Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 311 - demontaż turbosprzęgła (z wału korbowego)

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 12:45

a skąd wiesz że zapłon to 17 stopni bo mnie się wydaje że nie chyba że to silnik z deutza i czy to jest lsa czy ls bo tam były inne katy ale skoro wtryski na 220 to myślę że lsa bo w ls jest inne ciśnienie ,nic pomijając wszystko skąd wziołeś te 17stopni?;

i to że silnik chodzi to wiadomo po tej naprawię będzie chodził ,ale to co chciałęś wcześniej zrobić to by było konieć silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 311 - demontaż turbosprzęgła (z wału korbowego) Dzisiaj, 04:01
  •  

#22 Share _Marcin_

_Marcin_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 06:58

Dlaczego koniec silnika? Jest firma, która się tym zajmuje, daje na to gwarancję i z tego co mówili robili to już nie raz. Opisywane przez was osiowanie byłoby konieczne gdyby ten blok grzać szybko i gdyby sam stygł. Firmie nagrzanie takiego bloku zajmuje kilka godzin, jak dobrze pamiętam to ponad 7 a wystudzenie ponad 14 godzin. W tym cały sekret - ich słowa. Jak coś to taki blok u Korbanków  95000 zł :)

Nie jest to ani LS ani LSA. Silnik to MWM D226B6 z Farmera 311. Skąd wziąłem kąty? Z materiałów od Kostiego. Te 220 barów też od Kostiego ale potwierdzili to też w Bosch Diesel Service (robiłem tam regenerację pompy wtryskowej i wtryskiwaczy).

Sprawdziłem ostatnio ciśnienie sprężania. Na dwóch cylindrach mam 33 bary na pozostałych 34. Jakoś dużo.

Edytowany przez _Marcin_, 29 wrzesień 2015 - 06:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 17:40

to że to nie jest ani ls czy lsa to dziwne miałem namyśli fendta bo tam jest chyba trzy silniki montowane mwm oczywiście tylko maja małe zmiany choć jeden z nich żeczywiście ma kąt 17,5+ - 0.5 więc nie było by tak żle i do tego modelu ciśnienie jakie jest podawane przynajmniej w żrudłach jakie posiadam to od 25 do 30 atu więć zgodzę sie z tobą że trochę za dużo,a wtryski to od 220 do 228bar tak mam w opisie pytanie jaki masz rocznik i czy ls ,lsa to powinieneś wiedzieć może masz model C do CI to raczej nie bo mają raczej wszystkie deutza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share _Marcin_

_Marcin_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 październik 2015 - 07:15

Rocznik 95 jak dobrze pamiętam, VIN 311211xxx. Jest to po prostu Fendt Farmer 311 Turbomatik bez ls, lsa, C czy CI.