Vril

Czujnik obrotów wytrząsacza Dominator 88,98 ...

Polecane posty

Vril    1

Na wysokich obrotach świeci mi się na panelu kontrolka od czujnika obrotów wytrząsacza ,Stop oraz mam alarm . 

Gdzie w Dominatorze 88 i pochodnych jest zamontowany ten czujnik ?

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć . Na obudowach łożyska wałów wykorbionych z przodu i z tyłu wytrząsacza nie widzę czujnika.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Jest z prawej strony na wałku poganiacza aktywnego wytrząsaczy.

Minimalnie za niskie obroty silnika uaktywniają ten alarm, wymagana liczba obrotów 220.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

A ja go szukałem na napędach wytrząsaczy -dzięki Jacek   :)   

Jest jakiś prosty sposób aby sprawdzić czy jest on sprawny lub czy z kablami wszystko w porządku ?

Najprościej to pewnie podmienić go np ten od sieczkarni ?    

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Też myślę, że zamienić któryś ze sprawnych.

W tym roku też mi się zaświecił ten czujnik po pierwszym uruchomieniu.

Poruszałem konektorami i się naprawił. Prawdopodobnie po myciu po kukurydzy.

Sprawdź wielkość szczeliny, może za duża albo za mała.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ok dzięki :) .Sprawdzę najpierw konektory i szczelinę a jak to nie pomoże to podmienie czujniki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Niestety ale problem chyba jest gdzieś indziej :(

Najpierw ustawiłem odpowiednią szczelinę i przeczyściłem konektory i o dziwo wszystko zaczęło działać .

Niestety na drugi dzień już przestało. 

Podmieniłem czujnik i nadal to samo . Zrobiłem mostek na konektorach i sprawdzilem kable czy mają przejście . 

Wychodzi na to że aż do miejsca gdzie wchodzą w tą metalową skrzynię w kabinie kable mają przejście . 

 

Proszę o pomoc bo ja nie mam pomysłu . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Zwiększ obroty silnika na pompie.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

To nie to :) 

Okazało się że jeden z przekźników  nie miał styku .Po wymianie przestało się drzeć :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolekk    0

Witam panowie mam taki problem w mega 208 nie mogę dojść oco chodzi na mąż obrotach swieci mi się awaryjność od wytrzasaczy czujnik podmieniony na dobry i jest dalej to samo nic nie ruszane przy tym ani nic nie wiem oco chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137

Ja mam problem z czujnikiem awaryjnosci przenosnika ziarnowego. Zapala sie przez caly dzien pare razy. Tak ze 2 do 3 razy i swieci pare minut. Czasem pare minut czasem pare sekund i gasnie. Bez znaczenie czy z pelnym czy pustym zbiornikiem. Tylko ten jeden. Konektory czyscilem i ustawilem szczeline. Ktory to ten przekaznik o ktorym pisal kolega wyzej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj