.

#10 Share MichaBonin

MichaBonin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 21:31

ojciec miał kiedyś mtz 80 i stąd moje zainteresowanie . aczkolwiek jego był mocno styrany i jak przestał olej wyciekac oznaczało że należy dolać :-p  mimo tego nie był zbytnio awaryjny poza hydrauliką 

polecam Case 745xl posiada 75/80 km ma klimatyzowaną kabinę amortyzowane siedzenie jest bardzo przeszklona klimatyzacja radio A jest bardzo prosty w obsłudze posiada sprzęgło walka wom polecam bo mam ten ciągnik 4 lata

a jak z częśiami zamiennymi do owego case'a ?

#11 Share jarek2030

jarek2030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 15:22

Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM? Z częściami nie ma problemu na portalach np allegro, Olx znajdziesz firmy które mają takowe części :)

#12 Share MichaBonin

MichaBonin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 22:09

A co powiecie o MF-ie 3060 ? Słyszałem że skrzynie biegów wymagają specjalnej troski inaczej strajkują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share skowera_1998

skowera_1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 lipiec 2015 - 13:29

Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM? Same Explorer 80 za 30tyś z haczykiem kupisz, hydraulika mocna bardzo zwrotny i komfortowy cały dzień można pracować i głowa nie boli w przeciwieństwie do mtz, spalanie jak na taki ciągnik bardzo małe, świetnie nadaje się też do tura :D

Dodaj odpowiedź