Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z łąki na pole uprawne

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TomekTeam

TomekTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 08:51

Z łąki na pole uprawne

witam, mam łąkę z której chce zrobić pole do uprawy, nie którzy mówia tak że jak mam durze zielsko to zciąć i dopiero dać roundup?

Ale roundup przez liście dociera do korzeni. i nie wiem co zrobić doradzicie coś?

Mówię odrazu z góry ze jak będzie więcej głosów na zcięcie to zetne a jak nie to daje na zielsko i przez liście dotrze do korzeni i zatrzyma wzrost i dopływ wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z łąki na pole uprawne Dzisiaj, 17:40
  •  

#2 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 09:02

Z łąki na pole uprawne

po 1. to chyba teraz obowiązuje zakaz zaorywania łąk no chyba że do dopłat nie będziesz zgłaszał ...po 2. dobra dawka rundapu upali wszystko a im większe liscie tym większa powierzchnia powierzchnia wchłaniania środka z tym ze im starsze rosliny tym musisz zrobić większe stężenie rundapu w oprysku

#3 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 09:41

Z łąki na pole uprawne A do kiedy obowiązuje ten zakaz zaorywania łąk?

#4 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 10:28

Z łąki na pole uprawne Kolego nie wiem dokładnie od kiedy to obowiązuje ale chodzi w tym o to że powierzchnia gruntów zadeklarowanych jako TUZ musi być utrzymana przez okres 5 lat od daty pierwszego zgłoszenia tego gruntu do dopłat jedynym wyjściem jest utworzenie łąki na innym gruncie o tej samej powierzchni żeby zgadzała się powierzchnia TUZ.

A co do samego likwidowania to zetnij to co jej teraz poczekaj 2-3 tygodnie jak odbije i w tedy opryskasz glifosatem. Im mniejsze i młodsze rośliny to glifosat szybciej działa.

#5 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 12:43

Z łąki na pole uprawne A jak TUZ jest już dłużej jak 5 lat, to wtedy można ją zaorać i zasiać od nowa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 20:27

Z łąki na pole uprawne A podałeś go w tym roku jako TUZ?
Jeśli wyorzesz łąkę i zasiejesz od nowa to tak możesz zrobić ale jeśli przekształcisz na orne to tak jak pisałem wcześniej musisz zrobić.

#7 Share Zetor10

Zetor10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:39

Z łąki na pole uprawne

panowie ja mam taki problem. mam działkę rolną na terenie  NATURA 2000 część to łąka a druga część to trawa na gruncie ornym i chciałbym ta trawę zlikwidowac ale podobno  na NATURZE nie wolno nic robić i nie wiem  co robić może ktoś pomóc .

#8 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 15 listopad 2015 - 18:44

Z łąki na pole uprawne

Na NATURZE 2000 nie można przekształcać łąk (trwałych TUZ), a trawa na GO to jak dobrze pamiętam zwykła uprawa, tyle że chyba wieloletnia. Pytaj w ARiMR, od tego są

#9 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 20:12

Z łąki na pole uprawne

panowie ja mam taki problem. mam działkę rolną na terenie  NATURA 2000 część to łąka a druga część to trawa na gruncie ornym i chciałbym ta trawę zlikwidowac ale podobno  na NATURZE nie wolno nic robić i nie wiem  co robić może ktoś pomóc .

Nie można zlikwidować łąki na obszarze gdzie zostały wyznaczone łąki cenne przyrodniczo ale wyznaczanie tych cennych przyrodniczo łąk nie ma porównania do natury 2000 bo u mnie mam laki na tym obszarze a nie wyznaczali cennych przyrodniczo łąk więc w sumie nie wiadomo od czego to zależy, jak dostałeś wniosek o dopłaty to tam było napisane czy łąka należy do takiego obszaru

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Zetor10

Zetor10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 17:30