Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 88s -pomocy

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 13:14

Claas Dominator 88s -pomocy Mam do Was prośbę a w szczególności do posiadaczy dominatora 88s lub 98s
Mam dwa problemy z którymi muszę powalczyć po zakupie.
1. - To mam pytanie jak wam chodzi dźwignia zmiany biegów. Biegi są ułożone w typowe "H"
3 1
H
2 R
i tak najczęściej mi mówiono że tym dominatorem to się kosi na dwójce.Problem polega na tym że o ile dźwignia między
1i wstecznym oraz 2 i 3 chodzi idealnie leciutko jak w samochodzie to jeśli chcemy przełanczać z 2 na R czyli przeprowadzamy
dzwignię przez ten środek w "H" odczuwa się straszny opór .Opór jest tak duży że nie wyobrażam sobie jeździć cały dzień i zmieniać ciągle
między 2 a R .Nie wiem czy coś się blokuje czy to wina małych obrotów (Na full gazie jeszcze nie próbowałem ) -pomóżcie ;)

2- druga sprawa to dzwignia od hydrauliki -kiedy przełanczamy tą dzwignią góra dół na wszystkich funkcjach działa to dobrze tylko
kiedy wybierzemy góra dół heder to jak upuszczam to jest takie trzaśnięcie jak by coś się blokowało ale jak podnoszę to już tego dzwięku nie
ma .Dzieje się to tylko jak przesuwam dźwignię do opuszczania hederu i dźwięk się wydobywa gdzieś z podłogi przy tym rozdzielaczu.

Proszę coś poradźcie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 88s -pomocy Dzisiaj, 09:14
  •  

#2 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 02 marzec 2008 - 13:32

Claas Dominator 88s -pomocy moze ci cos pomoge do 1. mam mege 204 i mam tez hydrostat choc przy nim tez sa biegi. mi biegi tez ciezko wchodza ale ja mysle ze przez nie uzywanie ich w ciagu pracy. musialbys zobaczyc co masz z ta skrzynia biegow. ja bym przedzwonil do korbankow do serwisu i powiedzial aby przyjechali to zrobic. bedzie to kosztowac ale jak ma cos sie ze skrzynia stac to lepiej wziasc serwis. u mnie rozbierali skrzynie wiec powinni to u ciebie zrobic.
a co do 2. to moze heder zwyczajnie uderza o ziemie choc jak jest taki dzwiek to nie podobne do tego.
zobaczymy jak inni to ocenia. ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#3 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 13:54

moze ci cos pomoge do 1. mam mege 204 i mam tez hydrostat choc przy nim tez sa biegi. mi biegi tez ciezko wchodza ale ja mysle ze przez nie uzywanie ich w ciagu pracy. musialbys zobaczyc co masz z ta skrzynia biegow. ja bym przedzwonil do korbankow do serwisu i powiedzial aby przyjechali to zrobic. bedzie to kosztowac ale jak ma cos sie ze skrzynia stac to lepiej wziasc serwis. u mnie rozbierali skrzynie wiec powinni to u ciebie zrobic.
a co do 2. to moze heder zwyczajnie uderza o ziemie choc jak jest taki dzwiek to nie podobne do tego.

Dzięki ;)

Co do 1 - to raczej nie problem z skrzynią bo biegi wchodzą jak w samochodzie a ten opór jest tylko na przejściu z grupy 2-3 i 1-R (na tej poprzeczce H :) )
mi się wydaje że to raczej na dzwigniach i sterowaniu co idzie do skrzyni -może coś się przyciera albo nie nasmarowane )

A co do 2 - to nie uderzający heder ten dźwięk dokładnie wydobywa się przy podłodze tam gdzie jest ten rozdzielacz .Ten dzwięk wydobywa się
wtedy jak bym tą dźwignią przy opuszczaniu o coś haczył (jakaś blacha czy coś)

#4 Share juras

juras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 15:24

Claas Dominator 88s -pomocy Witam co do biegów to radził bym zdjąć gumę z dźwigni zmiany biegów i trochę naoliwić przesówkę.
Odnośnie hedera ten trzask powinien być wówczas gdy heder osiąga odpowiednią wysokość cięcia.
Jeżeli można wiedzieć co kupiłeś czy masz zamiar kupić.
Ja mam 88s z 1989r. ipo jednym sezonie jestem zadowolony.

#5 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 15:55

Witam co do biegów to radził bym zdjąć gumę z dźwigni zmiany biegów i trochę naoliwić przesówkę.
Odnośnie hedera ten trzask powinien być wówczas gdy heder osiąga odpowiednią wysokość cięcia.
Jeżeli można wiedzieć co kupiłeś czy masz zamiar kupić.
Ja mam 88s z 1989r. ipo jednym sezonie jestem zadowolony.

Dzięki :)

Dokładnie ten sam model i ten sam rocznik ;) ;)
Też tak myślę że to jakaś wina dźwigienek lub przesówek bo tak jak pisałem z 2 na 3 i z 1 na wsteczny to palcem mogę
wcisnąć ale jak chcę przesunąć dźwignię pomiędzy tymi grupami to jest taki opór że po paru razach wyrywa tą gumę na dźwigni.

Co do trzasku to co mam rozumieć że do tego oporu zanim usłyszymy ten trzask ustawia się wysokość cięcia czyli opuszczenia hederu
a po wciśnięciu na siłę i usłyszeniu tego trzasku heder opuszcza się maksymalnie .

Juras a gdzie się ustala wysokość cięcia ? -jestem zielony po przesiadce z Mercatora .

#6 Share juras

juras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 18:32

Claas Dominator 88s -pomocy Z prawej strony dźwigni zmiany biegów powinieneś mieć dźwigienkę ze skalą do ustawiania wysokości cięcia.
A tak wogóle radził bym zaopatrzyć się w instrukcję obsługi.

#7 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 19:16

moze ci cos pomoge do 1. mam mege 204 i mam tez hydrostat choc przy nim tez sa biegi. mi biegi tez ciezko wchodza ale ja mysle ze przez nie uzywanie ich w ciagu pracy. musialbys zobaczyc co masz z ta skrzynia biegow. ja bym przedzwonil do korbankow do serwisu i powiedzial aby przyjechali to zrobic. bedzie to kosztowac ale jak ma cos sie ze skrzynia stac to lepiej wziasc serwis. u mnie rozbierali skrzynie wiec powinni to u ciebie zrobic.

no ale to jest zupelnie inna bajka ;)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#8 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 19:21

Z prawej strony dźwigni zmiany biegów powinieneś mieć dźwigienkę ze skalą do ustawiania wysokości cięcia.
A tak wogóle radził bym zaopatrzyć się w instrukcję obsługi.

Już obadałem o co chodzi z tą wysokością cięcia.Po prostu jak ustawię tą wysokość i pchnę tą dźwignie na opuszczanie
do momentu tego trzasku wtedy jak heder się opuści do zadanej wysokości dźwignia odbije na luz i stanie na tej wysokości
którą ustalimy ;) .Jeśli chyba ustawimy wysokość na minimum wtedy już nie ma tego trzasku tylko ustawiamy na wyczucie.
W takim wypadku przydałaby się taka miarka z wskaźnikiem jak ma Mercator czy inne kombajny.

Muszę jeszcze obadać i dobrze przesmarować i wyregulować te przesówki przy dźwigni biegów

juras skoro mamy takie same kombajny powiedz jaką miałeś wydajność przy zbiorze np: pszenicy.
Ile kosiłeś hektar ? a jeszcze lepiej powiedz ile średnio wykosiłeś ton pszenicy na godzinę albo na dzień.
Kosiłeś rzepak ?

#9 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 19:25

no ale to jest zupelnie inna bajka ;)

Fakt hydrostat to inna bajka ale cóż jak sie nie ma co się lubi trzeba lubić to co się ma :) ;)
Mi tam brak hydrostatu nie przeszkadza :)

#10 Share juras

juras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 20:22

Claas Dominator 88s -pomocy Rzepaku nie kosiłem.
A co do wydajności w pszenicy i innych zbożach to od 1 do1.5 ha/godz.
Chciał bym tylko zaznaczyć że mam najwęższy heder-3.6m i bardzo rozdrobnione pole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 14:59

Rzepaku nie kosiłem.
Chciał bym tylko zaznaczyć że mam najwęższy heder-3.6m i bardzo rozdrobnione pole.

Ja mam heder 4,50 m więc ciekawe jak z wydajnością będzie.

Acha problem ciężko chodzącej dźwigni się rozwiązał -przesmarowałem ten przesówak i teraz chodzi jak w samochodzie ;)

Gdzie mógłbym nabyć instrukcje obsługi i schemat elektryczny Dominatora 88 lub pochodnych .

#12 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 16:33

Rzepaku nie kosiłem.

jaki plon byl tej pszenicy?? bo pszenica pszenicy nie rowna ;)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#13 Share juras

juras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:17

Claas Dominator 88s -pomocy Pszenicy wychodzi mi 4.5-5t. z ha.

#14 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:15

Claas Dominator 88s -pomocy my w tym roku przy plonie 7 ton/ha to tak 1.5-1.7ha\godzine zesmy robili;)

#15 Share juras

juras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:19

Claas Dominator 88s -pomocy Vril instrukcję znajdziesz na allegro,jest właśnie wystawiona.

#16 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 06:50

Gdzie mógłbym nabyć instrukcje obsługi i schemat elektryczny Dominatora 88 lub pochodnych .

polecam firme KRUQ. Maja kombajny i jak my zesmy brali to instrukcja razem z kombajnem. Zadzwon moze Ci sprzedadza
;)

#17 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 10:21

polecam firme KRUQ. Maja kombajny i jak my zesmy brali to instrukcja razem z kombajnem. Zadzwon moze Ci sprzedadza
;)

Właśnie dzwoniłem do nich i niestety sprzedają tylko instrukcje z kombajnem ale się tym nie martwię bo
już idzie do mnie ta instrukcja pocztą.Co prawda ksero ale to zawsze coś.

rataj a Ty jaki model Dominatora masz skoro taką ładną wydajność masz pewnie jechałeś na dwójce i z 7 km/h ;)
W sumie u mnie też średnio mam około 7 ton z ha więc jestem ciekaw jak będzie z wydajnością tego mojego
dominatora 88 z hederem 4,5 m

#18 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 18:08

Claas Dominator 88s -pomocy my mamy 98sl ;) heder 4.2 fajna maszyna.... ;)no na 2 szczerze ci powiem ze na 1 jeszcze nie jechalem u nas w polu idzie na 2 transport logiczne ze 3 ;)

#19 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 04 marzec 2008 - 18:24

Claas Dominator 88s -pomocy Ja tez mialem kupic Claasa Dominatora 88-98-108 z roku 1988-1995 a kupilem Mege 204 z 1998 ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 12:29

Claas Dominator 88s -pomocy Ok znalazłem następny problem i proszę o radę ;)
Czy ktoś z Was wymieniał cepy na młocarni i chodzi mi o zamienniki tych cepów.W Gąsce para cepów JAG lub innej firmy kosztuje około 230 zł
natomiast orginał Claas około 400 para.
Prośba i pytanie czy użytkujecie te zamienniki i jak się sprawują i czy warto stosować je przy różnicy w cenie za komplet około 1000 zł