Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matmixmix    0

witam. co odpowiada za zmiane kontrolek dynashiftu? nie swieci mi A a teraz tez B. nie raz B sie zaswieci ale rzadko. C i D swieca normalnie.  to idzie przez komputer czy jakis czujnik jest odpowiedzialny za to? polbiegi dzialaja normalnie tylko te kontrolki nie swieca. wiem ze to czesta przypadlosc w serii 6100 6200 itp ale nigdzie nie ma informacji czemu tak sie dzieje i co za to odpowiada. nie piszcie sprawdz zarowki albo czy kostki nie zasniedziale.  bo tyle to sam potrafie zrobic bez szukania po forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie pomogę ale w tych ciągnikach komputer jest dość skąplikowany i wszystko możliwe że z komputera jęśli sprawdzałeś kostki to raczej wiesz czy sterowanie podchodzi z kąputera czy z innego miejsca tam komputer jest raczej pod podłogą i właśnie często potrafi coś niełączyć ale trzeba przesledzić kable dokąd jdą . tak na marginesie kolega mi mówił że ruscy jak w kosmos lecieli to komputer nie był tak zaawansowany jak właśnie w tych ciągnikach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego sygnały na kontrolki idą z komputera pod podłogą z prawej strony, jeżeli czasem się zaświeci i sprawdziłeś kostki przy kompie i żarówki w licznikach to prawdopodobnie masz zimne luty na płycie głównej na komputerze, musisz wyjąć kompa i w miejscu nad kostkami wyciąć okienka w metalowej obudowie i wydłubać tą czarną zalewę, tylko delikatnie żeby nie uszkodzić ścieżek i przylutować piny od kostek. mam właśnie taki sterownik w naprawie z tą samą przypadłością, zrobisz to beż problemy w domu sam. Dla ułatwienia dodam że grubość aluminiowej blachy to ok 2mm i z 3mm czarnej zalewy.


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej serii mf autotronic ma obudowę skręcaną, tak ze wystarczy ją rozkecić. chyba ze się mylę i wychodziły jeszcze jakieś inne:P 


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matmixmix    0

Kolego sygnały na kontrolki idą z komputera pod podłogą z prawej strony, jeżeli czasem się zaświeci i sprawdziłeś kostki przy kompie i żarówki w licznikach to prawdopodobnie masz zimne luty na płycie głównej na komputerze, musisz wyjąć kompa i w miejscu nad kostkami wyciąć okienka w metalowej obudowie i wydłubać tą czarną zalewę, tylko delikatnie żeby nie uszkodzić ścieżek i przylutować piny od kostek. mam właśnie taki sterownik w naprawie z tą samą przypadłością, zrobisz to beż problemy w domu sam. Dla ułatwienia dodam że grubość aluminiowej blachy to ok 2mm i z 3mm czarnej zalewy.

 dzieki za info, wkoncu jakas konkretna informacja na ten temat.. jak bedzie chwila to wyciagne go i sprawdze. dam znac  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matmixmix    0

a mam jeszcze pytanie. w ktorej kostce ida te kable od lampek? bo z tego co pamietam tam jest chyba 4 kostki do komputera. jedna ta dluga i 3 male chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w wtyczce A, to ta szeroka z pinami w dwóch rzędach.


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj