Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 590 Nieprawidłowa praca noża tnącego siatkę.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SirAdams

SirAdams

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 23:21

Mam problem z prasą JD 590, mianowicie od jakiegoś czasu system wysuwający siatkę w systemie automat się zawiesza na pozycji podawania siatki czyli siłownik pozostaje całkowicie wysunięty i cały czas pracuje a komputerek pokazuje kontrolkę "akumulatora".

Pozostaje w tej pozycji aż ręcznie nie podam sygnału do podania siatki a następnie przecięcia.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem lub wie co może być przyczyną takiego zachowania się komputerka?

Dodam że testowałem na postoju system podawania sznurka i wygląda że pracuje prawidłowo.

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 590 Nieprawidłowa praca noża tnącego siatkę. Dzisiaj, 23:02
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 07:28

JD 590 Nieprawidłowa praca noża tnącego siatkę. Zasilanie słabe. Pewnie z zapalniczki. Weż zasilanie grubym kablem. Plus pociągnij bezpośrenie z akumulatora. Bezpiecznik (16 A powinno starczyć) i załóż gniazdo 3 pinowe. Coś taiego: http://img-cdn.shopg...ze&fillc=FFFFFF
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 Share SirAdams

SirAdams

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 11:15

Kabel pociągnięty bezpośrednio z akumulatora 2,5 albo grubszy, gniazdo łączące takie jak przy przyczepie do świateł.

Problem pojawiał się stopniowo a nie od razu od samego początku.

Edytowany przez SirAdams, 21 lipiec 2015 - 11:16.

#4 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 12:42

JD 590 Nieprawidłowa praca noża tnącego siatkę. To gniazdo od przyczepy za bardzo moim zdaniem sie nie nadaje bo lubi przerywac i niełączyć.
Wez może wszystko poodejmuj i zamontuj jeszcze raz. Coś może lużne jest. U mnie nie łączył dobrze bezpiecznik.
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Mikos22

Mikos22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 20:34

JD 590 Nieprawidłowa praca noża tnącego siatkę. Jeśli powyższe rady nie pomogą to jeśli masz możliwość podmien sam akumulator i wytestuj, znam przypadek, że właśnie leciwy akumulator, mimo sprawności był winowajcą.

#6 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 20:43

JD 590 Nieprawidłowa praca noża tnącego siatkę. Wtedy by mial raczej ciezko odpalic
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share SirAdams

SirAdams

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 23:00

Dzięki za podpowiedź, rady pomogły. Zrobiłem przegląd całej linii prądowej od początku eliminując 3 słabe punkty styków, albo i lepiej.

1. Napięcie na akumulatorze spadało nieznacznie, napięcia na maszynie spadało o 2v.

2. Napięcie za bezpiecznikiem spadało o 1V.

3. Podłączenie masy do akumulatora grzało się.

4. Kable w jednym miejscu były tylko skręcone i zaizolowane, nie moja produkcja ;)

Podsumowując:

Oczyszczone styki bezpiecznika i gniazda bezpiecznika, do zakuwki/oczka na aku wlałem topnika a potem cyny poprawiając tym samym powierzchnię przewodzącą.

Gniazda chwilowo nie wymieniłem ale kabel rozdzieliłem na dwa piny więc zwiększyłem powierzchnię styku, miejsce w którym kable były łączone dodatkowo przeplotłem wzajemnie a następnie zalałem cyną.

Na postoju w garażu działa i zapowiada się dobrze, test końcowy odbędzie się w polu ;)

Pozdrawiam.