olimp72

merkator vs protektor

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
olimp72    0

Witam mam pytanie jakie są różnice między clasem merkatorem a protektorem czy senatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Wydajnosćia a tak naprawde to chyba tylko długoscią wytrząszaczy im dłuższe tym wiecej kombajn jest przerobić na godzinę. Z tych Najwydajniejszy jest Senator Pożniej dano mu nazwę Mercator 70 lub 75. Mercator jest następny i to jest średniej wydajności kombajn następca to mercator 60. A protektor To najmniejszy z rodziny i ma oznaczenie mercator 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Aha to tego nie wiedziałem właśnie, chcę sprzedać swojego bo mam małego corsara aleprzybyło trochę pola i chciałbym właśnie zmienić na coś większego, mój mechanik mówi że lepiej do 20 tyś kupić bizona ale jakoś przyzwyczaiłem się do  claasa i fajnie mi się nim pracuje tylko ma mały przerób na godzine i średnio radzi sobie z gryką i gorczycą które sieje znaczy gorczyce mam zamiar właśnie, bo sieję rosliny pod pszczoły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Twój mechanik jest cwany bo mówi bizona kup i bedzie psuł się co troche a on będzie kasę łoił za niby naprawę. Jabym starał sie rozejrzeć sie za dominatorem 80 85.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Tak facelia lepsza ale u mnie w sumie piach i nie chce za bardzo rosnąć ;p po za tym nawet nwm czy kombajnem takim zwykłym to pójdzie :), Dominator też dobry ale nwmczy do 20 000 coś by się znalazło sensownego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Daj spokój. U mnie są praktycznie tylko 6 klasy i znam człowieka który to wsiał. Fakt, urosło zachwaszczone, ale nic z tym nie robił oprócz wsiania. Kosiłem mu to merkatorem i dawał radę. Plonu kosmicznego z tego nie ma, ale do siewu wystarczy, a i sporo zostanie. Tyle że kilo chyba 20zł stoi. Za to chyba 25kg na hektar się sieje.

 

W każdym razie koleś ubył uradowany. Mówi że nigdy nie miał tyle miodu. Mówi że z ula to 30kg na sezon, a ile w tym prawdy to Ci nie powiem bo się nie znam

Edytowano przez wojtoon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj