Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce Volvo BM 830

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zeus320

zeus320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 19:28

Hamulce Volvo BM 830

Witam serdecznie.

Czy ktoś może wie jak sie wymienia w tym kombajnie klocki hamulcowe? Po zdjęciu koła nie wydaje mi sie że można to zrobić bez dobierania sie do skrzyni biegów.

proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce Volvo BM 830 Dzisiaj, 08:19
  •  

#2 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 20:57

Hamulce Volvo BM 830

ja w volvo 1150 rozbierałem z 2 stron skrzyni na wierzchu na wałku atakującym co wchodzi do koła  masz bębny i je odkręcasz i masz okładziny ale co ci się dzieje u mnie nie hamował bo pompki stały cylinderki się zapiekły ale wszystko udało się rozruszać bez kupowania a i wężyki ciekły

#3 Share zeus320

zeus320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 21:01

Hamulce Volvo BM 830

w moim typie sa klocki hamulcowe tzn juz zostały same blachy i nie wiem jak je wymienic... Aż nie chce sie wierzyc ze aby zmienic klocki trzeba by było rozkrecac skrzynie biegów...troche to chore...

#4 Share KrystianOkopiski

KrystianOkopiski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 18:03

Hamulce Volvo BM 830 Lewastrona to male piwo zdejmujesz koło i sobie poradzisz musisz wybic bolce trzymające klocki i zdjąć tarcze.
Prawa strona niestety odkrecic ta wielką nakrętke ja uzyw klucza do rur tam jest zabezpieczenie sprezynowe i uwaga musisz zdjac prawe kolo tak jak po drugiej stronie i odkrecic 2 srobki w ramie wtedy wysuniesz walek ze skrzyni ale uwaga trzeba spuscic z niej olej wysuwasz walek powoli dobijając tarcze bo zachaczy o sprzeglo.. łatwo nie będzie ale sie uda napewno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zeus320

zeus320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 20:41

Hamulce Volvo BM 830

dzieki wszystkim za podpowiedzi... pomalutku i zrobilem wszystko...wymienilem klocki i zmienilem tarcz sprzeglowa. Jesli chodzi o wymiane klockow to wyjalem cala skrzynie i moglem sobie na stole robic znia wszystko.;)

Jeszcze jedno pytanko... jaki olej dolac hydrauliczny bo patrze ze troszeczke za malo...??

#6 Share KrystianOkopiski

KrystianOkopiski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 08:55

Hamulce Volvo BM 830 Ja lalem hydrauliczno przekladniowy bo taki akurat miałem.
Masz jakis patent na rozrbranie sprzęgła bo robilem skrzynie w swoim zalozylem bylo ok umylem go myjka bo cieklo z rozdzielacza i sprzęgła niema juz 3 raz skrzynie wyciągam w tym roku :/

Edytowany przez KrystianOkopiski, 06 sierpień 2015 - 08:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share KrystianOkopiski

KrystianOkopiski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 12:38

Hamulce Volvo BM 830

co do klocków hamulcowych mam patent na regeneracje.. tarcza sprzęgłowa z prasy i odpowiedni klej  koszt ok 30zł za 4 klocki 

Dodaj odpowiedź