void

Dobór oświetlenia do przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
void    0

Witam, chcę kupić oświetlenie do przyczepy rolniczej ( Autosan). Czy wielkość lamp jest określona przez Kodeks Ruchu Drogowego? Czy polecilibyście sprawdzony zestaw lamp? Oprócz do przyczepy potrzebuję tylnych do MF 235. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin4512    9

kup zwykle od c360 i będzie git tez ładnie wyglądają w czwartek wrzuce zdjęcia swojej bo robilem remont. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

każda lampa która ma homologację i jet dopuszczona przez kodeks będzie ok

a lampy tylne do MF235 to chyba w każdym sklepie dostaniesz, tańszych nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Słuchaj weź zamontuj światła ledowe ładnie wyglądają i pasują do wszystkich ciągników MF-Ursus bez żadnego problemu . Do MF polecam takie https://allegro.pl/lampa-zespolona-tylna-led-12v-24v-pasuje-do-mf-i5035562387.html . Natomiast lampy tylne do przyczepy Autosan polecam także ledowe z homologacją http://olx.pl/oferta/lampa-zespolona-led-diodowa-tylna-przyczepy-lampy-CID5-ID9uZQP.html#09fc0a796f pasują też idealnie . 

 

Jeżeli się post podoba proszę o polubienie . Pozdrawiam

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Tez właśnie jestem w trakcie remontu przyczepy jak i całej instalacji. Na tył zwykle lampy typu ursus C 360 3p, niby polski Was a nawet odblysnikow nie mają, będę wyklejal taśma Alu. Na przodzie zwykle obrysowki białe niskie. Plus odblaski okrągłe. Wiec wszystko raczej seria. Nie polecam leków zwlaazcza za takie pieniądze jak tu w linku podali. Diody będą siadać szybciej jak żarówki a diod juz pierwszy laik nie wlutuje nowych. Jak juz przy temacie to jak rozwiqzujecie temat z przewodem do przednich obrysowek żeby nigdzie nie podszedł ani nie wpadł w obrotnice? myślałem o przewodzie spiralnym ale to nie taaki tani interes, chyba że źle wyszukiwalem.
leków = ledów.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Najtańsze za 15zł są najlepsze.Do tego spray,dławik i oring.

Będą służyć naprawdę wiele lat może i dłużej od polecanych Led-ów gdzie kontrolka nie będzie wskazywać prawidłowego działania kierunkowskazów.

 

IMG9900-%5B_ehrnxnp.jpg IMG0010-%5B_ehrnxxq.jpg IMG0003-%5B_ehrnxxa.jpgIMG9543-%5B_epsqhsx.jpg IMG0351JP_wqprenp.jpg

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kup jakie chcesz byle były do nich osobno dostępne klosze. Przynajmniej ja całych lamp tak nie dezeluję a klosze co chwila. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

popieram przedmówców, kupować takie które nie są drogie, są do nich klosze oddzielnie do kupienia, do tego wziąć dobre kable, ładnie pozarabiać końcówki i instalacja na lata.

Jedyne czego pilnować to aby woda się nie dostawała. My wczoraj przegląd oświetlenia/hamulców w przyczepach i wszystko działa mimo że trzy przyczepy od wiosny nie ruszane z miejsca (a niestety stoją pod chmurką). Podstawa to dobrze zrobić instalację i przemyśleć co gdzie ma być aby nie było urwanych lamp oraz łatwo było sprawdzić gdzie ewentualnie jest problem (próbnikiem).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Oringi z metra kupujesz, czy to są jakieś specjalne do lamp?

 

To akurat jest oring silikonowy na metry chyba fi4mm ale zwykły oring też może być.

Podstawa przy montażu instalacji to mocowanie kabli,jak widzę u kogoś wiszące kable to mam ochotę wziąść nóż i odciąć.

Zwłaszcza że opaski,dławiki,koszulki,uchwyty są powszechnie dostępne i nie są drogie.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

jak zrobisz raz a dobrze, z dobrych materiałów, i starannie, to będziesz miał na lata spokój

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A czemu często jest słabe światło w lampach na przyczepie? Takie ze żarówka ledwie co się świeci? To wina instalacji w przyczepie czy coś w ciągniku? Czy zamontowanie lamp led rozwiąże taki problem czy tkwi on gdzie indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

Za mały przekrój kabla, słaba masa, spadki napięcia poprzez niepewne połączenia. Po sobie widzę ze często zamiast kolejny raz lepic stara instalacje taniej i pewniej jest wywalić wszystko o zrobić od nowa, nowe przewody, nowe lampy, gniazda, kostki połączeniowe. I 5lat spokoju ze światłami w wiekowej d44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

no chyba że ktoś wybitnie zdolny wsadził żarówkę 24v, reszta jak już kolega wyżej wspomniał

cała nowa instalacja na dobrym przewodzie i gniazdach ze zwykłą lampą nie powinna przekroczyć 100zł, więc warto zrobić raz i dobrze a posłuży kilkanaście lat


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

Ja w dwóch przyczepach dałem dwa przewody 3x1,trochę dziadowanie ale działa bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Czyli przewód (5 lub 6)x1 z dodatkowym 1x 1,5 na masę powinien zdać egzamin? Podpinam 2 przyczepy więc zależy mi aby w dwóch przyczepach było porządne światło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Czyli przewód (5 lub 6)x1 z dodatkowym 1x 1,5 na masę powinien zdać egzamin? Podpinam 2 przyczepy więc zależy mi aby w dwóch przyczepach było porządne światło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

5x2mm lub 2.5mm

ja szukałem w okolicznych sklepach to w jednym dostałem odpowiedz że takich nie mają bo nikt nie zakłada tego do przyczep, chyba jestem jakiś nienormalny  :lol:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

nie ma przewodu 2mm, jest albo 1,5mm albo 2,5mm, 5x2.5mm linka można śmiało kupić tylko cena koło 10zł za metr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kupiłem przewód YLYs 7x1,5 po 7 zeta za metr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj