Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik sw 400 woda w oleju

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share endriu84

endriu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 21:38

Witam mamy problem silnikiem przed sezonem urochomiliśmy naszego bizona przed pierwszym  odpaleniem spr olej był ok  później odpaliłem by go umyć ale coś mi nie pasowało to to i olej był biały stwiedziliśmy że uszczelka pod głowicą to wymieniliśmy było ok po skoszeniu 2 kawałków ok 1 ha   wjechałem  do sąsiada na 20 ar  to pod koniec temp pods do 100 st patrzę a woda znów  posza do oleju co może być przyczyną  tylko nie cała woda mechanicy miówia że może być głowica gdzieś pęknięta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik sw 400 woda w oleju Dzisiaj, 14:01
  •  

#2 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 21:59

To zmieniałeś uszczelkę i nie sprawdziłeś głowicy, może jeszcze nawet jej nie planowałeś? No wiesz takie cuda to się robiło w polonezie szybko do godz 16 aby wieczorem na zabawę pojechać i już nie koniecznie wrócić. Ja tam miałem SW400 ale nigdy go nie rozbierałem, codziennie czyściłem to i się zbytnio nie grzał ale ponoć to jest ich bolączka. Ugotowałeś żniwiarkę i prawdopodobnie głowica pękła. Zacznij może od kupna testu na obecność spalin w płynie chłodniczym.

#3 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 06:05

może być wiele przyczyn głowica tuleja pęknięta lub zaniżona a ostatecznie blok ja bym radził dać do sprawdzenia jak dobra to planuj bo głowica jest długa i może się odkształcić

#4 Share endriu84

endriu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 10:44

Rozebraliśmy silnik i oddaliśmy głowice do sprawdzenia jest ok jeszcze ją będzie planował ale mechanik widział po uszczelce i po samej głowicy  że jest równa byłem też w  warztacie co głowicami się  zajmują przyłożył listwę powiedział że jest prosta to co tuleja  ale tam ponoć są suche jak we fergusonie a tuleja wygłąda na to że się też nie obniżyła.To remont czy lepiej jakiś silnik władować zamiast tego i po żniwach zrobić remont? mamy ten kombajn trzeci sezon wcześniej ani się nie grzał woda i olej cały czas sie kręciły w okolicy 80 stopni  i średni młucił u nas  20 ha a facet o którego go kupiliśmy to mówił że silnik nie był wyjmowany   kombajn rocznik 84

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 12:17

ja bym kupił za 3 tys silnik i kosił a ten sobie w zimę wyremontował i nie tracił czasu bo remąt ok 10 tys w firmie a samemu to długo się zejdzie

#6 Share endriu84

endriu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 16:00

Głowica została odebrana z warsztatu okazało że jednak była nie równa ok 3 jakieś jednostki nie wiem bo to szwagier odbierał i ten co robił to twierdzi że dużo , chyba skręcimy  kolejna próba miejmy nadzieję  że to To :)

#7 Share RobertChamela

RobertChamela

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 10:15

silnik sw 400 woda w oleju Witam. Mam problem silnik dym z grzybka i pluje olejem jaka przyczyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share robert1004t

robert1004t

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 10:43

silnik sw 400 woda w oleju U nas tez były takie same objawy i sie okazało ze na 6 tłoku wypluł górny pierscień a na reszcie były popękane i stad ten przedmuch