Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słoma na podsiewaczu i na sitach

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 07:53

Strumienice wiatru kierują wiatrem na sita, a ta słoma stoi zaraz za klepiskiem na podsiewaczu więc to raczej też nie strumienice.

Ustawia się je po obu stronach kombajnu, za wentylatorem (rys. 79): http://instrukcja.pl...e_343660990.jpg

Tu cała instrukcja: http://instrukcja.pl/i/jig_1#photo_top

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Słoma na podsiewaczu i na sitach Dzisiaj, 17:55
  •  

#22 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 11:55

wyglada jakby podsiewacz chodzil w druga strone, bo pcha na mlocarnie. Znajomy tak mial jak kupil claasa 105 powodem byl wlasnie zle zalozony pasek na podsiewacz i chodzil w druga strone

Edytowany przez kravter, 26 lipiec 2015 - 11:58.

#23 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 13:50

nom mlocarnia jest zabita (pod klepiskiem) jak otworzyłem pokrywke jak by nie popychalo tej masy dalej

Edytowany przez Tomaszeek, 26 lipiec 2015 - 13:51.

#24 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 13:57

Podsiewacz pracuje tylko w 1 płaszczyźnie i nie ma możliwości chodzić w złą stronę. On tylko buja się przód - tył. To tarka na nim powoduje, że materiał jest kierowany do tyłu kombajnu. Sprawdź, czy ta tarka na podsiewaczu jest w odpowiednią stronę skierowana: pionową ścianką do tyłu i skosem do przodu.

I jeszcze może dobrze wyczyść podsiewacz z zaległych ości po jęczmieniu, bo tworzą one takie "bochenki" i mogą całkiem zapchać podsiewacz, a także sita i wytrząsacze.

Edytowany przez XMK13, 26 lipiec 2015 - 14:00.

#25 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 14:20

xmk13, tez fakt, ale jemu akurat w claasie to pomoglo, jak? nie mam pojecia. moze cos przekrecil jak gadal.

#26 Share kkuba

kkuba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 16:05

Słoma na podsiewaczu i na sitach Powiedz kolego czy na wytrząsacze idzie ci w ogóle jakaś słoma, czy wszystko ląduje na podsiewaczu i sitach?? W bizonie nie ma możliwości źle założyć pasek od napędu podsiewacza, co innego z paskiem od wytrząsaczy, tam przy niewłaściwym jego "skrzyżowaniu" będą dziać się cuda na kiju :)

#27 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 16:51

kkuba wszystko sie da :D juz widzialem takie patenty ze szkoda gadac :D

#28 Share kkuba

kkuba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 17:08

Słoma na podsiewaczu i na sitach To chyba jakiś dobry "pseudo majster" musi być :-)

#29 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:16

czyli na ile obrotow młócić pszenice ozimą ? a klepisko na ile ustawic? a powiedzcie czy moze to byc wina zardzewiałej podłogi podsiewacza?

poluzuj klepisko i zrób obroty na 700-800 i sprobój ponownie, jak to nie pomoze to porob zdjecia z boków kombajnu i wstaw tutaj

#30 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 22:14

Słoma na podsiewaczu i na sitach Idzie z tylu sloma ale fakycznie pasek zmienialem na nowy i moze zle go skrecilem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 22:49

A ja ci powiem co jest nie tak. Najprawdopodowniej oberwalo ci mocowania podsiewacza do kosza sitowego. . Wyciagnij sita wejdz do kosza sitowego i oblukaj czy nie oberwało mocowań podsiewacza z koszem czy te płaskowniki przykręcone są do podsiewacza dalej czy nie popekane obejmy tych gumowych tulej a na koniec zobaczysz ze wyrwało ci te bolce z kosza sitowego te na które zaklada się tuleje gumowe. To było u mnie w tamtym roku kilka razy sie zapchał a na koniec tak pozawijało podloge że skutki i remont mozesz zobaczyć w galeri.

#32 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 16:37

dzisiaj wyjołem sita wyczyscilem wszystko i wjechalem w pszenice i nadal jest ten sam problem fakt ze slomy jest mniej ale masa na podsiewaczu nie jest transportowana na sita nie mam pojecia co z tym jest podsiewacz niby chodzi 

Załączone miniaturki

• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

#33 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 19:05

wez zrob zdjecie z lewej strony, moze masz pozakladane jakies inne kola napedzajace/odbierajace, tu masz problem z podsiewaczem (troche slomy na sita zawsze pojdzie) nie wiem, nagraj film z pracy podsiewacza, moze podsiewacz robi za male ruchy? ta blacha z zeberkami na podsiewaczu przymocowana?

i daj zdjecia czystego podsiewacza tak zeby bylo widac te zeberka na nim

Edytowany przez kravter, 27 lipiec 2015 - 19:06.

#34 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 20:27

Patrzyłeś co napisałem? nadal upieram się że podsiewacz robi za małe ruchy. W miejscu gdzie ci zaznaczyłem bolce nie są oderwane od kosza sitowego?? 

Załączone miniaturki

• post-35263-0-10733400-1438009973_thumb.jpg

#35 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 20:35

tak sprawdzalem to jak byla wyjete sita i nic nie jest popekane napewno podsiewacz robi za male ruchy bo na full gazie wszystko stoi jak na zdjeciach czym moga byc spowodowane tak male ruchy?

#36 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 20:42

porob te zdjecia co mowie, bo wydaje mi sie ze mozesz miec odwrotnie wsadzona podloge podsiewacza

#37 Share StaryKumurun

StaryKumurun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 20:47

Może obcięło klin na kole napędowym kosza sitowego

#38 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 21:28

Nie wiem czy dobrze widze ale wydaje mi sie ze masz zle załozone paski na wariator wentylatora. To akurat nie jest problemem pewnie regulacja wiatru działa ci odwrotnie.Porób no więcej fotek do okoła bo moze zasadzka siedzi w innym miejscu naped kosza najlepiej nagraj film. Jezeli podłoga jest skręcona z koszem sitowym na 100% to problem jest w napedzie całości. To co masz na ostatnich zdjęciach to resztki plewy żadnej słomy powinien to wywalić na średnich obrotach  gdy wysypujesz ziarno. W bizonie trza być nie lada fachurą by podsiewacz włożyć odwrotnie to wykluczam. Ślizgający pasek napędu kosza wykluczam gdyż z drugiej strony napędza wytrząsacze , zanim byś zapchał podsiewacz zapchał by się słomą . Więc wał napedu podsiewacza się kręci mimośrody napędu kosza czy nie scięte kliny jak kolega słusznie zauwazył . Weż jeszcze zdemotuj pasek napędu kosza od strony schodków i zobacz czy tym dużym kłołem możesz swobodnie obracać moze coś blokuje pełny ruch posuwisto zwrotny kosza z podłogą. No nie ma huuu ... ja wspólnymi siłami ten bizon musi chodzić

#39 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 21:42

Zobacz jeszcze, czy masz ten grzebień za klepiskiem (ten po prawej na zdjęciu): http://img05.staticc...-rolniczych.jpg

Musisz wejść na wytrząsacze i zajrzeć za fartuch gumowy. Stamtąd powinno być go widać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 22:20

mam te druty sa wszystkie (grzebien) ale jak to mam zle załozone paski od wiatorw jak one sa jednakowej dlugosci