Skocz do zawartości

Zdjęcie

MDW 525H problem z czyszczeniem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pi0tr

pi0tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 17:46

Witam. Mam w swoim gospodarstwie kombajn MDW 525H, kombajn ogólnie spisuje się nieźle poza jedną dość uciążliwą dolegliwością. W trakcie omłotu zboża trochę słomy przedostaje się na sita i dostaje się ona między żaluzje. Po około godzinie przednia część górnych sit zabita jest słomą i należy je oczyścić, Dzieje się tak tylko z przodu sit, nawet przy dosyć silnym wietrze. Ponieważ słoma spada też na sita dolne jej część przedostaje się do zbiornika na zboże. Jakieś pomysły co z tym fanem można zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MDW 525H problem z czyszczeniem Dzisiaj, 16:30
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 25 lipiec 2015 - 19:00

Gdzieś może być gumowy fartuch który chroni przed dostawaniem słomy u ciebie jest porwany a drugą sprawa sito żaluzjowe nie powinno pusćić słomy  odstęp  zmniejsz i upewnij się ze masz wszystkie listki na sicie. Może masz za małe obroty podsiewacza jeśli  nie jest sprzeżone z całym bębnem młócocym. Ale jeśli  miałbyś za małe obroty na bębnie to powinno go zapchać.

#3 Share pi0tr

pi0tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 19:47

Gdzieś może być gumowy fartuch który chroni przed dostawaniem słomy u ciebie jest porwany a drugą sprawa sito żaluzjowe nie powinno pusćić słomy  odstęp  zmniejsz i upewnij się ze masz wszystkie listki na sicie. Może masz za małe obroty podsiewacza jeśli  nie jest sprzeżone z całym bębnem młócocym. Ale jeśli  miałbyś za małe obroty na bębnie to powinno go zapchać.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Jeśli chodzi o obroty bębna to mam około 1000 na żyto, podsiewacze mają obroty niezależne od bębna (napęd z koła odrzutnika). Inne ustanwienia to wiatr na 1200 i klepisko pod separatorem na środkowy otwór. Mógłbyś doprecyzować o jaki fartuch gumowy chodzi i w którym jest on miejscu? U mnie pod silnikiem, za separatorem na początku wytrząsaczy jest fartuch w całkiem niezłym stanie.

#4 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:04

Sprecyzować to nie mogę(bo mam Claasa) ale metodę dedukcji wywnioskuje że tak jest musisz drogę jakoś prześledzić jak z bębna idzie na wytrząsacze. A podsiewacz przyspiesz jak ma jakaś regulacje tylko nie przesadź żeby nie wyrwało ci podsiewacza do tyłu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pi0tr

pi0tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:20

U mnie niestety nie ma regulacji szybkości podsiewacza, dzięki za odpowiedź, będę próbował jakoś wykombinować przyczynę.

#6 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 21:14

Mam taka samą maszynę i myślę że wentylator na 1200 to sporo za mało w życie.Zostały u mnie zapiski ustawień poprzedniego właściciela i na pszenicy miał wentylator 1500-1700, myslę że w życie powinno być tak samo bo ziarno żyta jest ciężkie i stosunkowo nie za duże.

#7 Share pi0tr

pi0tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 17:29

A jak ustawiasz te pierwsze krótkie sita zaraz za podsiewaczem? u mnie na nich jest największy problem z utykającą słomą, zamknięcie zmiejsza wydajność a po  otwarciu zabijają się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 21:05

Na razie nie mam doświadczenia, robiłem dopiero małą próbę w rzepaku. Z praktyki (Bizon) wiem że jak bardziej otwierasz sita to i zwiększasz wiatr i na odwrót. Pierwszy wariant ma większą wydajność i względnie dobrą czystość, drugi to przede wszystkim -czystość.

Pytanie, jakie masz te górne sita, wyglądają typowo czy może są podobne do rybiej łuski, czyli półokrągłe z przegródkami?