Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma farma II podłączanie hydrauliki

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Naspin

Naspin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 lipiec 2015 - 21:30

Witam , zakupilem niedawno prase sipma z 279/1 farma II , ma ona 3 przewody hydrauliczne . mam do niej rozdzielacz . w ciągniku zetor 5320 ( to samo co 7211) mam tylko dwa wyjścia hydrauliczne . podpowie mi ktoś jak poprawnie podłączyć hydraulike z ciągnika do prasy ?

Edytowany przez kris14, 19 lipiec 2015 - 11:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma farma II podłączanie hydrauliki Dzisiaj, 21:41
  •  

#2 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 18 lipiec 2015 - 22:10

Mogę przypuszczać że jeden wąż to tak zwany wolny spływ.Nie mam rolki ale coś mi się to tak kojarzy.

#3 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 18 lipiec 2015 - 22:46

Jak nie masz tej prasy to po co się w ogóle wypowiadasz i go w błąd wprowadzasz? Jeden wąż to podbieracz, a 2 pozostałe to klapa. Musisz połączyć podnoszenie klapy z podbieraczem przez ten właśnie rozdzielacz który masz. A drugi wąż bezpośrednio z ciągnika do prasy.`

#4 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 06:29

Za to ty masz i tak wyjaśniłeś że wie tyle co i na początku  :rolleyes: 

ZETOR TEAM

#5 Share Grzegorz133

Grzegorz133

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 07:27

Sipma farma II podłączanie hydrauliki lewy skrajny na ciagnik dwa pozostale przez rozdzielacz . Rozdzielaczem sterujesz klapa podbieracz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 09:04

Za to ty masz i tak wyjaśniłeś że wie tyle co i na początku  :rolleyes:

A czego ty nie zrozumiałeś?

Edytowany przez Piotr6991z, 19 lipiec 2015 - 09:05.

#7 Share toof

toof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 09:59

Witam 

Dwa węże są od podnoszenia klapy, a jeden od podbieracza. Mając dwa wyjścia przy traktorze musisz podłączyć te dwa od podnoszenia klapy, natomiast trzeciego od podbieracza nie podłączasz nigdzie. Sipma przewidziała ten problem i z prawej strony prasy patrząc od przodu zamontowany jest rozdzielacz który służący właśnie do sterowania prasą tylko przez te dwa węże. Po dojechaniu na pole trzeba wysiąść z traktora przełączyć rozdzielacz w prasie w pozycję podbieracz wrócić do ciągnika podnieść podbieracz, znowu wysiąść odczepić łańcuszki na których podbieracz zawieszony jest w czasie transportu, znów wsiąść do ciągnika, opuścić podbieracz na dół. Potem kolejny raz do prasy rozdzielacz przełączamy w pozycje klapa i gotowe. Siadamy do traktora i prasujemy. Po skończeniu całą sekwencje ruchów trzeba powtórzyć tylko w odwrotnej kolejności. W praktyce robi się to szybciej niż czytanie mojego opisu. Minusem sterowania na dwa węże jest to że nie mamy możliwości podnoszenie podbieracza w trakcie prasowanie gdy np. zaczyna nam rwać ziemię na jakiś nierównościach, albo przy bliskich przejazdach. Poza tym nie ma najmniejszego problemu, a krótkie przeszkolenie osoby z którą jesteś na łące ograniczy Ci ilość wyjść i wejść do ciągnika. oczywiście jak masz możliwość dorób sobie trecie wyjście hydrauliczne. Podbieracz podnoszony jest siłownikiem jednostronnego działanie, więc potrzebne jest wyjście na którym dawane było by ciśnienie i możliwy by był swobodny powrót oleju.

Pozdrawiam

#8 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 10:28

Tylko że przy sipmie z 279/1 farma II nie ma tego rozdzielacza z  prawej strony patrząc od przodu. Farma II ma rozdzielacz który można włożyć do ciągnika i musi do tego rozdzielacza podpiąć podbieracz i jeden wąż od klapy. A drugi wąż od klapy bezpośrednio do prasy. To co opisałeś to on będzie musiał robić tylko że już nie musi wysiadać z ciągnika bo rozdzielacz sobie włoży do ciągnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 lipiec 2015 - 10:55

miałem Farmę II i tak jak koledzy pisza ( nie którzy ;) ) że trzeba połączyć przewód od ponoszenia podbieracza i podnoszenia klapy razem na rozdzielacz kierunkowy( z taką dźwignią) że po podniesienu/opuszczeniu podbieracza , można spokojnie podnosić i opuszczac klapę, i najlepiej  ten rozdzielacz zamontować na przewodach ,aby mozna było włożyć sobie do ciagnika. wtedy zostaja ci tylko 2 przewody, i nie ma tam żadnego swobodnego powrotu!!  Pewno poprzedni własciel zdemontował ten rozdzielacz bo miał 2 pary wyjśc hydraulicznych i nie był mu potrzebny...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)