Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dylemat co do kupna prasy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnikc225

rolnikc225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Rybactwo

Napisany 19 lipiec 2015 - 12:12

Witam. Mam problem którą prasę wybrać będzie prasowała 10ha słomy i  sianokiszonki 40ha + jakieś 40 ha usług. Wacham się pomiędzy McHale v660, Unia Df 1,8 Vd, Jd 852, Lely Welger Rp 415 a NH Roll Belt 180 jest z czego wybierać :unsure:   mam nadzieje że pomożecie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dylemat co do kupna prasy Dzisiaj, 12:16
  •  

#2 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 12:31

Polecam Krone Comprima V150XC prasa dobra do mokrej nieprzesuszonej trawy i kruchej słomy pasowe nie do końca nadają się do mokrej nieprzesuszonej trawy...

#3 Share rolnikc225

rolnikc225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 14:25

Właśnie to by było to czego szukam :)  Tylko czy Kubota m8540 (88km) dała by rade z tą prasą? Posiadasz taką maszynę?

#4 Share szymonek

szymonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Zdjęcia są czasami słabej jakości ponieważ są robione telefonem. Zdjęcia są robione w "Gospodarstwo Rolne Klinik Norbert" Łęg.

Napisany 19 lipiec 2015 - 14:47

Dylemat co do kupna prasy ja polecam lely welger RP 445 posiadam i spisuje się bardzo dobrze.
U mnie prasuje około 2000 bel słomy rocznie 200 bel sianokiszonki i 100 bel siana i zbija bardzo dobrze nic się nie kleji na pasy. kubota śmiało sobie poradzi. u mnie chodzi z New holland t7 200 no ale w tamtym roku chodziła tez z John deere 6210 (90 km)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rolnikc225

rolnikc225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 16:13

Dylemat co do kupna prasy Wziął bym jakiś większy ciągnik i prase ale mi nie potrzebny tyle co zaorać kilka ha to nic a potrzebny mi do zielonek i do obory do obornika rozmyślałem nad tą prasą ale myślałem że za słaby ciągnik jeszcze mam 4 lata do zakończenia szkoły także po woli trzeba kupić kilka maszyn a te większe maszyny i ciągnik na PROW

#6 Share Koza22

Koza22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 lipiec 2015 - 20:24

polecam galligani mam taka

#7 Share Miastek

Miastek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 06:51

Dylemat co do kupna prasy kup McHale V 660 w mokrej też idzie sam mam taką już 2 sezon ale ta Kubota to chyba na pare noży tylko da rade ja ciągam zetorem forterra 11441 na 15 noży daje rade

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:21

Kto pisze i mówi że pasowe do suchej słomy i mokrej zielonki są nie dobre nigdy nie miał z nimi najwidoczniej do czynienia. BZDURA! ;) Sam posiadam Lely welger RP445 współpracuje z zetorem 110 KM na 13 nożach w dość dużym pokosie 60-70% mokrego materiału 10-12 km/h. Każdy wie jaka w tym roku była słoma z jarych zbóż, u siebie w takiej jeździłem 3 szosową około 20-25 km/h, drobna sucha prasowana w upale 35 stopni w południe i żadnych problemów z prasowaniem, przez łańcuchowe na pewno więcej przeleci tej sieczki, glośniej chodzi i większe zapotrzebowanie na moc. Serwisant przy uruchomieniu mojej prasy powiedział że liczą się dwie marki pras Mc Hale i Lely welger i te dwie marki na pewno będą chodziły najlżej, oczywiście żeby prasę wykorzystać na maksa to 120KM i nie patrzysz na nic, 80 starczy ale na pewno nie bedziesz "latał" po polach. Zgadzam się z nim w 100%, kupisz, sam się przekonasz! :)